راهنمای خرید افترشیوافترشیو از عفونی شدن جلوگیری می‌کند اما آب‌رسانی به پوست را انجام نمی‌دهد‎

 

خرید افترشیو ها علاوه بر ضد عفونی کردن پوست پس از اصلاح به التیام پوست شما نیز کمک کرده و باعث آبرسانی به پوست نیز می ­شوند و به طور موثری از خشکی آن جلوگیری می ­کنند. افترشیو ها با ماندگاری طولانی بر روی پوست به آن فرصت می­ دهند تا دوباره بازسازی شده و التیام یابد.

اصلاح کردن یکی از کارهای روزمره ­آقایان است که روش هایی همچون استفاده از ماشین های اصلاح و یا تیغ را دارد.

 

اصلاح روزانه صورت با تیغ، علاوه بر این‌که ته ریش و سبیل را می‌تراشد، لایه رویی سلول‌های پوستی را نیز از بین می‌برد و بدینسان پوست شما در معرض التهاب و آسیب دیدگی قرار می‌گیرد. 

 

عوارض جانبی اصلاح صورت :

1- بریدگی ها: ممکن است تا 15 دقیقه خونریزی آنها ادامه داشته باشد.

2- خراشیدگی و ساییدگی

3- تحریک پوست صورت

4- سوزش خودتراش: قرمزی، التهاب، احساس سوزش و تحریک پذیری پس از اصلاح اطلاق می شود. علت آن فشار بیش از حد تیغ و ماشین ریش تراش بر روی پوست هنگام اصلاح است.علت دیگر آن اصلاح با تیغ کند، اصلاح خشک، خیلی سریع تراشیدن موهای صورت، تراشیدن مکرر یک ناحیه از صورت هستند. در قسمت های از صورت و گردن که دارای پوست حساس تر و موهای زبرتر هستند، احتمال این عارضه بیشتر است. برای پیشگیری از آن قبل و پس از اصلاح از لوسیونهای مخصوص اصلاح استفاده کنید. روی پوست آزرده ادکلن یا الکل نزنید.

 

5- جوش های اصلاح: علت آن فرو رفتن سر موها درون پوست و علایم آن برآمدگی قرمز، ملتهب، دردناک و گاهی چرکی است. موهای درون روییده اغلب در افرادی که موهای مجعد دارند، بروز می کند. علل آن از ته تراشیدن زیاد موها، تراشیدن موها خلاف جهت رویششان و کشیدن زیاد پوست صورت حین اصلاح است. پوست را حین اصلاح بیش از اندازه نکشید، چرا که احتمال رویش موهای درون روییده افزایش می یابد.

  

علی‌رغم معنای لغوی «افتر شیو» که آن را برای «پس از اصلاح» معرفی می‌کند، استفاده از این محصول بهترین گزینه ممکن نیست. در کنار رایحه مطبوع افتر شیو، کاربرد اصلی آن ممانعت از عفونی شدن هرگونه خراش و بریدگی از طریق مواد آنتی باکتریال داخل آن است و این امر با بهره‌گیری از الکل اتفاق می‌افتد. بنابراین در هنگام خرید افتر شیو باید از وجود تسکین‌دهنده‌های طبیعی مانند آلوئه‌ورا و … مطمئن شوید.

  

پوست بسیاری از افراد ممکن است پس از اصلاح خشک شده ملتهب و قرمز شود و حتی ممکن است برخی از آقایان شاهد جوش های چرکی پس از اصلاح باشند. افترشیوها حاوی مواد خنک کننده بوده که سوزش پس از اصلاح را از بین می­ برد. همچنین این محصولات دارای مواد آنتی باکتریال است که از ایجاد جوش های چرکی نیز جلوگیری می­ کنند.

 

افترشیو ها با ماندگاری طولانی بر روی پوست به آن فرصت می­ دهند تا دوباره بازسازی شده و التیام یابد. علاوه بر آن تولید کنندگان افترشیو به این محصولات عصاره های گیاهی نیز اضافه کرده اند تا برای پوست های حساس نیز قابل استفاده باشد. همچنین اکثر افترشیوها دارای بویی خوش هستند که در طول روز این رایحه خوش بر روی صورت باقی می­ ماند.

 

اکثر افترشیوها دارای بویی خوش هستند‎

 

انواع افترشیو

افترشیو‌های کرمی

افترشیو‌های لوسیونی 

افترشیو‌های ژلی 

 

افترشیو‌های کرمی

خرید افتر شیوهای کرمی دو کاربرد دارند به این صورت که می ­توانید پیش از اصلاح برای نرم کرم کردن و آماده کردن صورت خود از آنها استفاده کنید و پس از اصلاح نیز برای جلوگیری از سوزش و التهاب آنها را به کار ببرید. این محصولات کرمی معمولا بین ۲ تا ۵ درصد الکل دارند. البته افترشیوهای کرمی با کیفیت نیز اکثرا فاقد الکل می ­باشند. افترشیوهای کرمی فاقد الکل غالبا حاوی عصاره های گیاهی هستند که باعث آبرسانی پوست شده و از خشک شدن آن جلوگیری می­ کنند از طرفی دیگر افترشیو هایی که الکل دارند آبرسانی را به صورت کامل انجام نداده و ممکن است در برخی موارد شاهد خشکی پوست باشید. این محصولات مناسب افراد با پوست خشک و حساس بوده و همچنین گزینه مناسبی برای استفاده در روزهای سرد و خشک می ­باشد چرا که در روزهای سرد سال معمولا رطوبت هوا کم بوده و پوست بیشتر خشک می ­شود. مواد موجود در افترشیو های کرمی، بدون چرب کردن پوست شما آبرسانی لازم را انجام داده و پوست شما را از خشکی محافظت می ­کند.

 

افترشیوهای ژلی

ژل‌های افترشیو همانند افترشیو‌های کرمی مقدار کمی الکل دارند و در ساخت بعضی از این ژل‌ها اصلاً الکل به کار نرفته است. از طرف دیگر در بیش‌تر این ژل‌ها خبری از روغن هم نیست و در نتیجه خاصیت آبرسانی کمتری دارند.

 

استفاده از ژل‌های افترشیو پس از اصلاح پوست را باطراوت می‌کند و التیام می‌بخشد، به همین دلیل گزینه خوبی برای اصلاح به حساب می‌آیند.

 

افترشیوهای لوسیونی

لوسیون های افترشیو برخلاف گزینه های قبلی حاوی مقدار زیادی الکل هستند و استفاده از آن ها باعث ضدعفونی شدن پوست می ­شود. الکل موجود در این افترشیو ها معمولا بین ۶۰ تا ۷۰ درصد می­ باشد در نتیجه خاصیت ضد عفونی این محصولات نیز بالا است در نتیجه استفاده از این محصولات در مواردی که احتمال انتقال بیماری وجود دارد توصیه می­ شود. در صورت خرید افترشیو های لوسیونی و استفاده از آن ها به دلیل الکل موجود در آنها منافذ پوست شما بسته شده و رویش مجدد موها کم تر می ­شود. از طرفی دیگر الکل باعث سوزش و درد در پوست های حساس می­شود پس پیشنهاد می ­شود. افرادی که پوست خشک و حساس دارند بهتر است از این محصولات استفاده نکنند.سراغ ژل‌های افترشیو یا افترشیو‌های کرمی بروند.

 

بهتر است کسانی که پوست خشک دارند از افترشیو استفاده نکنند‎

 

خرید افترشیوهای مناسب برای پوست های مختلف

افترشیو مناسب پوست معمولی

افرادی که پوست معمولی و یا نسبتا چرب دارند می ­توانند از تمامی محصولات بدون نگرانی استفاده کنند. اما خرید افترشیو های کرمی معمولا بهترین گزینه برای این دسته از افراد می­ باشد.

 

افترشیو مناسب پوست‌های خشک

اگر پوست خشکی دارید دور افترشیوهایی که در آن‌ها الکل به‌کاررفته را خط بکشید و دنبال افترشیوهایی باشید که روغن‌های طبیعی مانند روغن فندق یا بادام دارند. استفاده از ژل‌های افترشیو نیز به این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود.

 

در کنار افترشیو، برای حفظ رطوبت پوست می‌توانید صبح‌ها و شب‌ها از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.

 

افترشیو مناسب پوست حساس

افراد با پوست حساس نباید از افترشیو های دارای رایحه و بو استفاده کنند چرا که اسانس های به کار رفته سبب تحریک پوست و التهاب آن می­ شود. اگر پوستی حساس دارید به شما خرید افترشیو های حاوی روغن های طبیعی توصیه می شود، چرا که این مواد التهاب پوست را کاهش داده و هیچ گونه تحریکی برای پوست شما ایجاد نمی ­کند. همچنین خرید افترشیو هایی که PH پوست را متعادل نگه داشته و اسید طبیعی پوست را از بین نمی ­برند گزینه مناسبی برای افراد با پوست های حساس می­ باشد.

 

در پایان لازم است بدانید افترشیو ها با هدفی همچون التیام و آبرسانی پوست شما طراحی و تولید شده اند. این محصولات پوست شما را برای تولید سلول های جدید تحریک کرده و با داشتن خاصیت ضد عفونی کننده باعث از بین رفتن باکتری ها می ­شود. خرید افترشیو هایی که ترکیبات طبیعی و معدنی دارند و استفاده از آن ها بافت پوست شما را تغذیه کرده و پوستی نرم ولطیف را برای شما به ارمغان می ­آورد.

 

استفاده از ژل‌های افترشیو پس از اصلاح پوست را باطراوت می‌کند و التیام می‌بخشد

 

روش استفاده از افترشیو 

پس از اصلاح یا قبل از رفتن به رختخواب مقداری افترشیو را روی دست بریزید و صورت و گردن را مالش دهید، تنها محل رویش ریش و سبیل را افترشیو نزنید و این ترکیبات را به تمامی قسمت‌های صورت بمالید و اجازه دهید جریان هوا صورت شما را خشک کند. ناگفته پیداست افترشیو نباید با چشم تماس داشته باشد.

 

توصیه هایی برای کسانی که از افتر شیو استفاده می کنند

- فرچه های اصلاح بعد از هر بار استفاده باید به خوبی شسته شده و حداقل ۲۴ ساعت در معرض خشک شدن قرار بگیرد تا میکروبها و باکتریهای موجود درآن از بین برود .استفاده از فرچه های مرطوب زمانی می تواند به سلامت آسیب برساند که با خراشیده شده که براثر تیغ اصلاح اتفاق می افتد برخورد کند. 

 

- استفاده از فرچه مشترک در برخی از آرایشگاهها ، سلامت افراد را تهدید می کند.

 

- برای اصلاح صورت در ابتدا باید از آب ولرم استفاده کرد اما در پایان از آب سرد برای شستشو استفاده شود. برخی فکر می کنند بلند شدن بخار از صورت ، نشانه شستشوی خوب است اما شتشو با آب داغ به صورت آسیب می زند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------