آیا زهر چشم گرفتن از همسر صحیح است؟ راههای کنترل خشمزهر چشم گرفتن از شوهر, زهر چشم گرفتن از زن, راههای کنترل خشم

راههای زهر چشم گرفتن از شوهر

 

زهر چشم گرفتن از همسر درست است یا نیست؟

زهر چشم گرفتن از همسر یا ترساندن او با استفاده از خشونت کلامی یا خشونت جسمی نشان دهنده اقتدار شما در خانواده نیست و نمی تواند آرامش را به زندگی شما بیاورد بلکه روز به روز باعث سردتر شدن روابط شما و دور شدن شما از یکدیگر و افزایش کشمکش ها و جر و بحث ها خواهد شد.

عدم توانایی در کنترل خشم و عصانیت باعث افزایش خشونت روز افزون در جامعه می شود این آسیب اجتماعی حتی در خانواده هم رو به افزایش است. 

مهم ترین ضعف در مدیریت و کنترل خشم ، نبودن آموزش و کسب مهارت های زندگی در خانواده و جامعه است.  مدیریت هیجان به خصوص خشم باید از طریق والدین و تربیت و الگوهای عینی به کودک منتقل شود. 

 

در این میان مشکلی که خانواده ها را تهدید می کند این است که به جای این که برای مشکلاتشان راه حل های مسالمت آمیز پیدا کنند و با هم فکری هم مشکلشان را حل کنند به دنبال زهر چشم گرفتن از همسر و قدرت نمایی هستند. 

 

زهر چشم گرفتن از مرد, راههای زهر چشم گرفتن از شوهر, زهر چشم گرفتن از همسر

زهر چشم گرفتن از هسر

 

زهر چشم گرفتن از همسر ممنوع

زن و شوهر باید بدانند که ازدواجشان میدان جنگ نیست و زهر چشم گرفتن از همسر هیچگاه باعث بهبود روابطشان نخواهد شد و فقط شاید یک اثر مقطعی و از روی ترس باعث شود همسرشان عقب نشینی کند ولی در بلند مدت باعث افزایش دلسردی ، بحث و جدل و افزایش خشونت بین خانواده خواهد شد و آرامش تان در خانه هر روز کمتر از دیروز خواهد شد. 

 

زن و شوهر هر احساسی هم که داشته باشند و هر اختلاف نظری که برایشان پیش بیاید باید مراقب باشند و از زور و قدرت جسمی برای اظهار مخالفت یا  به کرسی نشاندن حرفشان استفاده نکنند. 

شما باید بیاموزید خشمتان را کنترل کنید و یا این که با راههای بهتری به جز استفاده فیزیکی از جسمتان خشم خود را بروز دهید و به هیچ عنون به دنبال زهر چشم گرفتن از همسرتان نباشید. 

 

زهر چشم گرفتن از مرد, راههای زهر چشم گرفتن از شوهر, زهر چشم گرفتن از همسر,

روشهای کنترل خشم به جای زهر چشم گرفتن از همسر

 

روش های بهتر برای ابراز خشم به جای زهر چشم گرفتن از همسر 

به جای زهر چشم گرفتن از همسر ، انتقاد کردن ، سکوت ، شکستن بشقاب یا شکستن بازوی هم ، راههای بهتری هم برای ابراز خشم و مخالفتتان وجود دارد. 

 

زهر چشم گرفتن از همسر باعث می شود همسرتان بیشتر احساس طرد شدگی ، ناخواستنی بودن و درک نشدن داشته باشد که مانع از احساس آرامش شما در زندگی خواهد شد. 

 

خودآگاهی و کنترل خشم 

کنترل خشم نیاز به تمرین و تلاش و تفکر دارد و کار بسیار سختی است و حتما خود شخص باید آمادگی و تمایل لازم را در این زمینه داشته باشد تا بتواند با قدرت فکر خود ،  هیجانات خود را کنترل کند. باید یاد بگیرید که بعد از کنترل هیجانات لحظه ای در نهایت زمانی که بر خود مسلط شدید با قضاوت عقلانی مشکل خود را حل کنید. این که متوجه شوید چه عکس العملی می تواند بهترین نتیجه را بدهد را کم کم با آزمون و خطا پیدا خواهید کرد.

 

ترک محل

از آنجا که احساسات و هیجانات غیر منطقی معمولا به دلیل حضور در یک موقعیت خاص یا یک بحث خاص بروز پیدا می کند اگر احساس ناراحتی بیش از حدی از رفتار و گفتار همسرتان پیدا کردید بهترین کار این است که به صورت موقت محل را ترک کنید تا از مشاجره بی نتیجه دور شوید و به همسرتان نشان دهید که رفتارش تا چه حد مخرب و آزار دهنده است. هر زمان احساس کردید قرار است پایتان به یک مشاجره شدید باز شود به جای زهر چشم گرفتن از همسر و دعوا کردن ، فورا از موقعیت دور شوید. 

 

درگیر مشاجره نشوید 

هیچگاه در گیر یک مشاجره تند نشوید و همسرتان را متقاعد کنید که رفتارش معقول است و متوجه باشید که حتما شرایط از نظر همسرتان غیرمنطقی است بنابراین دارد یک واکنش غیر منطقی بروز می دهد و قرار نیست شرایط همیشه همینطور باشد. 

 

راههای کنترل خشم, زهر چشم گرفتن چیست, زهر چشم گرفتن از مرد

زهر چشم گرفتن از زن

 

به همسرتان حق دهید 

اغلب مردم دارای احساساتی هستند که ریشه در گذشته شان دارد ، شاید این احساسات از نظر دیگران نادرست باشد ولی باید به همسرتان حق دهید که احساسات مختلفی داشته باشد و قرار نیست تمام احساسات او مورد پسند شما قرار بگیرد. 

 

احساس خود را بگویید 

به جای زهر چشم گرفتن از همسر و دعوا کردن با او به همسرتان بگویید که چه احساسی به او دارید. 

 

قاطعیت داشته باشید 

به جای زهر چشم گرفتن از همسر به همسرتان بگویید که چرا این گونه عمل می کنید و می خواهید چه کنید. 

 

بعدا صحبت کنید

شما نباید مشکلات را به حال خود رها کنید وگرنه در جایی دیگر دوباره سرباز کرده و دچار تنش خواهید شد. زمانی که شرایط آرام تر شد و هر دو نفرتان بر هیجانات خود غلبه کردید با هم صحبت کنید تا علت مشکل را پیدا کنید و متوجه شوید چه کاری نباید انجام دهید تا این مشکل دوباره تکرار نشود.

 

زهر چشم گرفتن, ترساندن همسر, قدرت نمایی به همسر

راههای کنترل خشم 

 

چطور خشمم را کنترل کنم؟ 

هنگامی که در مواجهه با خشم قرار می گیرید می تواند با مرور این جملات کم کم کنترل خشمتان را در دست بگیرید:

• هر چقدر آرام باشم و از مهارت های مقابله با خشم بهتر استفاده کنم ، امکان کنترل موقعیت برایم بیشتر می شود. 

• از این شرایط باید تجربه مفیدی بگیرم و نگذارم دوباره این مشکل ایجاد شود. 

• مشکل جدی است ولی من هم آمادگی لازم را دارم.

• باید نفس عمیق بکشم و آرام باشم و از فکرم استفاده کنم.

• حق دارم ناراحت باشم ولی باید روی هدف خودم تمرکز کنم.

• نباید اجازه دهم خشم او روی من اثر بگذارد .

• بعد از این که از مهلکه خشم خارج شدید می توانید به خودتان پاداش بدهید .

• آنقدر که فکرش را میکردم سخت نبود.

• همیشه می توانم به بهترین شکل ممکن ظاهر شودم.

• این شرایط آسان نیست و بخشی از زندگی است. 

• اگر از مهارت های مقابله با خشم استفاده کنم می توانم شرایط را کنترل کرده و به نفع خودم استفاده کنم و احساس بهتری نسبت به خودم پیدا خواهم کرد. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------