آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت گوشت

نماینده مجلس: چرا قیمت گوشت به 100 هزار تومان رسیده؟

۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و خوراک دام و طیور تخصیص یافت و اگر این تخصیص ارز و واردات به درستی انجام…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


افتتاحیه داووس با طعم انتقاد/ جهانی‌شدن درخشش خود را از دست می‌دهداخبار,اخبار اقتصادی,ناندرا مودی

ناندرا مودی نخست وزیر هند در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داوس سوییس گفت:«حمایت کشورها از تولید داخلی رو به افزایش است و جهانی شدن درخشش خود را از دست می دهد، با این حال هند تجارت آزاد را اساس خود قرار داده است.»

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز، مودی که در راس یک هیات بزرگ از تجار و نمایندگان بخش خصوصی این کشور به داووس سفر کرده، اولین نخست وزیر هند در ۲۱ سال گذشته است که در این اجلاس شرکت کرده است.سفری که هدفش نمایشی از قدرت اقتصادی و پتانسیل های بالای رشد این کشور در شاخص های جهانی است.

 

نظرات او بر پایه افزایش موانع تجاری است که پیش از این دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره آن سخن گفته بود و روی سخن نخست وزیر هند حمایت ازسیاست های داخلی این کشور در مقابل بزرگترین اقتصاد جهان است.

 

مودی در سخنرانی افتتاحیه مجمع جهانی اقتصاد گفت:«به جای جهانی شدن،محافظه کاری افزایش یافته است؛کشورها آرزوی خود را نجات از جهانی شدن و تغییر جریان جهانی شدن می دانند.»

 

او اضافه کرد:«نتیجه این دیدگاه این است که ما شاهد انواع جدیدی از موانع تعرفه ای و غیر تعرفه ای هستیم.مذاکرات تجارت دوجانبه و چندجانبه متوقف شده است.»

 

به گفته نخست وزیر هند،سرمایه گذاری های مالی خارجی کاهش یافته و زنجیره تامین مالی جهانی نیز رو به کاهش است.

 

از زمانی که ترامپ رییس جمهور آمریکا سیاست «اول آمریکا» را برای افزایش سرمایه گذاری در این کشور در دستور کار قرارداده، این سیاست رشد اقتصادهای نوظهوری مثل هند را تحت تاثیر قرار داده است.

 

ترامپ در جریان مبارزات انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا جهانی سازی را متهم کرد که سبب شده ساختار اقتصاد آمریکا از بین برود، زیرا شرکت ها به دنبال کاهش هزینه های تولید،کسب و کار را به کشورهای دیگر از جمله مکزیک انتقال داده اند.

 

مودی همچنین گفت که تغییرات آب و هوایی تهدید بزرگی برای جهان است،اما جهانی برای مقابله با آن به توافق نرسیده است. او گفته که هر کسی می خواهد میزان کربن را کاهش دهد، اما کشورهای ثروتمند جهان آماده کمک به اقتصاد کشورهای توسعه یافته نیست.

 

هند یکی از سریعترین رشدها را در اقتصاد جهانی دارد،رشدی که سبب شده این کشور یکی از کشورهای آلوده در جهان قرار دهد.با این حال نخست وزیر این کشور می گوید که با افتخار برای کمک به پاک کردن محیط زیست تعهد می دهد،هرچند که ترامپ از کنفرانس پاریس  خارج شده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------