آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

الجزیره نتایج اولیه بازرسی از خانه سرکنسول سعودی را منتشر کرد

شبکه الجزیره قطر به نقل از منبعی در دادستانی کل ترکیه نوشت که نمونه‌های پزشکی به دست آمده از خانه سرکنسول سعودی با نمونه‌های به دست‌آمده از…


تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی روی میز اتحادیه اروپا  اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل, اتحادیه اروپا

وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد، قرار است به پیشنهاد لندن تحریم‌های جدیدی علیه کره شمالی با هدف افزایش فشار علیه رژیم این کشور به تصویب وزرای خارجه اروپایی برسد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، قرار است وزرای خارجه کشورهای اروپایی در نشستی در لوگزامبورگ از تحریم‌های جدید در جهت قطع منابع درآمد کره شمالی برای تحت فشار قرار دادن کیم جونگ اون، رهبر این کشور حمایت کنند.

 

این تحریم‌های جدید شامل ممنوعیت سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در کره شمالی، پایان صادرات نفت و افزودن اسامی جدید به لیست سیاه اسامی مقامات این رژیم و شرکت‌ها است.

 

همچنین در تحریم‌های جدید شمار کالاهای لوکس ممنوع برای صادرات گسترش یافته و همچنین کاهش انتقال وجه از ۱۵ هزار یورو به پنج هزار یورو ذکر شده است.

 

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد: افزایش فشارهای اقتصادی علیه پیونگ یانگ بهترین راه برای متوقف کردن برنامه موشکی غیرقانونی این کشور است.کره شمالی به تهدیدات غیرقابل قبول خود علیه جامعه بین‌المللی ادامه می‌دهد.

 

او گفت: همانگونه که در گذشته اعلام کردم رژیم کره شمالی باید تمام مسئولیت اقدامات خود علیه جامعه بین‌المللی را قبول کند.

 

وی ادامه داد: افزایش فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک علیه کره شمالی موثرترین راه برای تحت فشار قرار دادن پیونگ یانگ برای جلوگیری از اقدامات خصمانه و غیرقانونی این کشور است.

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------