این نشانه‌ها شما را از عفونت‌ پوستتان باخبر می‌کنندبرای جلوگیری از عفونت‌، باید پوست آسیب‌دیده را تمیز کنید‎

 

در یک چشم برهم‌زدن، پوستتان آسیب‌دیده و زخمی آزاردهنده از یک حواس‌پرتی ساده به‌جا مانده. حالا شما مانده‌اید و پوست دردناکی که در هر لحظه، ظاهری متفاوت به خود می‌گیرد.

 

متخصصان می‌گویند، بعد از زخم‌شدن پوستتان، چاره‌ای جز توجه‌کردن به این نکته‌ها برایتان باقی نمی‌ماند و بی‌تفاوت گذشتن از کنار برخی از نشانه‌ها، می‌تواند یک زخم درمان‌پذیر را، به عفونتی مقاوم به درمان تبدیل کند.

 

پوستتان را پاک‌سازی کنید

زمین خورده‌اید، پوستتان را با ابزاری بریده‌اید؟ اگر بعد از بریدگی یا زخم‌شدن پوستتان، ذرات کوچکی در محل آسیب‌دیده باقی مانده‌اند، نباید احتمال عفونت‌کردن پوستتان را نادیده بگیرید. پاک‌کردن محل دچار بریدگی یا زخم، اصل اولی است که برای جلوگیری از عفونت‌کردن پوست باید به آن وفادار باشید.

 

سراغ صابون نروید

درست است که برای جلوگیری از عفونت‌، باید پوست آسیب‌دیده را تمیز کنید، اما بهتر است در این شرایط سراغ صابون نروید. این ماده می‌تواند پوست را تحریک و روند بهبودی آن را خنثی کند.

 

قرمزی پوستتان را جدی بگیرید

اگر پوست اطراف منطقه آسیب‌دیده، قرمز و ملتهب مانده، حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید. قرمزی شدید، درد و تغییرات ظاهری در بافت پوست، مسئله‌ای نیست که به‌سادگی از کنار آن بگذرید. بنابراین هرگونه تغییر رنگ و بافت پوستتان را بعد از بریدگی، جدی بگیرید.

 

به میزان دردتان توجه کنید

اگر با گذشت ساعت‌ها، دردِ پوست بریده شده شما کم نمی‌شود، حتما به پزشک مراجعه کنید. درد غیرطبیعی که گذشت زمان چیزی از آن کم نمی‌کند، ممکن است نشانه‌ای از شروع عفونت پوستی باشد.

 

به بوی پوستتان توجه کنید

زرد، سبز یا بدبو شدن ناحیه‌ای که دچار بریدگی‌ شده، احتمال ابتلا به عفونت پوستی را تقویت می‌کند. شاید بتوانید از کنار ترشح مایع بی‌رنگ و بی‌بو از قسمت آسیب‌دیده بگذرید، اما در صورتی که ترشحات زرد یا سبزرنگ را مشاهده کردید و بوی غیرطبیعی به مشامتان خورد، نباید وقت را برای مراجعه به متخصصان تلف کنید.

  

منبع: سلامت نیوز

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------