دو کلمه ای که در زندگی زناشویی تان معجزه می کند!!زندگی زناشویی موفق

رفتار شکر گذاری در روابط زناشویی از اهمیت زیادی برخوردار است‎

 

وقت آن رسیده است تا این رفتار را رها کنید و به دنبال قدردانی باشید. آخرین بار که به همسرتان گفتید "ازت ممنونم" چه زمانی بود؟ بر طبق یک پژوهش در دانشگاه جورجیا (UGA)، این جمله راز طولانی ماندن و شاد ماندن در هر ازدواجی است.

 

دو کلمه ای که می تواند رابطه شما را تغییر دهد و زندگی شما را بهتر کند 

بعد از یک سنجش تلفنی از 468 زوج متاهل، محققان دریافتند که اکثر " پیش بینی های قابل ملاحظه از کیفیت ازدواج" بر این موضوع استوار است که آیا زوجین در مورد عشق و قدردانی با یکدیگر صحبت می کنند یا خیر. 

 

آلن بارتون مولف این پژوهش گفت:" زمان آن رسیده است تا قدرت "ازت ممنونم" را ثابت کنیم، حتی اگر یکی از زوجین در دیگر زمینه های خود ، استرس و سختی را تجربه می کند، قدردانی در این رابطه می تواند پیامدهای مثبتی را در روابط زناشویی به همراه داشته باشد"، این تحقیق در مرکز UGA برای تحقیقات خانوادگی در یک مطلب مطبوعاتی انجام گرفته است. 

 

بیتی کوهن، MSW، روان درمانگر، سکس تراپیست، و مشاور زناشویی در شهر نیویورک و ساراسوتای فلوریدا می گوید: " در شروع یک ارتباط جدید، معمولا روابط ما و همچنین طرف مقابل ما در الویت قرار دارند، اما بعدها اغلب فراموش می کنیم که چیزهای کوچک هم واقعا مهم هستند." 

 

وقتی این اشاره های کوچک نادیده گرفته می شوند، معشوقه شما احساس می کند که احساسات او مورد قدردانی قرار نگرفته است. کوهن اینگونه توضیح می دهد :" بی اهمیت دانستن یکدیگر منجر به ناخشنودی در ارتباط زناشویی ، رنجش و ناراحتی می شود و در نهایت رابطه شما در مخاطره قرار می گیرد. حقیقت این است که همه ما می خواهیم احساس محبوب بودن و دوست داشتن داشته باشیم و گفتن کلمه هایی مانند " ازت ممنونم"، " من قدر تو رو می دونم"، "دوستت دارم"، "من تو رو تحسین می کنم"، " من خیلی خوشحالم از اینکه با تو زندگی می کنم"، واقعا به افراد کمک می کند تا با یکدیگر رابطه خوبی داشته باشند و این رابطه حفظ شود.

 

کوهن بر این نکته تاکید دارد که حفظ رفتار شکر گذاری از اهمیت زیادی برخوردار است، مخصوصا زمانی که شما و همسرتان در رابطه خود از هم فاصله گرفته باشید. او می گوید: " ما باید علیرغم تفاوت های خود،  قدردانی از همسر خود را بیان کنیم. وقتی تفاوت ها اتفاق می افتند، باید مهارت های برقراری ارتباط و حل مسئله را به روشی اثربخش و حساس توسعه دهیم. "

 

قدردانی هر چیزی را تغییر می دهد

بدون توجه به موقعیت ارتباطی تان، به یاد داشته باشید که گفتن کلمه ممنونم می تواند تاثیر زیادی بر زندگی شما داشته باشد. در حقیقت، تحقیقات قبلی نشان داده اند که بیان قدردانی می تواند سلامت قلب را نیز تقویت کند، دوستان جدیدی را در زندگی پیدا کنید و حتی وقتی بیمار هستید، می توانید با قدردانی سلامتی خود را به دست آورید.

 

ما باید بتوانیم شرایط را تغییر دهیم. کوهن می گوید:" می توانیم یک بحرانی را در پایان جهان در نظر بگیریم یا می توانیم به دنبال فرصتی برای دیگر گزینه ها باشیم، تمرکز بر چیزهای منفی راحت است و با این کار شما در زندگی خود با خشم، رنجش و ناراحتی زندگی می کنید. این ذهنیت، قطعا باعث مشکلات عاطفی، روانشناختی، بیماری های روانی و جسمانی می شود. اما در انتها انتخاب با خود شماست – می توانید قدردانی را انتخاب کنید. 

 

منبع: سیمرغ

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------