آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,رژیم صهیونیستی

نتانیاهو: با ایران در سوریه مقابله می‌کنیم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با تکیه بر ادعای واهی تلاش ایران برای گسترش نفوذ خود در سوریه گفت که این رژیم تنها نیرویی است که با ایران در سوریه مقابله می‌کند. به…


مکرون: به دنبال توقف استفاده از انرژی هسته‌ای نیستیماخبار,اخبار سیاست خارجی,مکرون

رییس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که این کشور مثل آلمان به دنبال توقف کامل استفاده از انرژی هسته‌ای نیست، چرا که کاهش آلاینده‌های کربنی یک اولویت برای فرانسه محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آلمان پس از بروز فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما ژاپن در سال 2011 اعلام کرد که این کشور تا سال 2025 همه راکتورهای هسته‌ای خود را بر می‌چیند.

 

امانوئل مکرون رییس‌جمهور فرانسه، گفت: من طرفدار تمام قد انرژی هسته‌ای نیستم ولی باید انتخاب خود را مشخص کنید، برای من اولویت اصلی، جلوگیری از افزایش آلودگی‌های CO2 و گرم شدن جو زمین است.

 

هم‌اکنون 40 درصد از کل برق مصرفی مورد نیاز فرانسه از طریق انرژی هسته‌ای تامین می‌شود. هم‌اکنون شرکت برق فرانسه (EDF) 58 راکتور هسته‌ای در فرانسه را اداره می‌کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------