ساخت ایمپلنتی که رشد می کند

اخبار پزشکیورزش‌هایی که به کالری سوزی بیش‌تر کمک می‌کنند

بسیاری از افراد در ورزش به دنبال سوزاندن چربی‌ها هستند اما نمی دانند چه ورزش‌هایی می‌تواند موثر واقع شود. برخی حرکات ورزشی…
مشاور،مشاوره آنلاین
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ساخت ایمپلنتی که رشد می کند  اخبار پزشکی,خبرهای  پزشکی ,ایمپلنت

محققان یک ایمپلنت برای کودکان مبتلا به نواقصی در قلب ساخته اند که همراه رشد کودک بزرگ می شود. 

 به گزارش مهر به نقل از نیوساینتیست، دانشمندان ایمپلنت برای کودکان ساخته اند که همراه رشد کودک، بزرگتر می شود.

 

تاکنون کودکان مبتلا به نواقصی در قلب یا اعضای دیگر بدن باید طی  عمر خود عمل های جراحی  متعدد و سنگینی را انجام می دادند تا اعضای پیوند خورده به بدنشان را جایگزین کنند.

 

اما اکنون گروهی از محققان بیمارستان کودکان در بوستون و بریگام و بیمارستان زنان این مشکل را حل کرده اند.

 

این محققان یک ایمپلنت با قابلیت رشد ساخته اند که در یک فرایند جراحی قلب به نام عملیات ترمیم حلقه به کار رفته است. این عملیات سوراخ در قلب را ترمیم می کند.

 

در حال حاضر کودکانی که تحت عمل دریچه میترال و غیره قرار می گیرند  احتمالا طی دوران کودکی خود نیازمند چند جراحی هستند تا هرگونه سوراخی در دریچه های قلب را ترمیم کنند. اما با ساخت این ایمپلنت قابل رشد از تعداد عمل های جراحی کودک بیمار کاسته می شود.

 

به گفته محققان این ایمپلنت لوله مانند را می توان برای بخش های دیگر بدن نیز استفاده کرد.

 

ایمپلنت مذکور شامل دو بخش است؛ یک هسته تحلیل رونده که از پلیمرهای زیستی ساخته شده و بدنه ای لوله مانند که طی زمان در عکس العمل به رشد عضله های طبیعی کودک، اندازه آن افزایش می یابد.

 

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------