آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,خوان گوایدو

رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

رئیس دولت آمریکا بعد از آنکه رئیس مجمع ملی ونزوئلا خود را رئیس جمهوری این کشور خواند، از این اقدام وی استقبال کرد و او را رئیس جمهور قانونی…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


میشل عون: اگر تهدیدات اسرائیل عملی شود جنگهای جدیدی رخ خواهد داداخبار,اخبار بین الملل,میشل عون

رئیس جمهور لبنان با اشاره به اینکه تاکنون تهدیدات رژیم صهیونیستی در حد حرف باقی مانده است اعلام کرد: اگر تهدیدات اسرائیل عملی شود، جنگهای جدیدی رخ خواهد داد.

به گزارش مهر به نقل از النشره، میشل عون رئیس جمهور لبنان اعلام کرد: لبنان در صورت هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به آن یا منابع نفتی اش از سرزمین خود دفاع خواهد کرد. تاکنون تجاوزی رخ نداده و فقط در حد حرف بوده است.

 

وی افزود: تحریک کلامی اسرائیل برای ما مهم نیست اما اگر اجرایی شود جنگهای جدیدی در کار خواهد بود. بعید است که اسرائیل تهدیدات خود را عملی کند. اسرائیل نمی تواند در مرزهای ما دیوار احداث کند.

 

عون گفت: اسرائیل از زمان پیداش همه کشورهای اطراف را تهدید کرده و به عنوان رژیم نژاد پرست مطرح شده است و راهکارهایی که هم اکنون ارائه می شود کاغذی است و به صلح با کشورهای عربی محقق نمی شود زیرا صلح با تانک، جنگنده و توپخانه محقق نمی شود.

 

رئیس جمهور لبنان بیان کرد: قانون انتخابات جدید لبنان به همه اکثریت و اقلیت اجازه می دهد که نماینده در پارلمان داشته باشند و برگرفته از اراده ملت لبنان خواهد بود. این قانون به تثبیت عدالت منجر خواهد شد. غالب و مغلوبی در انتخابات آینده در کار نخواهد بود و ما پارلمانی متوازن خواهیم داشت با بهترین سطح نمایندگی که بیانگر تنوع و تعدد در لبنان است. اراده صریح و آشکار درباره حفظ ثبات در لبنان وجود دارد. احدی نمی تواند انتخابات را متوقف کند.

 

وی در ادامه از تلاش لبنان برای دور ماندن از تاثیرات جنگ در سوریه سخن گفت و پرونده آوارگان را دارای بار سنگین بر اقتصاد لبنان دانست.

 

عون اعلام کرد: خطر امنیتی دائم و فراگیر علیه کشور ما وجود ندارد. ما تلاش می کنیم که بخشی از آوارگان به سوریه بازگردند به ویژه که بسیاری از مناطق در سوریه امن شده است.

 

وی از توقف جنگ در سوریه و راهکار سیاسی برای حل بحران آن حمایت کرد.

 

رئیس جمهور لبنان درباره تصمیم آمریکا درباره قدس نیز گفـت: آمریکا طبق قوانین بین المللی نمی تواند به تنهایی بر اساس نظر رئیس جمهورش عمل کند و قدس را به اسرائیل بدهد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------