پنهان سازی ناهمواری ها و ایرادهای بدن با کمک آرایش بدنآرایش بدن چیست, پاکسازی پوست بدن, آرایش بدن و هایلایت پشت گردن

آرایش بدن چیست

 

آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

آرایش بدن به همراه کانتورینگ علاوه بر این که کمک میکند ناهمواری ها و ایرادهای پوست را بپوشانید باعث می شود بتوانید بدن را خوش فرم تر و عضلات را بهتر به نمایش بگذارید. 

پوست زیبا و براق و بدون نقص مدل های یا بازیگران که از پشت دوربین می بینید به دلیل لایه های زیاد آرایش بدن است که برای مراسم خاص یا قرار گرفتن جلوی دوربین انجام می دهند. شما میتوانید با استفاده از کانتور ، عضلاتی را که وجود ندارند به نمایش بگذارید یا وقتی لباس یقه باز می پوشید سینه ها را برجسته تر نشان دهید البته آرایش پوست و کانتور پوست بدن به عنوان آرایش روزانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون می تواند باعث پیری زودرس پوست شود ولی کارهایی که میتوانید برای آرایش بدن انجام دهید تا پوستی زیبا و جوان داشته باشید را در ادامه مقاله با هم بررسی می کنیم.

 

استفاده از کانسیلر در آرایش بدن, آرایش بدن, آرایش بدن و صورت

آرایش بدن برای برجسته کردن عضلات شکم

 

آرایش بدن چیست؟

در آرایش بدن با استفاده از لوسیون ها و کرم پودرهای مایع برای پوشش دادن نواقص بدن یا برجسته کردن عضلات ، سینه یا استخوان ترقوه استفاده می شود. محصولاتی که برای آرایش بدن ( به انگلیسی : Body makeup ) استفاده می شوند ویسکوزیته پایینی دارند و به راحتی روی بدن پخش می شوند. 

 

یک آرایش بدن خوب لکه ها و خصوص استریا را پوشش میدهد و با سایه روشن عضلات را خوش فرم تر نشان می د هد. از انواع لوسیونهای مخصوص بدن میتوانید برای پوشاندن خطوط استریا ، زخم ها ، کمرنگ کردن پوست مفاصل استفاده کنید. 

 

به هیچ عنوان از لوازم آرایشی صورت برای بدن استفاده نکنید ، لوازم آرایش صورت حاوی پودر تثبیت کننده نیستند و اگر روی بدن استفاده شوند ، لباسهایتان را رنگی می کنند ولی لوازم آرایش مخصوص بدن معمولا حاوی پودر تثبیت کننده هستند که بعد از خشک شدن مانع از رنگ شدن  لباس می شود.

 

پاکسازی پوست بدن

اولین مرحله از آرایش بدن ، پاکسازی پوست است ، شما باید هفته ای 1 – 2 بار با توجه به جنس پوستتان که خشک است یا چرب ، تمام بدن را پاکسازی و لایه برداری کنید تا سلول های جدید پوست بهتر بتوانند رشد کنند ، با یک اسکراب خوب یا کیسه کشیدن ، سلول های مرده پوست را لایه برداری کنید و منافذ پوست ار تمیز کنید ، اسکراب پوست باعث می شود گردش خون در تمام نقاط بدن بالا برود و کیفیت پوست بهتری داشته باشید. 

 

آبرسانی پوست

پوست بدن شما هم درست مانند پوست صورت نیاز به آبرسانی دارد. آرایش بدن روی پوستی که آبرسانی نشده باشد جلوه ندارد. برای این که همیشه پوستی نرم و لطیف داشته باشید روزی یک بار بدنتان را با لوسیون های مرطوب کننده یا لوسیون لیفتینگ آبرسانی کنید. بهترین زمان برای استفاده از لوسیون بدن بعد از دوش گرفتن است ، بعد از حمام آب اضافه روی پوست را با حوله بگیرید و سپس از لوسیون بدن استفاده کنید تا رطوبت پوست را به دام بیندازد و به کیفیت بهتر پوستتان کمک کند. 

 

آرایش بدن, آرایش بدن به همراه کانتورینگ, آرایش بدن برای برجسته کردن عضلات شکم

آرایش بدن و کانتور پا

 

اصلاح موها

قبل از آرایش بدن حتما باید موهای بدن را اصلاح کنید. اگر با ژیلت شیو می کنید باید 4 – 6 ساعت بین شیو کردن و آرایش بدن فاصله باشد و اگر وکس می کنید باید 2 روز بین برداشتن موها و آرایش بدن فاصله بیندازید که پوستتان ملتهب نشود. 

 

 برنزه کردن پوست بدن, استفاده از کانسیلر در آرایش بدن, آرایش بدن

آرایش بدن و هایلایت پشت گردن

 

لک های پوست را بپوشانید

جوش ، راش پوستی ، ترک های پوستی با واریس را باید با رنگ های اصلاحی بپوشانید و به اصطلاح پوست را زیر سازی کنید. 

با یک اسپری متناسب با رنگ بدن خود تمام سطح بدن را بپوشانید تا یکدست شود. 

برای پوشاندن رنگ های صورتی از کرم و کانسیلر با ته رنگ زرد یا زیتونی استفاده کنید. 

 

اگر پوستتان زیتونی است بهتر است از محصولات با ته رنگ خاکستری یا طوسی گرم استفاده کنید. 

اگر پوستتان سفید و مهتابی است از محصولاتی که رنگ نهایی آن ها روشن است استفاده کنید. 

شما باید رنگ مناسب پوستتان که میتواند لک ها را بپوشاند را پیدا کنید.

 

از محصولاتی که برای پوشاندن لک های استفاده می کنید باید به صورت لایه لایه و با فاصله استفاده کنید و برای هر لایه حدود 3 – 4 دقیقه فاصله بدهید تا کرم خشک شود. 

از رژ گونه های کرمی برای پیشگیری از زیادی زرد و غیر طبیعی شدن پوست میتوانید استفاده کنید. 

برای پخش شدن کم پودر و کانسیلر روی پوست میتواند از قلم مو صاف و متوسط استفاده کنید. 

 

بعد از یکدست شدن سطح پوست ، سطح آرایش را با پودر تثبیت کاور کنید و 2 دقیقه صبر کنید سپس اضافه پودر را با براش از روی پوست پاک کنید. 

مدل های معروف قبل از اجرای فشن شو ها حتی تا 20 لایه کاور روی پاهایشان انجام می شود تا از پشت دوربین صیقلی و زیبا نشان داده شود.  

 

استفاده از کانسیلر در آرایش بدن, آرایش بدن, آرایش بدن و صورت

آرایش بدن و هایلایت استخوان ترقوه

 

برنزه کردن پوست

می توانید قسمت هایی از بدن را که میخواهید درخشان و برجسته تر دیده شود یا نقص هایی که به دلیل بد کاور کردن ایجاد شده است از برنزر استفاده کنید. 

برای پوست خشک لوسیون برنز کننده با مرطوب کنندگی بالا استفاده نمایید. 

برای پوست چرب میتوانید از موس یا ژل استفاده کنید که با سرعت بیشتری روی پوستتان بنشیدند. 

 

برای جلوگیری از خط دار شدن یا رگه رگه شدن برنز باید به طور مساوی برنز را روی قسمت های خاص بدن پخش کنید. 

اگر در هوای گرم هستید از اسپری برنز کننده استفاده کنید که به لباس مالیده نشود و اگر در هوای سرد هستید از لوازم آرایشی مرطوب کننده استفاده کنید.

برنزه کردن سرشانه و ساق پا زیبایی بدن را بیشتر می کند. 

 

استفاده از کانسیلر در آرایش بدن, آرایش بدن, آرایش بدن و صورت

آرایش بدن فول بادی مردان

 

استفاده از کانتورینگ و هایلایت برای برجسته نشان دادن اندام ها

شما میتوانید با کانتور اندامتان را زیباتر نشان دهید. همیشه از رنگی استفاده کنید 2 درجه از پوستتان تیره تر است. برای پوست مهتابی از کانتور متوسط و برای پوست روشن از کانتور عسلی و برای پوست گندم از کانتور برنزده و برای پوست سبزه از کانتور طلایی استفاده کنید. 

 

آرایش بدن را از گردن شروع کنید و به سمت پایین حرکت نمایید.  

برای سرشانه و ترقوه میتوانید از روغن  ها و اسپری شاین دار استفاده کنید. 

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که برای نشان دادن گودی ها از رنگ تیره و برای برجسته سازی از رنگ روشن استفاده کنید. 

 

کانتور دست : خط کانتور را درست زیر عضله دو سر بازو و خطی کوچکتر بالای عضله سه سر بکشید. 

شکم : اطراف عضلات شکم را کانتور کنید.

ران ها : برای باریک تر تشان دادن راه ها قسمت خارجی را خط بکشید. برای کشیده تر نشان دادن ران ها ، عضلات بیرون را روشن و عضلات درونی را تیره کنید. 

ساق پا : در امتداد ماهیچه ساق پا خط کانتور بکشید. 

سلولیت : با تیره کردن پوست می تواند کمک کنید که سلولیت کمتر به چشم بیاید. 

 

 پاکسازی پوست بدن, آرایش بدن و هایلایت پشت گردن, برنزه کردن پوست بدن

استفاده از کانسیلر و کانتور در آرایش بدن

 

استفاده از کانسیلر در آرایش بدن

معمولا پوست بدن چند درجه روشن تر یا تیره تر از پوست صورت است بنابراین نمی توانید از کانسیلر صورت روی بدن استفاده کنید. 

از سویی دیگر محصولات آرایشی پوست صورت دارای تثبیت کننده نیستند ولی محصولات آرایشی بدن اغلب دارای پودر تثبیت کننده هستند که بعد از آرایش به لباس نچسبند. 

 

شما قرار نیست همه بدن را کانسیلر بزنید ، از کانسیلر فقط روی نقاطی که می خواهید بپوشانید ، استفاده می شود. مثلا پوشاندن جوش ، ترک های پوستی یا هر مشکل دیگری که شما را اذیت میکند. 

 

قبل از خرید  کانسیلر باید رنگ مناسب پوستتان را بشناسید. اگر پوستی سفید و مهتابی دارید باید از رنگ هایی با تناژ گرم استفاده کنید. اگر پوست زیتونی و سبزه دارید باید از کانسیلر با ته رنگ کرمی و طوسی خاکستری استفاده کنید. اگر پوست شما سرخ و سفید است از کانسیلر با تناژ زیتونی یا زرد استفاده کنید.

 

برای پوشاندن لک ها و جای زخم با کانسیلر باید این کار را لایه لایه انجام دهید. 

مقدار کمی کانسیلر روی محل بزنیدو با اسفنج محو کنید و صبر کنید خوش شود.

دوباره مقداری کانسیلر بزنید و با اسفنج پخش کنید. 

 

به تعداد دفعاتی که نیاز است این مراحل را تکرار کنید. استفاده یکباره از مقدار  کانسیلر زیاد باعث ایجاد لک روی پوست می شود و امکان محو کردن آن وجود نخواهد داشت. 

اگر کانسیلر شما رنگی غیر طبیعی ایجاد کرد یا زرد رنگ شد می توانید از مقداری رژگونه کرمی برای یکدست کردن رنگ پوست و از بین بردن زردی استفاده کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------