آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پامپئو

اظهارات جدید «مایک پامپئو» در مورد برنامه هسته‌ای ایران

مایک پامپئو ضمن هشدار به ایران در خصوص «غضب جهانی» در صورت شدت بخشیدن به برنامه هسته‌ای، تلویحا اذعان کرد که منظور از این خشم، رویارویی نظامی نیست. به گزارش فارس، مایک…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


مکرون: به دنبال توقف استفاده از انرژی هسته‌ای نیستیماخبار,اخبار سیاست خارجی,مکرون

رییس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که این کشور مثل آلمان به دنبال توقف کامل استفاده از انرژی هسته‌ای نیست، چرا که کاهش آلاینده‌های کربنی یک اولویت برای فرانسه محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آلمان پس از بروز فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما ژاپن در سال 2011 اعلام کرد که این کشور تا سال 2025 همه راکتورهای هسته‌ای خود را بر می‌چیند.

 

امانوئل مکرون رییس‌جمهور فرانسه، گفت: من طرفدار تمام قد انرژی هسته‌ای نیستم ولی باید انتخاب خود را مشخص کنید، برای من اولویت اصلی، جلوگیری از افزایش آلودگی‌های CO2 و گرم شدن جو زمین است.

 

هم‌اکنون 40 درصد از کل برق مصرفی مورد نیاز فرانسه از طریق انرژی هسته‌ای تامین می‌شود. هم‌اکنون شرکت برق فرانسه (EDF) 58 راکتور هسته‌ای در فرانسه را اداره می‌کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------