همه چیز در مورد مشاوره جنسیمشاوره جنسی,همه چیز در مورد مشاوره جنسی,مشاوره جنسی کیست

همه چیز در مورد مشاوره جنسی

 

درباره مشاوره جنسی چه میدانید؟

روابط زناشویی در زندگی مشترک بسیار دارای اهمیت است، از این جهت هر گونه اختلال در این روابط از جمله انزال زودرس، تأخیر در انزال، حس شرم یا بیماری هایی مانند واژینیسموس که منبع روانی دارد، میتواند کیفیت این روابط را تحت الشعاع قرار دهد.در حال حاضر به دلیل شیوع این اختلال های روانشناسان بر آن شدند تا با درمانی به اسم مشاوره جنسی این اشخاص را در داشتن روابطی سالم یاری کنند.

مشاوره جنسی کیست؟

این نوع مخصوص از تراپی، به منظور کمک به افرادی است که از نظر روابط جنسی خود دچار مشکل و نگرانی هستند.

 

به گفته« درک پولونسکی»، یک روان پزشک از دانشکده پزشکی هاروارد، بین ۳۵ تا ۵۰ درصد اشخاص یک مشکل جنسی را در طولانی مدت در زندگی خود تجربه می کنند. بنابراین هرچند امکان دارد مطرح کردن نگرانی های جنسی مدام اسان نباشد؛ ولی این مسایل بسیار رایج هستند.

 

اشخاص میتوانند این نوع درمان را به تنهایی انجام دهند، چشم پوشی از این که مجرد هستند یا در رابطه ای قرار دارند و ازدواج نموده اند.

 

مشاوره جنسی,همه چیز در مورد مشاوره جنسی,مشاوره جنسی کیست

مشاوره جنسی کیست

 

چه زمانی مراجعه به سکس تراپی توصیه می شود؟

در بسياري از موارد اشخاص به مدت کوتاهی با مشاوره جنسی مشارکت می کنند.( هر چند در برخی موارد، مراجعه ی مداوم یا طولانی مدت برای مشاوره لازم است) یک برنامه ی درمانی خاص طبق احتیاج های شخص یا زوج در تراپی تنظیم خواهد شد.

 

علل متعددی وجود دارد که امکان دارد شخص به یک مشاوره جنسی یا مشاوره ی جنسی مراجعه کند. ولی اغلب برای افرادی که کیفیت زندگی آن ها تحت‌تأثیر عملکرد یا میل جنسی آن ها قرار گرفته است، یا برای افرادی که در داشتن رابطه ی جنسی دچار مشکل شده اند، بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت توصیه می شود.

 

همینطور نوجوانانی که در خصوص مسایل جنسی گیج شده اند و یا نگران هستند امکان دارد در بعضی موارد احتیاج به مراجعه به تراپیست داشته باشند.

 

مشاوره جنسی,همه چیز در مورد مشاوره جنسی,مشاوره جنسی کیست

شیوه انتخاب سکس تراپی خوب

 

چه مشکلاتی در مشاوره جنسی حل می شود؟

اختلال جنسی رایج است. در واقع ، حدود 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان دچار نوعی از اختلال یا مشکل جنسی در طول طول عمر خود میشوند . بعضی از آن ها عبارتند از:

- میل جنسی پائین

- عدم توافق زوج بر سر دفعات و فواصل رابطه جنسی

- احتیاج زن به رسیدن به اوج لذت جنسی یا تجربه آن برای نخستین بار  

- انزال زودرس

- رفتارهای جنسی وسواس گونه و تکانه ای

- تمایلات یا انحرافات جنسی غیرمعمول

- رابطه جنسی دردناک

- واژینیسموس

- مسایل مربوط به تجربیات ناخواسته جنسی در گذشته

- اختلال های نعوذ

- تأخیر در نعوذ

- نجات یافتگان از سرطان سینه و پروستات

- مشکل در تکنیک

- اعتیاد به رابطه جنسی یا فیلم های مستهجن

- زندگی جنسی سرد و یکنواخت

- عدم تمایل جنسی به همسر

- تحریک نشدن

- عدم رعایت بهداشت شخصی توسط همسر

- فقدان کامل تمایل به برقراری رابطه جنسی

- انواع فانتزی های غیرمعمول و فتیش های جنسی

 

مشاوره جنسی,همه چیز در مورد مشاوره جنسی,مشاوره جنسی کیست

مشاوره جنسی و زناشویی

 

شیوه انتخاب سکس تراپی خوب

مشاوره جنسی اصولا متخصص روانپزشک، تراپیست، مددکار اجتماعی یا پزشک است و خدماتی که ارائه می دهد مشاوره برای افرادی است که مشکلات جنسی دارند. انتخاب مشاوره جنسی بستگی به نوع بیماری، شکل و محدوده تخصص سکستراپ دارد، مثلا بسياري از اشخاص بر این باورند که مشاوره جنسی باید هم جنس خودشان باشد تا با ایشان حس راحتی نمایند.

 

اما در کل می توان گفت که تمامی متخصصان جنسی برای آموزش مسائل احساسی، فیزیکی و البته بیولوژیکی که در روابط جنسی افراد تاثیر گذارند آموزش دیده اند. در طی جلسات مشاوره جنسی در رابطه با لذت بردن جنسی با شما صحبت می کند، او کمک می کند تا شما در وضعیت ذهنی و جسمی بهتری قرار گیرید و بتوانید رابطه جنسی خود را آنطور که می خواهید مدریت کنید، او به شما کمک می کند تا بتوانید بیشترین لذت را از روابط خود ببرید.

 

اصولا در این جلسات تمرین هایی را برای شما مشخص می کنند که لازم است برای برقراری ارتباط بهتر با همسر خود انجام دهید این تمرینات اصولا فیزیکی می باشند، اما هرگز کسی را مجبور به انجام آن تمرین ها نمی کنند و اصولا به توافقی می رسند و تمرین هایی که برای طرفین لذن بخش است را در نظر می گیرند. تمامی جلسات در حضور پزشک کلامی است و تمامی تمرینات فیزیکی در خلوت طرفین و بدون حضور پزشک است.

 

مشاوره جنسی,همه چیز در مورد مشاوره جنسی,مشاوره جنسی کیست

مشاوره جنسی

 

سؤالات متداول درباره مشاوره جنسی 

- خدمات مشاوره جنسی توسط چه کسانی ارائه می شود؟

مشاوره جنسی می تواند یک روانشناس، روان پزشک یا یک زوج درمانگر باشد. این متخصصان با آموزش دیدن حرفه ای در حیطه تشخیص و درمان مشکلات جنسی به مشاوره جنسی  می پردازند.

 

- برای درمان مشکلات جنسی حداقل به چند جلسه مشاوره جنسی  نیاز است؟

تعداد جلسات مشاوره جنسی و مدت زمان هر جلسه بسته به نوع مشکل شما متفاوت خواهد بود. زمان جلسات از 30 تا 50 دقیقه متغیر است. همچنین تعداد دفعاتی که شما باید درمانگر خود را دیدار کنید ممکن است به صورت هفتگی تعیین شود. هرچقدر روند بهبودی بهتر شود، فاصله بین جلسات افزایش خواهد یافت.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------