ارگاسم در زنانارگاسم,ارگاسم چیست,ارگاسم زنان

ارگاسم در زنان

 

هنگامی که حرف از ارگاسم زنان ميشود ، تنها لذت مطرح نیست بلکه یکی از جنبه های سلامت بانوان است زیرا آزادسازی هورمون ها طی ارگاسم، سبب ارامش، کاهش اضطراب، کمک به مبارزه با بیماری افسردگی و توسعه کامل روحی و ذهني ميشود .

ارگاسم چیست؟

ارگاسم بطور كلی در متون تخصصی به اینصورت تعریف ميشود ، انقباض شدید ماهیچه ای در طی روابط جنسی كه بهمراه تغيير در بعضی علائم بدنی مثل تغيير در ضربان قلب، تغيير در فشار خون و تغيير در عمق و نرخ تنفس میباشد . بعضی ديگر ازمحققان در تعریف "ارگاسم" تلاش دارند جنسیت را مجزا كنند و آنرا اینگونه تعریف می كنند:

 

ارگاسم عبارتست از اوج لذت جنسی و رها شدن تنش های جنسی.

 

ارگاسم در مردان با احساس ذهني غیر قابل اجتناب بودن انزال آغاز شده و با بروز انزال پایان می یابد. ولی ارگاسم در زنان با انقباض مجرای واژینال همراه است؛ تغييرات دیگری در ارگاسم زنان، زیرا حركات غیر ارادی و ارادی عضلانی، زیاد شدن فشار خون و افزایش تعداد ضربان قلب هم در این مرحله روی ميدهد .

 

ارگاسم در زنان به دو گونه است :

در حال حاضر بحث ارگاسم در زنان تبدیل به یك مسئله پیچیده در زناشویی شده است. بعضی معتقد هستند ارگاسم در زنان دو شكل دارد:

 

ارگاسم در زنان به دو صورت ارگاسم كلوتیرال و ارگاسم واژینال است.

 

معنای ارگاسم واژینال در زنان موضوعی است كه اولین بار به وسیله زیگموند فروید مطرح شد.

 

او معتقد بود كه ارگاسم كلوتیرال پدیده ای مختص زمان نوجوانی و مصادف با رسيدن به سن بلوغ است ولی در زنان بالغ این ارگاسم كلیتورال به ارگاسم واژینال تبدیل می گردد یعنی ارگاسمی كه بدون تحریك ناحیه كلیتوریس رخ ميدهد .

 

در حالیكه فروید در مورد اظهاراتش هیچ علت و مدرك علمی نداشت ولی این نظریه قابل تامل بوده و در افکار زنان، اثرات خاص خویش را گذاشته بود.

 

بسياري از زنان هنگامی که از تماس زناشویی واژینال به مرحله ارگاسم نمی رسیدند حس نقص و كمبود می كردند چرا كه مطابق با نظریه فروید تنها راه به ارگاسم رسيدن زنان از طريق روابط زناشویی كلاسیكی است كه با همسرش دارد و این نحوه فكر باعث ميشد كه زوجین براي ایجاد تغيير در كیفیت و كمیت رابطه زناشویی خویش تلاشي به خرج ندهند. این در حالی است كه بسياري از زنان تنها میتوانند از طريق ایجاد تحریكات ناحیه كلیتوریس در موقع رابطه زناشویی به ارگاسم برسند.

 

از طرف ديگر در سال 1966مسترز و جانسون در زمينه مرحله های تحریك جنسی، تحقیقاتی را انجام دادند كه این تحقيقات بر روی زنان و مردان( توامان) صورت گرفت. هر چند كه چند سال پیش ، كینزی تلاش کرده بود مرحله های فیزیولوژیك قبل و پس از ارگاسم را مورد بررسی قرار دهد( این مراحل عبارت بودند از:مرحله پیدایش انگیزش، پلاتو، ارگاسم و مرحله فرو نشینی).

 

مسترز و جانسون در طی مطالعات خویش مشاهده كردند كه مرحله ارگاسم میتواند شامل ارگاسم كلیتورال و یا ارگاسم واژینال باشد.

 

همچنين پژوهشهای دیگری در همین زمينه نشان داد كه بافت ناحیه كلیتورال به مقدار قابل توجهی به داخل ناحیه واژینال ادامه پیدا كرده است. این مطالعات این مسئله را به اثبات رساند كه بین ارگاسم واژینال و كلیتورال تفاوتی وجود نداشته و آن ها دو فاز متفاوت از هم نیستند.

 

بنابراین ارگاسم در زنان به اینصورت است که بعضی از زنان با تحریك ناحیه كلیتوریس و بعضی ديگر با تحریك ناحیه واژینال به مرحله ارگاسم می رسند.

 

ولی در هر حال ارگاسم در هر دو گروه این زنان یك مفهوم دارد. حتی بعضی معتقد هستند این رابطه بین ناحیه واژینال و كلیتورال سبب شده كه ناحیه كلیتورال پایه ای براي ارگاسم زنان به شمار آید. همچنين یكی از مهم ترين پژوهشهایی كه در این زمينه به وسیله دكتر هلن كانل صورت گرفته عنوان می كند كه ارتباط داخلی كه بین كلیتوریس و واژینال وجود دارد ، منشأ احساس ارگاسمی است كه زنان آنرا در طی روابط زناشویی احساس می كنند.

 

با این تصور كه در اثر نزدیکی در رابطه جنسی، سطح داخلی بافت كلیتوریس تحریك شود. این پژوهشگر معتقد است كه دیواره واژن همان كلیتوریس است. ضمنا در بعضی از زنان ناحیه كلیتوریس وسیع تر بوده و بنابراین شدت تحریك این گروه از زنان باید شدید تر از دیگران باشد یعنی این گروه از زنان احتیاج دارند تا در موقع رابطه زناشویی با همسرشان، براي رسيدن به مرحله ارگاسم بیش تر مورد تحریك قرار گیرند. این در حالی است كه زنانی با بافت طبيعي و عادی نیازی به تحریكات شدید تر و بیش تر ندارند. شناخت این مسئله در بهبود كیفیت روابط زناشویی در زوجین كمك شایان توجهی خواهد كرد.

 

ارگاسم,ارگاسم چیست,ارگاسم زنان

ارگاسم چیست

 

مدت زمان ارگاسم در زنان: 

ارگاسم در زنان طی یک روند اوج گیری و یک روند تخلیه صورت می گیرد ، به شکلی که مدت زمان خاصی را نمی توان براي رسيدن به آن معلوم کرد. مدت زمان رسيدن زنان به ارگاسم از ده تا بیست دقیقه بین افراد گوناگون متغیر هست. تماماً این عمل با جمع شدگی عضلات ملازم هست.

 

تخمین زده ميشود كه بطور كلی ارگاسم در زنان حدود بیست ثانیه به طول می انجامد و پس از آن مرحله فرونشینی جنسی رخ می هد.

 

تفاوت در ميزان يا شكل ارگاسم در زنان :

همان طور كه در قسمت قبل بیان شد ارگاسم حاصل انقباض هایی غیر ارادی در ماهیچه ها میباشد كه این انقباض ها در زنان در یك سوم بیرونی واژن و در مردان در ماهیچه های لگنچه انجام می شود .

 

ارگاسم در زنان به شکلهای مختلفی صورت میگیرد زنان تجربه ی ارگاسم خویش را به شكل های مختلفی بیان می كنند، بعضی ميگويند كه ارگاسم مثل یك عطسه بزرگ میباشد و بعضی هم آنرا مانند صعود به یك قله ی مرتفع بیان می كنند.

 

بعضی ها ارگاسم را تنها در اندامهای جنسی خویش و بعضی ديگر در دیگر اعضای بدنشان حس می نمایند. هنگامی که زنان به ارگاسم می رسند، بدن آن ها کمی به هم جمع شده و ماهیچه هایشان جنب و جوش پیدا می كند. همچنين ماهیچه های دیواره ی واژن بهمراه ماهیچه های لگنچه و مخرج با ریتم منظمی انقباض یافته میشوند . بر خلاف مردان كه بعد از ارگاسم، تمایل جنسی آن ها دقایقی كاهش یافته و نعوظ آن ها كاهش می یابد، زمانی كه زنان وارد مرحله ی ارامش شده و انقباض ماهیچه ها در آن ها كاهش می یابد، آن ها میتوانند سریع و دوباره به مرحله تداوم لذت برگشته و امیزش دوباره را از همانجا آغاز نمایند.

 

بسياري از زوجین تصور می كنند كه ارگاسم در زنان مثل مردان به هنگام ورود به وجود می آید و نیازی به تحریك كلیتوریس نیست. به همین علت دیده می شود كه بسياري از زنان در امیزش های خویش به ارگاسم نمی رسند و حتی ارگاسم را با ديگر حالات چرخه ی واكنش جنسی، به خصوص تداوم لذت، اشتباه می گیرند. ولی باید گفت كه اندام اصلی ارگاسمی زنان كلیتوریس است و معمولاً زنان از تحریك های مهبلی به ارگاسم نمی رسند.

 

زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند:

ارگاسم در زنـان یـک واکنش طبيعي جنسی است که تا کنون بصورت معمایی سربسته باقی مانده است. به اوج نرسیدن در زمان عمل جنسی می تواند سرمنشا مشکلات فراوانی باشد. ثابت شده که ریشه بسياري از مشکلات زناشویی در این مسأله می باشد.

 

ارگاسم در زنان از فرآیند پیچیده تری نسبت به مردان برخوردار است و به همین علت زمانی بیش تر می برد تا زنان به ارگاسم برسد.

 

ارگاسم در زنان دارای یک روند براي تخلیه است به طوریکه زمان خاصی براي بوجود آمدن آن نمی توان مشخص کرد. حدود 10 درصد از زنان به ارگاسم نمی رسند یا ارگاسم آنان از طريق استمنا میباشد یادگیری به ارگاسم رسيدن زنان به یک امر مهم و ضروری براي بقای زندگی زناشویی تبدیل شده است.

 

زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چطور میتوانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این بین مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسيدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همچنين همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد. ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود . در حالی که این پدیده در خانم‌ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به وضعیت روحی و ارتباط عاطفی دو طرف بستگی دارد.

 

به ارگاسم نرسیدن زنان میتواند به علت بی علاقگی، استرس و وضعیت روحی نامطلوب و نزدیکی به روش اشتباه باشد و بعلاوه براي برخی خانم‌ها این الزام وجود ندارد که با هر نزدیکی الزاماً به ارگاسم برسد.

 

ارگاسم,ارگاسم چیست,ارگاسم زنان

ارگاسمی چیست

 

شاید یکی از راههای زیر گره گشای مشکل شما باشد:

1-اغلب زنان به اشتباه خیال ميکنند که در زمان روابط جنسی ارامش بسیار مهم هست ولی آن ها از این نکته بی خبر هستند که تنش هم در زمان روابط جنسی بسیار مهم و عامل رسيدن به ارگاسم است. زنان باید یاد بگیرند که تمام عضلات آن ها ساق پا ؛شکم، باسن و... دررسیدن به ارگاسم درگیر میشوند . اغلب زنان ميگويند موقع ارگاسم انقباض در لگن را حس ميکنند .

 

2-اغلب زنان روابط جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آنرا بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال ميکنند و بجاي تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی ميشود . تلاش کنید ذهن خویش را از تمامی مسایل خالی کنید و در اکنون تنها به همین مسأله بیندیشید.

 

3-در موردهای پیچیده تر براي درمان حتماً به یک پزشک مراجعه کنید و با استفاده از داروهایی تجويز شده زندگی زناشویی خویش را انجات دهید تجويز پزشک در بیش تر مواقع میتواند مشکل را رفع کند.

 

روش های به ارگاسم رسیدن زنان

تنها ۲۵ درصد از زنان در زمان نزدیکی همیشه به ارگاسم می رسند. یک ورود ساده تاثیری روی به ارگاسم رسيدن زنان ندارد، ولی کلیتوریس، که حدودا ۴ یا ۵ سانت بالاتر از دریچه ی مهبل است، نقش بسیار مهمی در ارضا شدن زنان دارد.

 

ولی بسياري از زوج ها دوست دارند که زنان در زمان نزدیکی به اوج لذت جنسی برسند. سه موقعیت نزدیکی به مردان اجازه ميدهد تا به آسانی ماساژ ناحیه ی کلیتوریس را ارائه دهند. همچنین ، یک تغيير جزیی در موقعیت رو بودن مرد هم امکان دارد موثر باشد.

 

۱. قرارگرفتن زن روی مرد

مرد به پشت دراز میکشد و پاها نزديک هم هستند. زن پاها را از هم باز ميکند و روی آلت تناسلی مرد می نشیند. وی میتواند با دست کلیتوریس را نوازش کند. یا مرد میتواند دستش را مشت کند و آنرا وسط لگن های شان قرار بدهد. زن خود را روی مشت مرد تنظیم ميکند تا بتواند رو به جلو خم شود و کلیتوریس را روی آن فشار بدهد.

 

۲. دخول از پشت

زن بصورت چهار دست و پا روی زمین قرار دارد. مرد زانو ميزند یا پشت سر زن می ایستد. بعد از پشت به زن نزديک ميشود و ناحیه ی کلیتوریس را نوازش ميکند . میتواند دست را بین پاهای زن قرار دهد یا از ویبراتور استفاده کند . توجه:ورود به فرج از پشت باعث ميشود که الت تناسلی مرد تا عمق زيادي وارد مهبل شود و بدین ترتیب زنان احتمالا درد خواهند داشت. آقایان محترم، از همسرتان سوال کنید که آیا این شکل از ورود در همسرتان در وی درد ایجاد ميکند یا خیر؛ درصورتی که جواب وی مثبت بود بکوشید فراتر از حد بردباری وی عمل نکنید.

 

۳. سبک قاشقی (پشت زن رو به قفسه‌ی سینه‌ی مرد)

در سبک قاشقی دستان مرد ازاد هستند تا ناحیه ی کلیتوریس زن را ماساژ بدهد. یا خود زن میتواند کلیتوریس را با دست یا ویبراتور ماساژ دهد.

 

۴. تکنیک CAT

در طول نزدیکی رایج که مرد در بالا قرار می گیرد، نعوظ تقریباً بصورت افقی حرکت ميکند . در سال ۱۹۸۸، ادوارد ایکل، پژوهشگر روابط جنسی اهل نیویورک، از مردان خواست تا به جلو و یک طرف حرکت کنند تا قفسه ی سینه شان یکی از شانه های زن را بپوشاند. با این تغيير، حرکت نعوظ بیش تر بصورت بالا و پائین است و استخوان شرمگاهی در پایه ی آلت تناسلی، تماس مستقیماً با کلیتوریس برقرار ميکند .

 

پژوهش های گوناگون نشان داده اند که حق با ایکل بوده است. CAT در زمان نزدیکی به صورتی که مرد روی زن قرار دارد، ارضا شدن زنان را تضمین نمی کند و جایگزینی براي لمس آرام و خوش آیند با استفاده از دست، دهان یا ویبراتور نیست، ولی بطور چشمگیر توانایی بیشتر زنان را براي رسيدن به ارگاسم در طول نزدیکی به شیوه ای که مرد روی زن قرار دارد، بهبود می بخشد.

 

۵. تکنیک توپ

در طول مقاربتی که مرد روی زن قرار دارد یا CAT، یک توپ کوچک نرم، میتواند بین کلیتوریس زن و لگن مرد قرار بگیرد. فشاری که لگن روی توپ وارد ميکند ، میتواند قابلیت زن را براي رسيدن به اوج لذت جنسی افزایش دهد.

 

۶. تقلید دخول

به جای اینکه واقعا آلت تناسلی را وارد مهبل زن کنید، آنرا روی شیار حساس بین لب های داخلی مهبل قرار بدهید و فشار وارد کنید. با روانسازی مطلوب منطقه، شفت آلت تناسلی روی فرج فشار وارد ميکند ، در حالیکه سر آلت روی کلیتوریس را نوازش ميدهد .

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------