به شوهر تنبلتان لبخند بزنيدداشتن همسر تنبل

اگر شوهر تنبلي داريد، تبسم كنيد

 

اگر شوهر تنبلي داريد، لبخند بزنيد اگر شوهر تنبلي داريد، باز هم تبسم كنيد. شاد باشيد. از زندگي‌تان لذت ببريد. شوهرتان را با شوهرهاي ديگر مقايسه نكنيد...

زيرا هيچ كمكي نمي‌كند. در نهايت بر ناخشنودي شما مي‌افزايد. آدم‌هاي تنبل به كسي لطمه نمي‌زنند و در واقع اين كار از آن‌ها ساخته نيست.

اگر شوهر شما مساله‌دار است
شوهران مساله‌دار، تعدادشان زياد است. يكي از بهترين كارهايي كه مي‌توانيد بكنيد اين است كه با يكي از دوستان نزديك و صميمي خود صحبت كنيد و به جاي گله و شكايت راه‌حلي پيدا كنيد. داستان زير را بخوانيد و از آن براي رفع مشكل همسرتان استفاده كنيد.

در روزگاران گذشته تاجري زندگي مي‌كرد. يكي از روزها متوجه شد كه زير فرش اتاق پذيرايي، نقطه‌اي ورم كرده و بالا آمده است. به فكر فرو رفت، بعد ناگهان روي برآمدگي پريد. برآمدگي در لحظه‌اي ناپديد شد، اما در همين هنگام نقطه ديگري از فرش بالا آمد. مرد دوباره به روي آن پريد، برآمدگي مجددا از ميان رفت و بلافاصله نقطه ديگري از فرش بالا آمد. اين عمل چند بار تكرار شد. تاجر يقين كرد كه چيزي زير فرش است.

تصميم گرفت كه فرش را لوله كند و از زمين بردارد و چون اين كار را كرد مار خشمگيني از زير آن بيرون آمد.

ممكن است رفتار شوهرتان شما را گيج كند و از كار او سر درنياوريد، ممكن است از راه‌حل‌هاي عادي استفاده كنيد،‌ غرولند كنيد، عصباني شويد، نق بزنيد، فرياد بكشيد، اما با اين اقدامات از شوهر خود يك مار مي‌سازيد. ممكن است با هر اقدام شما موقتا ناراحتي از بين برود اما ديري نمي‌پايد كه مساله دوباره و اين بار به شكل ديگري بروز مي‌كند. اين راه درست براي برخورد با شوهرتان نيست.

ممكن است ديگران را سرزنش كنيد، ممكن است گناه را به گردن مادر او بيندازيد كه او را بد تربيت كرده است. واقعيت اين است كه گناهي به گردن ديگران نيست. شما و او هستيد كه مساله را ايجاد كرده‌ايد و تنها شما مي‌توانيد اين مساله را حل كنيد.

زني بي‌تدبير نباشيد
آيا شوهري داريد كه اعصابش به هم ريخته؟ آيا شوهرتان حسود است؟ آيا استرس‌زده و زير فشار است؟

در اين صورت كاري بكنيد. تسليم نشويد. شصت درصد تقصير به گردن شماست.


بسياري از شوهرها به اين نتيجه مي‌رسند كه زندگي در حق آن‌ها بي‌انصافي كرده است، نگرانند، خودشان را تحت فشار احساس مي‌كنند، هراسان و عصبي هستند. مي‌ترسند كه بيمار شوند. مي‌ترسند كسي بر ضد آن‌ها تبعيض قايل شود. مطمئن هستيد كه همه بر ضد آن‌ها فعاليت مي‌كنند. به همه و از جمله به شما ظنين مي‌شوند.

مي‌پرسيد چه كاري از شما ساخته است؟ خيلي از كارها. از اشخاص كارشناس و كاردان كمك بگيريد. به دوستان و نزديكان و عزيزانتان فكر كنيد. با آن‌ها حرف بزنيد. آن‌ها هم مي‌توانند با شوهر شما حرف بزنند. شما هم مي‌توانيد با او حرف بزنيد.

اگر شوهر شما در چنين شرايطي قرار دارد، بدون ترديد بيشتر و بهتر از هر كس، شما هستيد كه مي‌توانيد با او حرف بزنيد.

نيازي به اين نيست كه براي كمك به شوهرتان يك روان‌پزشك يا يك روان‌شناس باشيد. مادر ترزا شويد و به او كمك كنيد.

هر آيينه با مشكلي روبه‌رو شديد به آن فكر كنيد. با اشخاص و آشنايان درباره آن حرف بزنيد. كتاب و مجله بخوانيد و مطمئن باشيد كه موفقيت سرانجام از آن شما خواهد شد. اين را هم بدانيد كه تنومندترين درخت‌ها اگر با يك صد ضربه تبر به زمين سقوط كند. بدان معنا نيست كه نود و نه ضربه قبلي بيهوده بوده و كاري صورت نداده است.

در پس هر موفقيت به ظاهر يك شبه بيست سال تلاش و زحمت وجود داشته است. با اين حساب ممكن است براي رسيدن به موفقيت قطعي بيش از چند ساعت، چند روز، چند هفته يا چند ماه فاصله نداشته باشيد.
 
منبع: مجله موفقیت

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------