مدل ابرو پهن صاف (اسپرت)یا پهن حالت دار؛ کدام مناسب شماست؟مدل ابرو, مدل ابرو جدید

مدل ابرو

 

یکی از معیارهای مهم زیبایی صورت در انسان، ابرو است. ابروهای نازک و پهن ، کوتاه و بلند هرکدام می تواند به زیبایی فرد اثر مثبت یا منفی بگذارد.

انتخاب مدل ابرو براساس شکل صورت یکی از نکاتی است که باید هنگام رسیدگی به ابرو رعایت شود. امروزه مدل‌های زیادی برای ابرو وجود دارد. یکی از این مدل‌ها مدل ابرو اسپرت است که به بیشتر چهره‌ها می‌آید مشخص در صورت افراد می‌درخشد.

 

مدل ابرو اسپرت

مدل جدیدی که امروزه مد شده و اغلب خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند مدل ابرویی است که در آن خیلی کادر بندی به صورت خط کشی نیست. در این مدل سعی می‌شود که مدل ابرو خیلی ساده و طبیعی باشد به صورتی که گویی ابرو به صورت طبیعی این مدل را دارد. این مدل هم چهره را طبیعی می‌کند هم سن افراد را به صورت خیلی چشمگیر پایین می‌آورد. این مدل این روز‌ها جزء پرطرفدارترین ترند‌های آرایشی محسوب می‌شود.

 

افرادی که ابرو‌های پهن و پرپشتی دارند به راحتی می‌توانند این مدل ابرو را استفاده کرده و دیگر هیچ آرایش ابرویی را به آن اضافه نکنند. اما کسانی که ابرو‌های کم پشتی دارند می‌توانند از آرایش ابرو برای ضخیم کردن استفاده کرده و به این مدل ابرو برسند. چون این مدل معمولا به صورت پهن است و نباید ابرو را نازک کرد. هرچه ابرو بلندتر و کشیده‌تر باشد چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌آیند پس اگر چشمان ریزی دارید حتما مدل ابروی اسپرت را انتخاب کنید. این مدل ابرو بسته به سلیقه‌ی شما می‌تواند کوتاه یا بلند باشد.

 

مدل ابرو, مدل ابرو جدید

مدل ابروی اسپرت 

 

آموزش مدل ابروی پهن صاف

برای شروع کار ابتدا ابرو ها را به طرف بالا شانه میزنیم بعد با قیچی قسمت بیرون زده ابرو را به صورت صاف کات می کنیم به گونه ای شانه می زنیم که ابروها به طرف بالا بروند و هنگام شانه زدن دستمان را نگه نمی داریم تا موهای ابرو یک جا روی هم جمع نشوند سپس دوباره ابروهایی را که از خطی که می خواهیم ابرو را برداریم بیرون زده اند با قیچی به آرامی کات می کنیم از کات کردن بیش از حد موهای بالای ابرو خودداری کنید چون کوتاه کردن بی از اندازه ظاهری غیر طبیعی به ابروها می دهد وهمچنین با این فکر که نازک کردن ابرو باعث درشت تر دیده شدن چشم های شما می شود ابرو های خود را زیاد نازک نکنید چون این کار ظاهری متعجب به شما می دهد و درست کردن آن نیز کار دشواری است.

 

نکته دارای اهمیت و اساسی این است که قسمت تاج ابرو نباشد پایین تر از انتهای ابرو باشد این کار را می توانید با کات کردن بیشتر انتهای ابرو انجام دهید .

 

نکته قابل توجه برای برداشتن تاج ابرو این است که تاج ابرو باید با تیغه بینی همسان باشند و آن را به صورت کاملا صاف با موچین برمی داریم ناقصی های ابرو را با مو های ریزی که دارد نگه می داریم و دست نمی زنیم .

 

زیر ابرو برای برداشتن ابرو به صورت زیر صاف از ابتدا به سمت انتها برداشته می شود و طوری برداشته می شود که از انتها قوس پیدا نکند و بایسد تلاش کنیم تا جایی که می شود از پهنه ی تاج هم زیاد کم نشود و در عین حال ابرو به صورت کشیده باشد و دم ابرو نیز در نهایت به صورت مورب با گوشه چشم و در امتداد مورب آن باید باشد.

 

پس از اتمام کار با موچین و تمیز کردن ابرو با موچین به سراغ تیغ می رویم شکل گرفتن تیغ در دست مهم می باشد که درست گرفته شود تا کار آسان تر به انجام برسد و به این صورت باید باشد که تیغ را بین انگشت اول و سوم نگه می داریم و انگشت دوم را در بالای آن قرار می دهیم و توسط انگشت اول کمی به داخل فشار می دهیم تا قوس پیدا کند و بعد بوسیله ی تیغ به صورت صاف مو های اضافه را می زنیم .

 

( هنگام استفاده از تیغ مراقب دستان خود باشید تا آسیی نبینند و بهتر است با دست تخصصی این کار را انجام دهید که تسلط بیشتری روی آن دارید و همچنین بهتر است جلوی آینه با درشت نمایی زیاد باشید تا بتوانید به طور کامل کار خود و تارهای مو را واضح ببینید ) و پس از اتمام کار به سراغ ابروی دیگر بروید و این نکته را مد نظر قرار دهید که فاصله میان مو های ۲ ابرو باید به اندازه یک چشم باشد ک اگر کمتر باشد ظاهری اخمو و خشن به شما می دهد .

 

مدل ابرو, مدل ابرو جدید

مدل ابروی جدید

 

 

مدل ابروی پهن حالت دار

ابروها را با کمی ژل به سمت بالا با برس ابرو مرتب شانه کنید.

مدل تقریبی ابرویتان را که دوست دارید و البته در ابروی شما جای می‌گیرد را روی ابرو در نظر گرفته و به وسیله‌ی یک مداد چشم روغنی که بهتر است رنگ آن با ابروی شما تفاوت داشته باشد تا کاملا خط تمایز را به شما نشان دهد ،دور تا دور ابرو بکشید.هر دو ابرو را با هم و یکسان کشیده تا در همان ابتدای کار ابروها را مانند هم ببینید و بدون آن که داخل ابرو ها را پر کنید فقط دور تا دور آنها را خط بیندازید.

 

از انتهای یک ابرو ،همان ابرویی که دست راحت‌تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز ودر همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید  در قسمت کمان ابرو‌ها کاملا شکسته و حالت‌دار می‌شود . بالای ابرو راهم موهای اضافه را بردارید.

 

با قیچی کوچک مخصوص ابرو ودرست بالاتر از خط کشیده شده ،صاف صاف و خیلی کم بعد از شانه کردن در صورتی که نیاز به کوتاه کردن باشد ،قیچی کنید وتنها تیزی های آن را بگیرید که البته در دختر خانمها بهتر است که تاج به همان حالت طبیعی باقی بماند وکوتاه نشود .بقیه ی قسمتهای ابرو یعنی وسط و انتهای آن را به سمت پایین شانه زده و کمی قیچی کنید ،سپس موها را به سمت بالا شانه کرده و اگر مویی اضافه باقی مانده بزنید در غیر این صورت دست نزنید. بهتر است انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی‌تر باشد.

 

مدل ابرو, مدل ابرو جدید

مدل ابرو پهن حالت دار

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------