علل بوی بد مایع منی چیست و چگونه می توان رفع کرد؟چرا اسپرم بوی وایتکس میدهد, ایا اسپرم بوی بدی دارد, درمان بوی بد اسپرم

علل بوی بد مایع منی

 

علت بوی بد اسپرم چیست و مایع منی سالم چه بویی دارد؟ 

بوی بد مایع منی میتواند به دلیل خوردن خوراکی های بدبو ، عدم رعایت بهداشت فردی ، عفونت یا  ابتلا به برخی بیماری ها باشد. در این مطلب از بیتوته شما را با علت بوی بد منی آشنا می کنیم.

مایع منی، بوی ملایمی دارد که در اثر ترکیب مواد شیمیایی مانند اسید سیتریک و کلسیم ایجاد می شود ، بوی مایع منی ممکن است در اثر برخی شرایط از جمله بیماری و تغذیه تغییر کنید. در ادامه مقاله درباره بوی طبیعی مایع منی ، بوی بد مایع منی و علت انواع بوی بد مایع منی صحبت میکنیم. 

 

درمان بوی بد اسپرم, بوی ماهی اسپرم, بوی بد مایع منی

بوی طبیعی مایع منی

 

بوی طبیعی مایع منی سالم

بخش زیادی از مایع منی را آب تشکیل میدهد بنابراین بوی ملایم و ضعیفی دارد به طوری که برخی افراد حتی متوجه بوی آن نمی شوند. افرادی که شامه تیزتری دارند ، بویی شبیه سفید کننده ، کلر یا آمونیاک از مایع منی احساس میکنند که کاملا طبیعی است و به دلیل خاصیت قلیایی مایع منی ایجاد می شود.

 

مایع منی به دلیل وجود عناصری از جمله منیزیم ، گوگرد ، روی و غیره کمی خاصیت قلیایی دارد. PH مایع منی بین 7.2 – 8.8 متغیر است. 

مواد معدنی موجود در مایع منی از جمله منیزم و کلیسم میتواند بوی کمی فلزی یا نمکی به منی بدهند.

 

علت بوی بد اسپرم, بوی بد منی, بوهای غیرطبیعی منی

دلایل بوی بد مایع منی

 

علت بوی بد مایع منی

بوی مایع منی فاکتور ثابتی نیست و میتواند تغییر کند و گاهی ناخوشایند و آزار دهنده شود ، تغییر بوی مایع منی میتواند هشدار بروز یک بیماری باشد بنابراین نباید از آن غافل شوید.

عواملی که میتوانید باعث بوی بد منی شوند عبارتند از :

رابطه واژینال : به دلیل PH متفاوت واژن ( اسیدی ) و مایع منی احتمال بروز واکنش هنگامی که مایع منی داخل واژن ریخته می شود وجود دارد ، البته این بو ماندگار نیست و در مدت کوتاهی از بین می رود. 

 

تغذیه : هر غذایی که میخوریم یا نوشیدنی هایی که مصر ف میکنیم میتواند روی بو و طعم مایع منی تاثیر بگذارد. مواد غذایی که میتواند باعث بوی بد  مایع منی شوند عبارتند از : الکل ، قهوه ، ماهی ، سیر ، پیاز ، خانواده کلم ، سبزیجات ، مارچوبه و هر ماده خوراکی که بوی تند و تیزی دارد. 

 

اگر احساس میکنید به دلیل یک ماده غذایی بوی مایع منی شما تغییر کرده تا چند روز مصرف آن خوراکی را کنار بگذارید ، برای بهبود شرایط و بهتر شدن بوی مایع منی میتوانید از مواد خوراکی خوشبو و معطر  زیر استفاده کنید:

کرفس ، گل محمدی ، هل، جعفری ، دارچین ، لبنیات، جوز هندی ، آناناس ، مرکبات به خصوص پرتقال . 

 

دخانیات : مصف بیش از حد دخانیات میتواند باعث ایجاد بوی تند و تیز مایع منی شود به علاوه به طور باقلوه میتواند باعث کاهش تحرک ، تعداد و کیفیت اسرپمها شود و در برخی افراد توان جنسی را کاهش دهد.

 

بهداشت فردی : افرادی بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت نمی کنند و به طور منظم آلت تناسلی را نمی شویند ممکن است بوی مایع منی آن ها به دلیل ادرار و  تعریق زیاد خشک شده و تجمع نمک اطراف آلت تناسلی تندتر و تیزتر از حالت معمولی شود.

 

عفونت و بیماری های جنسی : بیماریهای جنسی از جمله تیکومونازیس و سوزاک میتوند باعث بوی شدید و زننده مایع منی شود.  اگر مایع منی بوی ماهی به خصوص ماهی گندیده بدهد احتمال ابتلا به عفونت جنسی وجود دارد.

 

بیماریهای زمینه ای : برخی از بیماریهای زمینه ای میتواند بوی بدن و ترشحات بدن را تغییر دهد. دیابت میتواند باعث شیرین شدن بوی مایع منی شود. 

 

چرا اسپرم بوی وایتکس میدهد, ایا اسپرم بوی بدی دارد, درمان بوی بد اسپرم

راههای درمان بوی بد مایع منی

 

درمان بوی بد مایع منی 

درمان بوی بد مایع منی به علت آن بستگی دارد ، در صورتی که با تغییر رژیم غذایی نتوانستید بوی اسپرم را به حالت طبیعی در آورید یا بوی مایع منی بسیار ناخوشایند است ، تحت شرایط زیر باید به پزشک مراجعه نمایید:

- تغییر بو به یک باره ایجاد شده باشد. 

- تغییر بو برای مدت طولانی ماندگار باشد.  

- بوی بد مایع منی با سایر علایم از جمله ترشحات غیر طبیعی آلت تناسلی ، درد ، سوزش ، خارش ناحیه تناسلی ، ضایعات پوستی مشکوک و هر مورد غیر طبیعی دیگری همراه باشد.

- بوی بیش از حد زننده شبیه ماهی یا ماهی گندیده داشته باشد. 

- بوی شیرین داشته باشد. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------