آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,دی‌میستورا

دی‌میستورا: به برخی تفاهم‌های متقابل در ژنو دست یافتیم

فرستاده سازمان ملل به سوریه اعلام کرد که با نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه در ژنو به برخی تفاهم‌ها درخصوص کمیته قانون اساسی سوریه دست یافته…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کرملین: ترامپ با "خرد سیاسی" مناقشات دیپلماتیک را حل کند  اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل ,پسکوف

کرملین امروز (دوشنبه) اظهارامیدواری کرد دولت دونالد ترامپ با استفاده از "خرد سیاسی" و "اراده سیاسی" مناقشه دیپلماتیک با مسکو بر سر توقیف دارایی‌های دیپلماتیک روسیه در خاک آمریکا را حل کند.

 به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اواخر ریاست جمهوری خود دستور به توقیف دو ساختمان دیپلماتیک روسیه و اخراج ۳۵ دیپلمات روسی در ماه دسامبر به سبب آنچه که دخالت آنها در عملیات هکری علیه کمپین انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ خواند، شد.

 

در عین حال روسیه نیز گفته است: تعداد خیلی زیادی از جاسوس‌های آمریکایی در مسکو تحت پوشش دیپلماتیک فعالیت دارند و ممکن است به تلافی این اتفاق آنها را اخراج کنند.

 

مسکو اعلام کرد که در این زمینه خیلی چیزها بستگی به نتیجه یک نشست امروز (دوشنبه) در شهر واشنگتن میان سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و توماس شانون، معاون وزیر امور خارجه آمریکا دارد.

 

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ما هنوز امیدوار هستیم که همکاران آمریکایی ما برای حل این مناقشه خرد سیاسی و اراده سیاسی نشان دهند.

 

پسکوف گفت: هرگونه پیش شرط گذاشتن از سوی آمریکا برای بازگرداندن این اموال برای مسکو غیرقابل پذیرش خواهد بود و کوتاهی واشنگتن در بازگرداندن این ساختمان‌ها اقدامی مغایر با قوانین بین‌المللی خواهد بود.

 

او مشخص نکرد که روسیه در صورت شکست مذاکرات شانون و ریابکوف برای حل این مناقشه چه اقداماتی را در پیش خواهد گرفت.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------