اطلاعاتی درمورد مایع منی و راه های افزایش منیمنی, اب منی, آب منی

افزایش منی

 

همه چیز درباره مایع منی

بسياری از مردان خیال می کنند که زیاد بودن حجم مایع منی به مفهوم قدرت باروری بیشتر و یا توانایی جنسی بالاتر است و خواستار افزایش حجم مایع منی هستند.

منی چیست؟

منی یا گُشناب که در زبان یونانی به آن اسپرما، در لاتین Semen و در انگلیسی به آن Semen یا Seminal fluid می گویند، یک شاره آلی است که در انسان از مجموع اسپرم و ترشحات مجاری آن، ترشحات پروستات و ترشحات غددی که در کنار ریشهٔ آلت مرد قرار دارند، ساخته شده است. این مایع از اندام های جنسی مردانهٔ انسان( بیضه) یا جانوران هرمافرودیت ترشح می شود و میتواند با تخمك جنس ماده فرآیند لقاح را برقرار کند.

 

این ترشحات دربردارندهٔ پروتئازها، آنزیم ها و مواد قندی مثل فراکتوز است که برای تغذیه و ادامهٔ حیات سلول های اسپرم مورد نیازند. همینطور این مواد محیطی را برای سلول های اسپرم فراهم می کنند که آنها بتوانند درون آن جابجا شوند یا به عبارت ديگر شنا کنند( swim). بوی خاصی که از آب منی متصاعد می شود، به دلیل همین ترکیبات است. به دلیل فروکتوز موجود در آن، این ترکیب شیرین مزه است و بویی شبیه به کلر دارد.

 

به نظر بعضی زیاد بودن حجم مایع منی می تواند بیانگر سلامت جسمی باشد. چشم پوشی از صحت و سقم این گفته، بی تردید افزایش حجم منی می تواند لذت ارگاسم را بیشتر و مدت آن را طولانی‌تر نماید. بعلاوه افزایش تولید اسپرم در بیضه می تواند میل جنسی شما را هم بیشتر سازد.

 

کیفیت منی از روی توان آن در ایجاد لقاح سنجیده می شود؛ بنابراین این مطلب سنجشی است از توان مرد در ایجاد باروری. آنچه سبب ایجاد باروری می شود سلول جنسی مردانه( اسپرم) است پس سنجش کیفیت منی به شمار سلول های جنسی مردانه و کیفیت آنها بستگی دارد. منی باید حجم کافی داشته باشد( ۳ میلی لیتر). اسپرم های درون آن فعالیت داشته باشند( ۵۰٪ فعال بعد از ۲ ساعت). دارای قدرت نفوذ به درون تخمك باشد. مایع منی معمولاً در عرض ۱ ساعت به صورت مایع در می آید. PH استاندارد:بین ۷ تا ۸.

 

منی, اب منی, آب منی

چگونگی افزایش تولید منی

 

مایع منی و باروری

یک پژوهشگر استرالیایی در کنفرانس انجمن اروپایی تولید مثل انسانی و جنین شناسی با اعلام نتایج پژوهشهای خویش گفت:در حالیکه قبل از این به زوج ها توصیه می گردید هر دو سه روز یک بار ارتباط جنسی داشته باشند ولی تحقيقات او نشان می دهد هم بستری هر روزه به ارتقای سلامت اسپرم ها کمک می کند.

دیوید گرینینگ به حاضران در این کنفرانس گفت او در تحقیقاتش بر ۱۱۸ مرد ازمایش انجام داده و نتیجه کارش رضایتبخش بوده است. به گفته گرینینگ ميزان آسیب دیدگی اسپرم در هشتاد درصد مردانی که مورد ازمایش قرار گرفتند، بعد از یک هفته انزال روزانه، ۱۲ درصد کاهش یافت.

در این حال، به علت انزال روزانه میزان اسپرم های خارج شده در هر رابطه جنسی که این مردان برقرار می کردند از ۱۸۰ میلیون به حدود ۷۰ میلیون کاهش پیدا میکرد ولی به گفته آقای گرینینگ این رقم هم چنان در دامنه مناسب برای برخورداری از قدرت باروری است. به گفته گرینینگ، برقراری رابطه جنسی هر روزه به افزایش تحرک اسپرم ها هم کمک می کند.

 

ارگاسم در مردان

تحریکات جنسی و اروتیکی سبب‌ساز تغییرات گسترده‌ای در بدن می‌شود. زمانی که زن و مرد در اثر کنش جنسی تحریک می‌شوند، تپش قلب دو جنس سریعتر می‌شود و فشار خون در بدن افزایش می‌یابد. این افزایش در اندام تناسلی مردان موجب بزرگتر شدن آلت مردانه و سفت شدن بدنه آن می‌شود که نعوظ (شق کردن) نامیده می‌شود. همچنین افزایش ترشح تستسترون (هورمون جنسی مردانه)، اندورفین (ترشحات عصبی ضد درد) که کارکردی مشابه تریاک دارند، اکسی توسین و وازوپرسین (هورمونهایی که علاقه به روابط اجتماعی را افزایش داده و به ایجاد اعتماد میان افراد کمک می‌کند) در خون موجب بالا رفتن احساس خوشی و ایجاد تنش‌های مثبت عصبی می‌شود.

 

رفته رفته این تغییرات در جریان مداوم سکس و عمل جنسی اوج لذت و برانگیختگی را موجب می‌شود به ناگاه این تحریکات و تنش‌ها فروکش می‌کند. این حالت را اصطلاحاً ارگاسم یا اوج لذت جنسی می‌نامند که معمولاً چند ثانیه دوام دارد. در هنگام ارگاسم مرد، انزال (خروج منی) صورت می‌گیرد. زمان نهفتگی ارگاسم در مردان معمولاً بسیار کوتاهتر از ارگاسم در زنان است. برخی تحقیقات نشان می‌دهد ۷۵ درصد مردان در کمتر از دو دقیقه از آغاز سکس به ارگاسم می‌رسند.

 

منی, اب منی, آب منی

تركيبات مايع مني

 

ارگاسم در زنان

ارگاسم زنان یا تجربه اوج لذت جنسی زنان را می‌توان واکنشی دانست که کل بدن از خود نشان می‌دهد و شدت عکس‌العمل و ترتیب زمانی آن متغیر است. موقع ارگاسم، ظاهر چین و شکنج دار صورت زن به‌طور گرافیکی افزایش تنش میوتونیک را در سراسر بدن او نشان می‌دهد عضلات گردن و ماهیچه‌های طویل بازوها و پاها معمولاً در اسپاسم غیرارادی شرکت می‌کنند. دست‌ها و پاهای زن در طی آمیزش به حالت پشت خوابیده، ممکن است شریک جنسی خود را به‌طور محکم بگیرد.

 

اندام‌های انتهائی در شرایطی که شخص در زیر خوابیده شریک جنسی خود را با دست نگرفته اسپاسم کارپوپیدال از خود نشان می‌دهند، این اسپاسم حتی بر حسب عادت شخصی در موقع خود تحریکی نیز ظاهر می‌شود.

 

عضلات مخطط شکم و سرین به‌طور ارادی در تلاش عمدی زن جهت بالا بردن تنش‌های جنسی خود، مخصوصاً در موقعی که از اوج مرحله پلاتو بریده و به مرحله ارگاسم پا بگذارد مکرراً به‌طور ارادی منقبض می‌شوند. شروع فیزیولوژیکی ارگاسم بواسطه انقباضات اعضای هدف علامت داده می‌شود. اعضای هدف این کار را با ایجاد سکوی ارگاسمی در ثلث خارجی مهبل آغاز می‌کنند.

 

ارگاسم زنانه چه بواسطه یک رابطه بین شخصی و چه به وسیلهٔ هر ترکیبی از فعالیت‌های تحریکی، نعوظی/تخیلی کسب گردد، نمود درهم و برهمی از شرایط روانی فیزیولوژیکی و اثر اجتماعی جامعه، خواهد بود.

 

منی, اب منی, آب منی

افزایش حجم مایع منی

 

افزایش حجم مایع منی

ترک سیگار:سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد، مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد. گاهی مقدار اسپرم اشخاص سیگاری حدود 22 درصد کم تر از دیگران است.

 

لباس زیر راحت و گشاد بپوشید:دلیل این که بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آن ها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد. به همین دلیل پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما می چسباند کار مناسبی نیست. چنانچه بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید.

 

تغذیه مطلوب داشته باشید:بی تردید برخی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند. غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین زیاد دارند به علاوه سبزیجات وغلات باعث تقویت منی میشوند. ورزش به همراه تغذیه سالم، سبب تضمین سلامتی شما میشود.

 

تلاش کنید بجای استمنا بیشتر سکس داشته باشید:هر چه قدر تعداد دفعات انزال شما بیشتر باشد( مثل حالت جلق زدن هرروز ) حجم و غلظت منی شما کم تر خواهد شد.

 

پرهیز از استفاده مشروبات الکلی:الکل به دلیل اثر روی کبد سبب افزایش سطح هورمون استروژن( هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد.

 

تمرین حرکات ورزشی کجل:اگرچه این تمرین ها اثری روی مقدار اسپرم ندارد، ولی به کمک آن می توانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.

 

ویتامین ها و مکملهای غذایی:ماری ژوانا و برخی داروها باعث کاهش اسپرم میشوند. در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که تولید منی را بیشتر میکنند.مانند:

 

کارنیتین:در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.

 

فولیک اسید: که در سبزیجات بخصوص انواع کلم و کاهو فراوان دیده می شود.

 

آرژینین:در اجیل، کنجد، تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی است.

 

ویتامین ایی و سلنیوم:این دو ماده هم سبب افزایش تولید منی میشوند.

 

منی, اب منی, آب منی

افزایش منی

 

افزایش مایع منی با رژیم غذایى و مکمل ها

زینک و فولیک اسید را با یکدیگر استفاده کنید

زینک یک ماده معدنى ضرورى است که در بسیارى از عوامل متابولیسم سلولى موثر است. در تحقیقى نشان داده شده است که زینک در ترکیب با فولیک اسید، شمارش اسپرم را در مردانى که مشکلات نابارورى داشته اند تا ٧۴٪‏ افزایش داده است.

 

می پرسید چه مقدار زینک و فولیک اسید روزانه باید استفاده کنید؟ ١ میلى گرم فولیک اسید و ١۵ میلى گرم زینک سولفات پیشنهاد می شود.

 

به خاطر داشته باشید که این دو را مدام با یکدیگر استفاده کنید. استفاده به تنهایى هر کدام روى شمارش اسپرم ها تأثير قابل توجهى نداشته اند.

 

عادت سودا نوشیدن تان را ترک کنید

سودا نه تنها غنى از فروکتوز مایع ذرت است بلکه براى اسپرم تان هم زیان آور است. شمارش اسپرم مردانى که سودا نمی نوشند، نسبت به مردانى که روزانه بیش از یک لیتر سودا می نوشند، تقریباً ٣٠٪‏ کم تر است.

 

آمینو اسید مشخصى استفاده کنید

آمینو اسیدها پروتئین می سازند. این پروتئین هاى ساختارى به افزایش مقدار منى معروفند. دانشمندان معتقد هستند از آمینو اسیدها سود می برند، برای این که در سر سلول اسپرم میزان زیادى پروتئین یافت می شود. به دنبال اسید آمینه هاى زیر براى افزایش مایع منی تان باشید:

L- arginine

L- lysine

L- Carnitine

 

علف بُز تحریک کننده را امتحان کنید

بر اساس افسانه ها، اسم این مکمل از آنجایى ریشه می گیرد که یک چوپان بُز چینى، متوجه شهوتى شدن شدید گله اش بعد از خوردن قسمت هاى خاصى از این گیاه شد. ولی این گیاه عجیب واقعا عمل می کند؟ این گیاه به محدود کردن آنزیم هایى که راه جریان خون به آلت تناسلى را مسدود می کنند، معروف است. صحت کمک این گیاه به اسپرم هایتان هم چنان قابل بحث است.

 

مقدار زیادى میوه و سبزیجات بخورید

بعضى اوقات ، تمام چیزى که احتیاج دارید یک رژیم غذایى سالم است. میوه ها و سبزیجات، بطور ویژه ای آنتى اُکسیدان دارند، که به بهبود کیفیت زمان زندگى اسپرم تان کمک می کند. در کنار افزایش مقدار مایع منی، غذاهایى با آنتى اُکسیدان زیاد به سلامت تان کمک می کنند و حس بهترى به شما می دهند. غذاهاى غنى از آنتى اُکسیدان شامل:

 

لوبیا قرمز، بلوبرى وحشى، کرن برى و شاتوت، آب نارگیل، آلو، سیب، کنگر

 

منی, اب منی, آب منی

افزایش مایع منی با رژیم غذایى

 

مایع منی طبیعی چطور است؟

منی معمولاً سفید یا طوسی رنگ است ولی گاهی امکان دارد زرد باشد. صورتی یا قرمز شدن مایع منی علت بر وجود خون در آن است. با این که این به ندرت علامت یک مشکل جدّي است ولی مردهایی که منی آن ها به ظاهر لکه خون دارد باید به پزشک مراجعه کنند. منی فوری پس از انزال دلمه می شود و مایعی چسبنده و ژله مانند تشکیل می دهد. پس از ۵ تا ۴۰ دقیقه دوباره مایع می شود.

 

کاملا طبیعی است که منی گلبول های ژله مانند شکل دهد و این علامت هیچ مشکل سلامتی یا باروری نیست. چنانچه منی نتواند دلمه شود و بعد دوباره مایع شود، میتواند علامت مشکل در باروری باشد. حجم متوسط منی که در انزال تولید می شود ۲ تا ۵ میلی لیتر است. حجم پائین تر از 1.5 میلی لیتر و بالاتر از 5.5 میلی لیتر غیرطبیعی هستند. پائین بودن حجم منی میتواند به خاطر انزال های مکرر باشد و بالا بودن آن معمولاً بعداز نداشتن انزال به مدت طولانی دیده می شود.

 

ترکیبات منی

منی علاوه بر اسپرم دارای اسید سیتریک، اسید آمینه های ازاد، فسفریل کولین، آنزیم، پروستاگلاندین، پتاسیم و روی می باشد.

 

منی به دلیل مواد پروتئینی در آن در برخی از محصولات بهداشتی وآرایشی مانند کرم ها و لوسیونها کاربرد دارد و باعث نرم کنندگی ولطافت بخشیدن به پوست می شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی, لوازم بهداشتی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023