بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


امام جمعه اصفهان: امامان جمعه باید خواسته‌های به حق مردم را بیان کنند و آنان را آشوبگر نخوانند/ باید به مردم حق دهیماخبار,اخبار سیاسی,امام جمعه اصفهان

محمدتقی رهبر با بیان اینکه «اگر این هفته من خطیب جمعه باشم دردهای مردم را مطرح می‌کنم» تاکید کرد: «مردم ما عاقلند، منطقی‌اند و آشوبگر نیستند. مردم ما فضا برای بیگانه فراهم نمی کنند، امامان جمعه باید به این مساله در خطبه‌های خود دقت داشته باشند.»

محمدتقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان به امامان جمعه توصیه کرد در خطبه های نماز جمعه این هفته خواسته های بحق مردم را مطرح کنند و با جدا کردن مرز مردم از اغتشاشگران، آنان را آشوبگر نخوانند. 

 

او در گفتگو با اعتمادآنلاین گفت: «من نمی خواهم به آقایان خطیبان جمعه دیکته کنم اما توصیه می کنم اولا در خطبه های نماز جمعه خواسته های مردم را مطرح کنند. مردم انقلاب کردند که عدالت باشد، تبعیض نباشد و ضعفا در هر نقطه ای از کشور از خدمات حکومت برخوردار شوند. امامان جمعه باید این خواسته های بحق مردم را بیان کنند.» 

 

رهبر با تاکید بر اینکه «نباید در کشور بیکاری باشد، باید روستاها آباد شوند، کشاورزی و صنعت باید احیا شود» اضافه کرد: «اینها حق ملت است. دولت و همه مسئولان در هر رده ای که قرار دارند باشد به مردم خدمت کنند. البته این بدان معنا نیست که در طول این سال‌ها مسئولان ما بی‌تفاوت بودند.  بالاخره در طول این سال ها خدماتی به کشور شده است اما اکنون 40 سال از انقلاب می‌گذرد و انتظار است که هر روز اوضاعمان بهتر شود.» 

 

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه «اگر این هفته من خطیب جمعه باشم دردهای مردم را مطرح می کنم» تاکید کرد: «مردم ما عاقلند، منطقی اند و آشوبگر نیستند. مردم ما فضا برای بیگانه فراهم نمی کنند، امامان جمعه باید به این مساله در خطبه های خود دقت داشته باشند.»

 

رهبر در همین حال یادآور شد: «در کنار اینکه باید مطالبات بحق مردم را بیان کنیم باید حرکت‌های هنجارشکنانه محکوم شود. چون اینها کسانی هستند که می خواهند از این موج استفاده کنند. اینها عده خاص هستند که باید بین اینها و مردم مرز کشید. در نماز جمعه نباید این افراد را مردم معرفی کرد.» 

 

این فعال سیاسی اصولگرا اعتراض مردم را تنها محدود به بیکاری، معیشتی و وضعیت اقتصادی ندانست و گفت: «مردم نسبت به بی‌عدالتی و عدم برخورد با مفسدان هم معترضند. بخشی از اعتراضات مردم به بی‌عدالتی و تبعیض است. قابل قبول نیست یکی 20 میلیون حقوق بگیرد و یک خانواده با چند سر عائله یک میلیون بگیرد! اینها تبعیض است. یکی دیگر از بی عدالتی ها و تبعیض عدم برخورد با متخلفین است. امیرالمومین مراقب بود کسی به بیت المال مردم تعرض کند و اگر این اتفاق می افتاد او را رسوا می کرد. ما در برقراری حق و عدالت رودربایستی داریم که نباید اینطور باشد. متخلفان و متجاوزان باید معرفی و با آنان برخورد شود. این سیره امیرالمومنین بود . دستگاه قضا باید متخلفان را کند.»  

 

رهبر اظهار کرد: «چرا شخصی باید بتواند چندین میلیارد از تشکیلاتی بر دارد، از کشور خارج شود و بعد هم معلوم نشود چه شد! همه اینها باعث اعتراض مردم است. باید با متخلفان برخورد و مجازات شوند. این مسائل افکار عمومی را بهم میریزد و آنان را عصبانی می کند.» 

 

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه «ما باید به مردم حق دهیم» به امامان جمعه توصیه کرد: «از دولت، مجلس و حکومت بخواهیم رویکردشان خدمت به توده ها باشد. نامه امیرالمومنین به مالک اشتر فراموش نشود که گفت به فکر مردم باش که اینها در روز حادثه به کمک تو می شتابند. الان مردم ناراضی هستند و باید به مردم حق دهیم و خواسته های آنان را بیان کنیم و به برای برآورده شدن مطالبات آنان تلاش کنیم.»

 

او به نمایندگان مجلس نیز توصیه کرد: «الان مجلس در حال بررسی بودجه است و این فرصت مناسبی برای نمایندگان است که بودجه را طوری تصویب کنند که به نفع ملت باشد. باید بودجه های شایسته به اشتغال، صنعت و کشاورزی اختصاص داده شود.»

 

اعتمادآنلاین

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------