بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


افزایش بهای ارز قیمت طلا و سکه را بالا برد/ تلاطم بازار دلیل سیاسی ندارد  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , طلا و سکه
رییس‌اتحادیه‌کشوری‌طلا و جواهر گفت: با توجه به افزایش شدید بهای ارز، طلا و سکه هم گران شدند این در حالی است که قیمت جهانی طلا و اونس جهانی چندان تغییری نداشته و قیمت آن ثابت مانده است. 

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا در مورد افزایش بهای سکه در بازار اظهارداشت: نوسانات بهای سکه و ارز در بازار همسو با یکدیگر انجام شد.

 

وی افزود: با توجه به افزایش شدید بهای ارز، طلا و سکه هم گران شدند این در حالی است که قیمت جهانی طلا و اونس جهانی چندان تغییری نداشته و قیمت آن ثابت مانده است.

 

کشتی‌آرای افزود: طی روزهای گذشته بهای سکه با افزایش روبرو شد که قسمت عمده آن مربوط به گران شدن دلار در بازار بود.

 

وی افزود: بهای سکه هجدهم فروردین ماه با افزایش ۴۰ هزار تومانی و نوزدهم فروردین ماه با ۶۰ هزار تومان رشد همراه شد.

 

کشتی‌آرای خاطرنشان‌کرد: قیمت طلا و سکه از دو عامل قیمت جهانی و ارز تاثیرپذیر است، هر چند هم اکنون قیمت جهانی ثابت مانده اما نرخ ارز افزایش یافته است که این موضوع دلیل سیاسی ندارد و تنها مسایل اقتصادی در آن مطرح است.

 

وی در مورد قیمت آتی سکه نیز گفت: بهای‌آتی‌سکه به مسایل بورسی مرتبط است زیرا معاملات بورس کالا با معاملات سکه در بازار کاملا متفاوت است و قیمت آن بر اساس فرمول‌های بورسی تعیین می‌شود که چندان تاثیری بر روی بازار ندارد و نمی‌توان قیمت آتی سکه را مبنا قرار داد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------