آخرین اخبار سیاسی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , نوبخت

نوبخت : احمدی‌نژاد برای پرداخت یارانه‌ها ۵هزار میلیارد به بانک مرکزی بدهکار بود

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره پیشنهاد احمدی‌نژاد درخصوص افزایش یارانه‌ها به 900 هزار تومان گفت: دولت باید کسری ۵ هزار و هشتصد میلیار…


سخنگوی وزارت کشور: بررسی لایحه جامع انتخابات در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفت  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , سخنگوی وزارت کشور
سخنگوی وزارت کشور از نهایی شدن لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی دفاعی دولت خبر داد و گفت: لایحه جامع انتخابات به صحن دولت ارائه شده و بررسی آن در دستور کار هیئت وزیران قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی در این باره افزود: با بررسی و تایید لایحه جامع انتخابات در هیئت وزیران بلافاصله این لایحه جهت طی مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

 

سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر اینکه در این لایحه تمامی نواقصی که در قوانین مربوط به انتخابات وجود داشت رفع شده است؛ تصریح کرد: بر اساس این لایحه تمامی مراحل برگزاری انتخابات از جمله اخذ رای و شمارش آرا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 

سامانی از شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها بر اساس لایحه جدید خبر داد و گفت: عدم شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی از جمله مسائلی بود که همواره از سوی گروه‌ها و اقشار مختلف از آن به عنوان یک ضعف یاد می‌شد که به این ترتیب در این لایحه پیش‌بینی شده که هر یک از کاندیداها ملزم شدند شماره حساب انتخاباتی خود را در یکی از بانک‌ها افتتاح کرده و نماینده مالی خود را هم جهت ارائه گزارش مالی انتخاباتی معرفی کنند.

 

وی تاکید کرد: با اجرای این سازوکار جدید هر یک از کاندیداها ملزم به ارائه گزارش مالی هزینه‌های انتخاباتی خود می‌شوند که این مسئله منجر به شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی برای مردم و گروه‌ها و جریانات خواهد شد.

 

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در لایحه جامع انتخابات تمام قوانین مربوط به انتخابات تجمیع و سامان داده شده و در برخی موارد هم مورد اصلاح قرار گرفته است، گفت: در لایحه جامع انتخابات تفاوت‌های اجرایی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها به حداقل رسیده که این مسئله موجب تسهیل فرآیند اجرای هر چه بهتر انتخابات خواهد شد.

 

سامانی خاطرنشان کرد: در این لایحه وظایف اجرا و نظارت در انتخابات به صورت کاملا مشخص و شفاف تعیین شده که این اقدام از تداخل‌های احتمالی وظایف ناظران و مجریان جلوگیری می‌کند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------