اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,تاثیر مستقیم آلودگی هوا بر جنین

تاثیر مستقیم آلودگی هوا بر جنین

پژوهش جدید دانشمندان انگلیسی نشان می‌دهند که آلودگی هوا می‌تواند اثر مستقیمی بر جفت جنین داشته باشد. به گزارش ایسنا به نقل…
مشاور،مشاوره آنلاین
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


چرا زنان بیشتر دچار میگرن می‌شوند؟اخبار,اخبار پزشکی,میگرن

پزشکان توانستند به این پرسش پاسخ دهند که چرا زنان بیش از مردان دچار سردردهای میگرنی می‌شوند؟

به گزارش ایسنا، متخصصان علوم پزشکی پس از بازبینی روی نتایج چندین مطالعه دریافتند استروژن تاثیر مستقیمی بر میزان حساسیت به میگرن در مغز دارد. حدود ۱۸ درصد زنان به میگرن مبتلا هستند که این آمار در مردان حدود شش درصد است. علاوه بر این بدن زنان به خوبی به داروی موجود برای درمان میگرن واکنش نشان نمی‌دهد.

 

مطالعات پیشین نشان می‌دهد بیشتر زنان مبتلا به میگرن در زمان شروع دوره قاعدگی دچار این عارضه می‌شوند. این موضوع در چرخه قاعدگی و زمانیکه استروژن در پایین‌ترین سطح است مورد توجه است و به همین دلیل محققان به این نتیجه رسیده‌اند که چنین نوساناتی در هورمون مزبور در بروز میگرن نقش دارند.

 

با وجود آنکه نقش هورمون استروژن در بروز سردردهای میگرنی در زنان شناخته شده بود اما جزئیات مکانیزم این تاثیرگذاری همچنان ناشناخته بوده است.

 

به گزارش ساینس الرت، در بررسی جدید گروهی از متخصصان اسپانیایی مطالعاتی انجام داده و دریافتند که استروژن می‌تواند بر سلول‌های اطراف عصب سه قلو و عروق خونی مرتبط در سر تاثیر گذاشته و آنها را به محرک‌های میگرن حساس کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------