آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,سهمیه‌بندی بنزین

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه: تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸ از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای بررسی موضوع سهمیه بندی بنزین خبر داد و…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


وزیر نیرو: باید با کم آبی سازگار شویم  اخبار اجتماعی  ,خبرهای  اجتماعی, کم آبی
وزیر نیرو با اشاره به پدیده مستمر کم آبی در کشور گفت: باید با کم آبی سازگار شویم و برنامه های خود را متناسب با میزان آب موجود طراحی کنیم.

«رضا اردکانیان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درخصوص تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی گفت: این کارگروه از نیمه اسفند 1396 تشکیل شد؛ نخستین جلسه آن به مساله آب اصفهان اختصاص داشت و به بررسی مشکلات کشاورزان شرق زاینده رود پرداخت.

 

وی افزود: طرح های خوبی در سطح استان اصفهان برای حل دائمی و پایدار مشکل کشاورزان شرق استان به این کارگروه ارائه و این طرح ها تصویب شد.

 

وزیر نیرو با بیان اینکه صنایع بزرگ پذیرفتند که در اجرای طرح ها مشارکت مالی داشته باشند، گفت: بخشی از این مشارکت برای جبران مضیغه اقتصادی کشاورزان شرق استان اصفهان اختصاص یافت.

 

به گفته اردکانیان قبل از پایان سال 96 منابع بین 26 هزار و 200 خانوار توزیع شد و اکنون نیز کمیته استانی این کارگروه ملی در اصفهان فعال است تا طرح های ناظر بر تبدیل کشت سنتی به کشت گلخانه ای یا استفاده از پساب تصفیه شده و غیره را انجام دهد.

 

اردکانیان اظهارداشت: در مرحله بعد خوزستان را در دستور کار داریم و سپس پرونده استان کرمان در دستور کار قرار این کارگروه قرار می گیرد؛ سعی می کنیم برنامه استان هایی که با مشکلات پیچیده تری مواجه هستند را در این کارگروه ملی مطرح کنیم.

 

وزیر نیرو با اشاره به اینکه کارگروه سازگاری با کم آبی موظف به پشتیبانی از تدابیر استان هاست، گفت: تدابیر این کارگروه ناظر بر این است که کمبود آب چگونه بین بخش های مختلف توزیع شود؛ اگر قرار است کاهشی به بخش کشاورزی داشته باشیم، این کاهش به چه میزان و کجاها باشد.

 

به گفته وی، استانداری ها محور کار هستند و استانداران رئیس کمیته استانی و وزیر کشور نیز عضو کارگروه سازگاری با کم آبی هستند.

 

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد با تاکیدهای رئیس جمهوری و حمایت اعضای دولت از این ایده بتوانیم امسال را به رغم همه محدودیت ها با مشکلات کمتری پشت سر بگذاریم.

 

به گزارش ایرنا، ارتفاع کل ریزش های جوی از اول مهرماه تا سی ام دیماه، یعنی چهار ماه نخست سال آبی جاری، 39.5 میلیمتر گزارش شده که نسبت به میانگین بلند مدت (99.2 میلیمتر)، 60 درصد کاهش یافته است.

 

براساس اعلام وزیر نیرو 165 شهر با جمعیت 10.5 میلیون نفر در وضعیت زرد، 62 شهر با جمعیت 6.8 میلیون نفر در وضعیت نارنجی و 107 شهر با جمعیت 17.2 میلیون نفر در وضعیت قرمز و در مجموع این 334 شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------