اهمیت و تاثیر اختلاف قد در ازدواجاختلاف قد در ازدواج,تاثیر اختلاف قد در ازدواج چقدر است,بهترین اختلاف قد زن و شوهر

اختلاف قد در ازدواج

 

اختلاف قد در ازدواج

اختلاف قد در ازدواج چقدر مهم است؟ آیا باید زن و شوهر حتما با یکدیگر تناسب قد داشته باشند؟ واضح است که یکی از ملاک های انتخاب همسر خصوصیت های ظاهری اوست که شامل قد هم می‌شود. تقریباً همه افراد در جامعه ایران اعتقاد دارند که مرد باید از همسرش بلندتر باشد.خیلی از خانم‌ها هم دوست دارند با مردی قدبلندتر از خود ازدواج کنند. در ازدواج موفق در همه جنبه‌های اخلاقی، رفتاری و ظاهری تناسب وجود دارد.

تاثیر قد در ازدواج 

اختلاف قد ممکن است برای زوجین مهم نباشد و از ملاک های اصلی انتخاب همسر نباشد ، ولی مانند دیگر ملاک ها و معیار ‌های انتخاب همسر اثرات زیادی بر زندگی طرفین دارد . در مجموع می‌ توان گفت افراد قد بلند زودتر می توانند ازدواج کنند و افراد کوتاه قد وقت بیشتری برای ازدواج احتیاج دارد و اکثرا دیرتر ازدواج می ‌کنند . در نتیجه اثر قد در ازدواج در کشور ما خیلی زیاد است.

 

مردان با زنان کوتاهتر از خودشان ازدواج می کنند

خیلی از مردان ترجیح می دهند با دختری کوتاه تر از خودشان باشند و خیلی دوست ندارند با زنی بلندتر از خود ازدواج کنند ، شاید به این علت که فکر می کنند امکان دارد اعتماد به نفس پایینی داشته باشند. البته ، دختران قد بلند نباید ناامید و آشفته شوند ، زیرا مبحث عشق و ازدواج چیزی بالاتر از ظاهر است.

 

شاید برای شما هم جذاب باشد که بدانید چرا پسران ترجیح می دهند با دختران کوتاه قد ازدواج کنند. در گذشته ، ازدواج برای کسانی که به قدرت اعتقاد داشتند موضوع مهمی بود و تصور می شد که زنان قد بلند باروری کمتری دارند زیرا بعداً به بلوغ می رسند. طبق تحقیقات ژنتیکی ، قد مادر و پسر و قد دختر و پدر با هم ارتباط دارند. بنابراین ، مادران قد بلند به احتمال زیاد یک پسر قد کوتاه یا کوتاه قد دارند.

 

اختلاف قد در ازدواج,تاثیر اختلاف قد در ازدواج چقدر است,بهترین اختلاف قد زن و شوهر

اختلاف قد بین زن و شوهر

 

زنان مردان قدبلند را ترجیح می دهند

دانشمندان علوم اجتماعی، که در پلت فرم های آنلاین ازدواج، همسریابی و دوست یابی تحقیق می کنند، دریافته اند که زمان دوست یابی یا همسریابی در فضای آنلاین، قد شما می تواند شانس پیدا کردن عشق ابدی را به میزان زیادی تغییر دهد. محققان به این نتیجه رسیدند که زنان ترجیح در فضای آنلاین مردان قدبلندتر را انتخاب کنند و هر چه خود زنان قدبلندتر باشند برایشان بیشتر اهمیت دارد که دوست یا شریک زندگی آینده آنها بلندقدتر از خودشان باشد. بر خلاف این، مردان خانم های قدکوتاه تر از خودشان را جذاب می دانند.

 

طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۰۵ انجام شد، این ترجیحات و اولویت ها می توانند در شیوه نزدیک شدن مردم به یکدیگر در فضای آنلاین نقش داشته باشد. زنانی که قدشان ۱۹۲ سانتی متر باشد نسبت به خانم هایی که قد ۱۶۷ سانتیمتر دارند ۴۰ درصد پیام های آشنایی کمتری به منظور دوست یابی یا ازدواج دریافت می کنند. این در حالی است که مردانی که قد ۱۹۲ و ۱۹۵ سانتیمتر دارند ۶۰ درصد پیام های آشنایی بیشتری در مقایسه با مردانی که قدشان ۱۷۳ یا ۱۷۶ سانتی متر است داشته اند.

 

دانشمندان لهستانی نشان داده اند که اولویت های زنان و مردان برای اختلاف قد بر اساس بلندی قد خود فرد عوض می شود. شاید به این علت باشد که مردم بتوانند انتخاب های دوست یابی یا ازدواج وسیع تری در اختیار داشته باشند.

 

اختلاف قد در ازدواج,تاثیر اختلاف قد در ازدواج چقدر است,بهترین اختلاف قد زن و شوهر

اهمیت تفاوت قد در انتخاب همسر

 

قدبلندها با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟

مردان قدکوتاه تلاش می‌کنند کوچکی اندام خود را با درآمد بیشتر جبران کنند، به همین علت میل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است. در عوض مردان قدبلند تلاش می‌کنند از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین علت میل دارند بیشتر با زنانی ازدواج کنند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. 

 

آمارهایی که درباره ازدواج زنان و مردان و اختلاف قد آنها به‌دست آمده خیلی جالب است. مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط امکان دارد با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. احتمال ازدواج آنها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. اما احتمال آنکه یک مرد قدبلند با زنی هم‌قد خود ازدواج کند خیلی پایین است، چه برسد به اینکه آن زن بخواهد از همسرش بلندتر هم باشد.

 

اختلاف قد در ازدواج,تاثیر اختلاف قد در ازدواج چقدر است,بهترین اختلاف قد زن و شوهر

بهترین اختلاف قد زن و شوهر

 

کنار آمدن با قد همسر

اگر میان هر دو نفر شما اختلاف قد وجود داشته باشد. اولین کاری که باید انجام دهید آن را نادیده بگیرید. اگر نمی توانید به بالای قفسه سوپرمارکت برسید ، مهم نیست؟ چون فکر می کنید با هم خنده دار به نظر می رسید؟ شما قوطی های حلبی نیستید که باید در همان قفسه جای بگیرند ، شما جز مردم هستید و مردم یکجور نیستند. به نظر شما چه کسانی مضحکه به نظر می رسند و چرا برای شما مهم است؟ چرا نگران ذهنیتی که به تصویر می کشید هستید؟

 

همسرتان شما را دوست دارد و شما بری او مهم هستید و شما هم همین حس را دارید. پس اجازه ندهید که تعصبات عجیب و غریب دیگران به ارتباطات شما نفوذ کند. مردم همیشه نظرات خجالت آوری می هند که اصلا اهمیت ندارد.چنانچه همسر کوتاه قد تری هستید ، به نکته های مثبت آن فکر کنید. با گذر زمان قد و قیافه زیاد اهمیت ندارد و آنچه مهم است اخلاق طرف مقابل می باشد.

 

چنانچه حس می کنید قد بلندترها شانس و عشق  بیشتری دارند ، به یاد داشته باشید که بلندی قد هیچ تضمینی برای داشتن شخصیت مناسب نیست. اگر در آغاز فرد مقابل خود را پسندیدید  و او را انتخاب کرده اید مطمئن باشید در ادامه راه نیز مشکلی از بابت قد برای شما پیش نخواهد آمد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------