آرایش صورتهای گرد!آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش صورت گرد

 
هر فردی دارای فرم صورت خاصی می باشد. افراد زیادی هستند که تمایل دارند فرم صورت خود را برای پوشاندن عیب و ایرادات و یا تنوع تغییر دهند. مثلا کسانی که صورت گرد دارند بیشتر تمایل دارند که کمی صورتشان کشیده تر نشان دهد. برای اینکه صورتتان کشیده شود لازم است آرایشی متناسب با صورت گردتان انجام شود. ما در اینجا روش هایی را به شما آموزش می دهیم که بتوانید صورت گرد خود را جذاب تر نشان دهید.
آرایش ابرو برای صورت گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش ابروی صورت گرد

 
توجه داشته باشید که مدل آرایش ابرو و مدل برداشتن ابرو می تواند گردی صورت را تا حدودی کاهش دهد. خانم ها با صورت گرد بهتر است ابرو های خود را به صورت زاویه دار و یا به صورت منحنی رو بالا بردارند تا صورت آن ها کشیده تر به نظر برسد.
 
آرایش ملایم صورت گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش ملایم صورت گرد

 
همیشه در آرایش کردن به این نکته مهم دقت کنید که رنگ های تیره به کوچک تر دیده شدن و رنگ های روشن به بزرگ تر دیده شدن خیلی زیاد کمک می کنند . پس به عنوان مثال اگر تمایل دارید که بینی شما کمی از حد عادی کوچکتر دیده شود باید از کرم پودر و یا سایه های به رنگ تیره استفاده کنید و اگر تمایل دارید که گونه های شما از حالت عادی پر تر و بزرگ تر دیده شوند حتما باید از رژ گونه های به رنگ روشن استفاده کنید . مثلا برای تیره کردن صورت تان شما می توانید از پودر ها و یا کرم های برنزه که یک تا دو درجه از رنگ پوست طبیعی شما تیره تر هستن استفاده نمایید . چون از رنگ های تیره و روشن کنار هم استفاده می کنید لازم است که پایان کار با یک برس بزرگ رنگ های تیره رو روشن روی پوست تان را ترکیب کنید .
 
فرقی نمی کند شما چه نوع پوستی دارید. استفاده از پرایمر یا همان زیرساز آرایش، پوست شما را صاف، درخشان و بی عیب و نقص نشان خواهد داد. پرایمرها جای جوش، لک های پوستی و آکنه را می پوشانند و یک پوشش دهنده آرایشی عالی محسوب می شوند. برای انواع پوست چرب، پوست خشک یا مختلط، پرایمر آرایشی مخصوص و مناسب وجود دارد. کافی ست شما پوست خود را بشناسید تا زیرساز آرایشی مناسب را انتخاب کنید.
 
استفاده از پد آرایشی، روش مناسبی برای پوشش دادن پرایمر روی پوست می باشد.
 
آرایش بینی برای صورت های گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش بینی صورت گرد

 
برای اینکه بینی‌تان کوچک‌تر به نظر برسد باید با پودر تیره‌تر از پایه پوست‌تان دو طرف تیغه بینی را تا حدود یک سانتی‌متر قبل از سوراخ بینی تیره کنید. یادتان باشد که نباید رنگ تیره را روی تیغه بزنید، چون در این صورت بینی حالتی بدشکلی پیدا می‌کند. باید روی تیغه بینی را رنگ روشن بزنید تا تضاد بین رنگ تیره و روشن حالت بینی را زیباتر نشان دهد. اگر بینی‌تان بلند است بخش پایینی بینی یعنی میان دو سوراخ بینی را هم تیره کنید.
 
آرایش گونه برای صورت گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش گونه صورت گرد

 
با استفاده از رژ گونه در رنگ های سرخ و صورتی، برجستگی مطلوبی را روی گونه هایتان ایجاد کنید. رنگ رژگونه برای تکنیک آرایش صورت گرد بسیار حائز اهمیت است.
 
رژگونه زدن برای صورت های گرد و تپل باید به این صورت باشد که رژگونه تان را از روی استخوان گونه به سمت بالا و نزدیک چشم ها بکشید.
 
آرایش لب برای صورت گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش لب صورت گرد

 
یادتان باشد برای لاغرتر به نظر رسیدن نباید رژلب پررنگ داشته باشید و برای بیشتر جلوه دادن آرایش باید تنها روی چشم‌ها کار کنید و برای لب‌ها تنها یک برق لب یا براق‌کننده کافی است؛ چراکه پررنگ و برجسته کردن لب‌ها گردی صورت را بیشتر نشان می‌دهد
 
آرایش چشم برای صورت گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش چشم صورت گرد

 
نوع کشیدن خط چشم برای کسانی که دوست دارند خط چشم داشته باشند بسیار مهم است. اگر چشم‌های چندان درشتی ندارید بهتر است خط چشم را شکسته و به سمت بالا بکشید؛ اما اگر چشم‌های درشتی دارید، می‌توانید خط چشم کشیدن را فاکتور بگیرید و تنها از ریمل استفاده کنید؛ یادتان نرود که ریمل روی مژه‌های پایینی چشم‌ها را گرد نشان می‌دهد؛ پس بهتر است خیلی در ریمل زدن به مژه‌های پایینی افراط نکنید. برای سایه هم بهتر است سراغ سایه‌های تیره از گروه دودی و خاکستری بروید؛ حتی اگر دوست دارید از رنگ‌های روشن مطابق با رنگ لباس‌تان استفاده کنید حتما در زیرساخت سایه از رنگ‌های دودی و تیره استفاده کنید و بعد روی آن‌ها سایه‌های روشن و براق بزنید.
 
مدل مو‌ برای صورت گرد
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

مدل موی صورت گرد

 
برای صورت‌های گرد و نسبتا تپل بهترین اندازه مو آن است که تا زیر چانه برسد. اگر صورتی گرد و چاق دارید مو‌های خود را از حد چانه کوتاه‌تر نکنید، مگر اینکه بخواهید مدل پسرانه بزنید و تا گوش کوتاه کنید چراکه بلندی مو تا چانه، باعث کشیده‌تر شدن صورت می‌شود. مو‌های کوتاه و فر، زیاد مناسب صورت‌های گرد نیستند، چون فر بودن مو باعث پهن‌تر شدن صورت می‌شود. اگر مو‌های فر دارید، بهترین کار این است که آن‌ها را بلند نگه دارید، اما برعکس موی صاف صورت را صاف و کشیده نشان می‌دهد.
 
اگر هم می‌خواهید مو‌ها را خرد کوتاه کنید، لایه‌های کم‌حجم درست کنید که سر را حجیم نشان ندهد و بزرگی صورت شما بیش از اندازه جلب‌توجه نکند. یادتان باشد یکی از راه‌ها برای کمتر جلوه دادن گردی صورت این است که گردن را بیشتر نشان داد. برای این کار می‌توانید موهای‌تان را بلند کنید و انواع مدل‌ها و لایه‌ها را به آن بدهید.
 
در صورتی که پیشانی تان بلند است موهای جلوی سرتان را یکطرفه درست کنید و در صورتی که پیشانی تان کوتاه است موهایتان را بالا جمع کنید.
 
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

آرایش صورت گرد و سبزه

 
آرایش صورت گرد, صورت گرد, آرایش ملایم صورت گرد

مدل ارایش صورت گرد

 
گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته
 
 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------