آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , وزیر انرژی آمریکا

گفت‌وگوی وزیر انرژی آمریکا با مسئولان عراقی درباره تحریم‌ها علیه ایران

وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد که با برخی مسئولان عراقی در رابطه با تحریم های واشنگتن علیه تهران گفت‌وگو کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز عربی، ریک پری، وزیر انرژی…


نتانیاهو: ایران کارخانه‌های موشکی دقیقی در سوریه و لبنان ساخته است!/ اجازه نمی‌دهیم پارسی‌ها، اسرائیل را نابود کننداخبار,اخبار سیاست خارجی,نتانیاهو

نتانیاهو طی سخنرانی در نشست آیپک با بیان اینکه پارسی‌ها نمی‌توانند اسرائیل را نابود کنند، بر لزوم متوقف کردن ایران تاکید کرد.

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران، گفت باید ایران را متوقف کرد و اسرائیل این کار را انجام خواهد داد.

 

نتانیاهو طی سخنرانی در روز آخر نشست سال ۲۰۱۸ «کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل» (آیپک) مدعی شد توافق هسته‌ای ایران، نه تنها این کشور را میانه‌روتر نکرده بلکه جسورتر و خطرناک‌تر کرده است.

 

وی با اشاره به فیلم هالیوودی «خوب، بد، زشت» گفت: «امروز می‌خواهم درباره خوب، بد وزیبا صحبت کنم. خوب تمام خدماتی است که اسرائیل به دنیا ارائه کرده است. بد شرارت‌هایی است که علیه اسرائیل می‌شود و منظورم دقیقا ایران است.»

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی توافق هسته‌ای ایران را «تهدیدی برای موجودیت اسرائیل، امنیت منطقه و صلح در جهان» توصیف کرده و مدعی شد ایران بارها به جامعه جهانی دروغ گفته است.

 

نتانیاهو با ادعای اینکه برجام راهی باز برای رسیدن به سلاح هسته‌ای در اختیار ایران قرار داده، گفت: «اجازه نمی‌دهیم ایران سلاح هسته‌ای بسازد. ایران به بمب اتم دست نخواهد یافت، نه امروز، نه ۱۰ سال دیگر و نه هیچ وقت.»

 

وی با نشان دادن نقشه‌ای از منطقه، مدعی شد: «ایران در حال ایجاد امپراطوری سلطه‌جو در خاورمیانه است. ایران به دنبال ساخت پایگاه نظامی دائمی در خاک سوریه و ایجاد گذرگاه زمینی از تهران تا طرطوس، جهت رسیدن به دریای مدیترانه است.»

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران تلاش می‌کند با رساندن ارتش، نیروی هوایی و نیروی دریایی خود به سوریه و مدیترانه، از زمین و دریا به اسرائیل حمله کند و همچنین موشک‌های نقطه‌زن در سوریه و لبنان بسازد، افزود: «ما اجازه این امر را نمی‌دهیم.»

 

نتانیاهو با اشاره به واقعه تاریخی در زمان هخامنشیان، اضافه کرد: «فارس‌ها یک بار می‌خواستند ما یهودیان را نابود کنند. در آن زمان نتوانستند و اکنون نیز نمی‌توانند.»

 

وی با حمایت از اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای ایران و گرفتن ژست حامی مردم ایران، گفت: «ما در کنار آن‌ها و ایرانی‌هایی که برای آزادی مبارزه می‌کنند، می‌ایستیم.»

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره روند نزدیک شدن کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد بسیاری از کشورهای منطقه از جمله مصر و اردن می‌دانند که اسرائیل دشمن آنها نیست.

 

نتانیاهو همچنین در ابتدای این سخنرانی نموداری درباره شرکت‌های فناوری اسرائیلی و شرکت‌های خارجی که در فلسطین اشغالی تحقیق و توسعه دارند، به حاضران نشان داد که در آن نام اپلیکیشن مسیریاب «وِیز» (Waze) نیز دیده می‌شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------