درمان خانگی قارچ پوستیدرمان خانگی قارچ پوست سر, درمان خانگی قارچ پوستی, درمان سریع قارچ پوستی

درمان خانگی قارچ پوستی

 

از بین بردن قارچ پوستی

قارچ پوستی نوعی عفونت قارچی است که بیشتر روی پوست، ناخن‌ها، و کف سر اثر می گذارد و در اندازه خیلی زیادی مسری است. راه‌های بسیاری برای انتقال این عفونت وجود دارد. بعضی از رایج ترین این راه‌ها شامل تماس با عرق بدن فرد مبتلا، تماس با حیوانات و تماس بدنی موقع رقابت‌های ورزشی با پوست فرد مبتلا هستند. در این مطلب بیتوته با بعضی از بهترین شیوه ها برای درمان خانگی قارچ پوستی آشنا خواهیم شد.

سرکه و نمک

با استفاده از سرکه و نمک خمیر سفتی درست کنید. این خمیر را مستقیما روی قسمت مبتلا به قارچ پوستی بمالید و ۵ دقیقه صبر کنید. طبق گفته‌ی آن‌هایی که از این درمان خانگی برای معالجه‌ی قارچ پوستی‌شان استفاده کرده‌اند، انجام این کار به مدت حدود ۷ روز می‌تواند به برطرف شدن علائم عفونت کمک کند.

 

به جز این، استفاده از آب و نمک هم می‌تواند برای درمان قارچ پوستی موثر باشد، چون با خاصیت قبض بالای خود به بهبودی زخم‌ها سرعت می‌ دهد. چنانچه نواحی عفونی را با آب و نمک بشویید، عفونت این قسمت ها بر طرف و لکه‌های جوش خشک خواهند شد. همین طور چنانچه به استفاده از آب و نمک علاقه ندارید، می‌توانید خمیر نمک دریایی را به قسمت های عفونی پوست‌تان بمالید.

 

درمان خانگی قارچ پوست سر, درمان خانگی قارچ پوستی, درمان سریع قارچ پوستی

درمان سریع قارچ پوستی

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای به صورت طبیعی ضدقارچ است و به همین علت در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود. در یک آزمایش انجام شده بر روی ورزشکارانی که مبتلا به قارچ پوستی در پاهای خود بودند، تاثیرگذاری روغن درخت چای امتحان شد.

 

در این آزمایش به بعضی از ورزشکاران روغن درخت چای داده شد، در حالی ‌که گروه دیگر فقط داروهای پزشکی را استفاده کردند. بعد از گذشت یک ماه دانشمندان دیدند که ورزشکاران که از روغن درخت چای استفاده کردند، ۳۰ درصد بیشتر از گروه دیگر بهتر شده اند.

 

توصیه می‌کنیم روغن درخت چای را به صورت مستقیم بر روی پوست خود نمالید. این کار می‌تواند باعث حساسیت‌های پوستی دیگری در شما شود. به همین جهت بهتر است این روغن را با روغن نارگیل، زیتون یا بادام مخلوط کنید و آنگاه برای درمان پوست خود از آن استفاده کنید.

 

سرکه سیب

سرکه سیب خاصیت ضدباکتری و ضدقارچ دارد. به همین جهت برای مبارزه با قارچ‌های پوستی خیلی مناسب است. سرکه سیب مورد خیلی مناسبی برای مبارزه با نوعی قارچ به نام کاندیدا آلبیکانس است. در حقیقت سرکه سیب رقیق شده باعث می‌شود تا کاندیدا آلبیکانیس نتواند رشد کند.

 

این کار باعث درمان بیماری‌های مربوط به این قارچ می‌شود. روش‌های مصرف سرکه سیب متفاوت است. برخی افراد تمایل دارند تا روزانه به شکل خوراکی این سرکه را مصرف کنند. برخی دیگر تمایل دارند تا مقداری از این سرکه را بر روی ناحیه قارچ زده بمالند.

 

همه این شیوه ها می‌تواند کارآمدی خود را داشته باشند. در استفاده از روش آغشته‌سازی سرکه سیب به قسمت قارچ زده، از یک پنبه تمیز استفاده کنید.

 

کار آغشته کردن سرکه سیب به پوست را ۳ بار در روز انجام دهید. نکته دارای اهمیت آن است که چنانچه بعد از گذشت یک هفته بیماری قارچی شما با استفاده از این شیوه درمان نشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

درمان خانگی قارچ پوست سر, درمان خانگی قارچ پوستی, درمان سریع قارچ پوستی

از بین بردن قارچ پوستی

 

درمان قارچ های پوستی با سیر

شیوه اول

2 حبه سیر را خرد کنید و به چند قطره روغن زیتون برای تهیه خمیر خوب، اضافه کنید تا رطوبت خوبی به وجود آورید و روی سطح آلوده خود بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید.

جای تحت تاثیر خود را با آب شسته و به آهستگی پوست خود را خشک کنید. این درمان را دو بار در روز به کار ببرید تا عفونت را درمان کنید.

 

شیوه دوم

یک حبه سیر را بر روی گاز پانسمان بگذارید و آن را در واژن خود قرار دهید (برای عفونت واژن). بگذارید به مدت بیش از 30 دقیقه بماند. از این شیوه یک بار در روز برای چند روز استفاده کنید.

 

شیوه سوم

چند حبه سیر را به رژیم روزانه خود برای افزایش روند بهبودی عفونت قارچی بیفزایید. یا می توانید از مکمل های سیر با مشاوره دکتر استفاده کنید.

 

درمان قارچ پوستی با ماست 

شیوه اول

یک تکه پنبه را در ماست ساده خیس کنید و آن را روی جای صدمه دیده خود بگذارید. بگذارید 30 دقیقه بماند و آن را با آب گرم شستشو دهید و آنگاه خشک کنید. این شیوه را دو بار در روز استفاده کنید تا عفونت برطرف شود. 

 

شیوه دوم

برای عفونت واژن، یک تامپون را در ماست خیس کنید، آن را در ناحیه واژن خود برای 2 ساعت یا بیشتر بگذارید تا بماند. این شیوه را دو بار در روز انجام دهید. 

 

شیوه سوم

2-3 فنجان ماست در روز بخورید تا وقتی که عفونت شما رفع شود.

 

درمان خانگی قارچ پوست سر, درمان خانگی قارچ پوستی, درمان سریع قارچ پوستی

درمان خانگی قارچ

 

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا به علت خواص ضد قارچی، ضدعفونی، ضد باکتریایی، ضد التهابی، و تقویت کننده‌ی دستگاه ایمنی خیلی شناخته شده است. آلوئه‌ورا درمان خانگی کاملا طبیعی برای معالجه‌ی قارچ پوستی و دیگر مشکلات گوناگون پوستی محسوب می شود.

 

ساپونین موجود در آلوئه‌ورا برای تسکین درد و ناراحتی‌های مربوط به این عارضه خیلی مفید است. برای دریافت بهترین نتیجه می‌توانید ماده‌ی ژله‌ای موجود در برگ‌های آلوئه‌ورا را مستقیما روی قسمت عفونی بمالید.

 

ماده‌ی ژله‌ای موجود در آلوئه‌ورا را بیرون کنید و مستقیما روی پوست‌ بمالید. بگذارید یک شب روی محل عفونی بماند و صبح فردا آن را بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید تا قارچ پوستی‌تان به صورت کامل درمان شود.

 

زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است و به علت مقدار بالای کورکومین دارای خواص ضد میکروبی و ضد قارچی می باشد به همین علت می توان گفت یکی از بهترین گیاهان دارویی برای برطرف کردن قارچ پوستی به حساب می آید.

 

دو قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با نصف فنجان روغن نارگیل مخلوط کنید تا خمیری به دست آید، این خمیر را بر روی قارچ پوستی بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند آنگاه با آب ولرم بشویید.

 

نکته: استفاده از زردچوبه می تواند پوست شما را زرد کند، ولی نگران نباشید چون پس از چند روز از بین می رود.

 

زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد قارچی خیلی قوی است که به محض استفاده از آن میتواند رشد قارچ ها را متوقف کند.

 

از آنجایی که استفاده از زنجبیل خیلی راحت بوده و گیاهی است که به آسانی میتوانید آن را تهیه کنید و همین طور اثر گذاری خیلی زیادی دارد، یکی از بهترین شیوه های خانگی درمان قارچ پوستی به حساب می آید.

 

یک عدد زنجبیل برداشته و آن را به چند برش تقسیم کنید. برش های زنجبیل را روی بخش های عفونی شده قرار داده و بگذارید که به مدت 30 دقیقه باقی بماند. اینکار را باید سه مرتبه در روز انجام دهید تا اثرگذار باشد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------