آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۰۸/۳۰|کاهش یک تا دو میلیون تومانی قیمت‌ها

گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش قیمت یک تا دو میلیون تومانی تعدادی از خودروهای داخلی در بازار دارد. به گزارش تسنیم، در…


لکه نفتی نفتکش سانچی به 93 کیلومتر مربع رسید  اخبار  اقتصادی ,خبرهای  اقتصادی ,نفتکش سانچی

اداره اقیانوسی چین گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد لکه نفتی حاصل از نفتکش سانچی ایران به 93 کیلومتر مربع رسیده است. 

ایرنا نوشت: این اداره خاطر نشان کرده است با نهادهای ذی ربط برای بررسی وضعیت زیست محیطی در حال همکاری نزدیک است.

 

این اداره افزوده است که گارد ساحلی همچنان و به طور مستمر، گشتی های خود را به منطقه اعزام می کند تا ارزیابی های دقیقی از وضعیت نفتکش و نفت نشت شده از آن بدست بیاید.این اداره در گزارش خود آورده است که در این هفته یک لکه نفتی دیگر به طول دو کیلومتر در پنج کیلومتری جنوب شرق نفتکش شناسایی شده است.اداره اقیانوسی چین تصریح کرده است ماهواره ای که روی این منطقه متمرکز است تصاویری ارسال کرده است که لکه نفتی را به طور کلی 93 کیلومتر مربع نشان می دهد که بزرگترین بخش آن 36 کیلومتر مربع است.

 

اداره مذکور در چین می گوید نمونه برداری هایی را از 12 منطقه در آبهای شرقی چین و در اطراف محل غرق شدن نفتکش مورد آزمایش قرار داده است تا اطلاعات دقیقی در باره آثار زیست محیطی بدست آورد.نفتکش سانچی ایران که با پرچم پاناما حرکت می کرد ششم ژانویه با 113 هزار تن نفت فوق سبک با یک فروند کشتی چینی به نام کریستال که با پرچم هنگ کنگ ثبت شده است، در 300 کیلومتری شرق آبراه یانگ تسه برخورد کرد و روز چهاردهم ژانویه با 32 خدمه و دریانورد که 30 نفر آنها ایرانی و دونفر بنگلادشی بودند ، غرق شد.بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین بروز علل واقعه در دست اقدام است.

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------