استفاده از رنگ مو بدون آمونیاک برای داشتن موهای سالم و درخشانرنگ بدون آمونیاک در بارداری, فواید رنگ مو بدون آمونیاک, رنگ مو بدون آمونیاک خارجی

فواید رنگ مو بدون آمونیاک

 

رنگ موی بدون آمونیاک چیست و چه فوایدی دارد؟

آمونیاک در رنگ مو به منظور ایجاد ماندگاری رنگ ها استفاده می شود که بوی بسیار تند و تیزی دارد و باعث خشک و شکننده شدن موها می شود. اگر نمیخواهید موهایتان وز و شکننده شوند بهتر است از انواع رنگ مو بدن آمونیاک برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید. 

یکی از مشکلات رنگ کردن مو این است که بعد از استفاده از رنگ مو ، موها حالت خشک ، شکننده و وز پیدا میکنند. یکی از دلایل خشکی موها بعد از رنگ کردن وجود آمونیاک در ترکیب رنگ مو است. اغلب رنگهای دائمی از آمونیاک برای ماندگاری بیشتر رنگ مو استفاده می کنند. 

 

آمونیاک یا ammonia کوتیکول موها را باز کرده و رنگدانه های مو را از بین میبرد تا ورود رنگ جدید به داخل ساختمان مو تسهیل شود. آمونیاک به عمق ساقه مو نفوذ میکند و باعث ماندگاری رنگ مو می شود به همین دلیل است که رنگ مو حاوی آمونیاک با این که ماندگاری مناسبی دارد ولی باعث خشک و خشن شدن موها می شود و موها در معرض موخوره قرار بگیرند.

 

آمونیاک خاصیت قلیایی دارد و باعث افزایش PH رنگ مو و قلیایی شدن آن می شود و باعث می شود کوتیکول مو باز شود تا رنگدانه ها بتوانند وارد کورتکس مو شوند. آمونیاک باعث از بین رفتن رنگدانه های طبیعی مو می شود و تارهای مورا برای جذب رنگدانه های جدید آماده می کند.

 

رنگ بدون آمونیاک چیست؟

افرادی که از رنگ مو استفاده می کنند در صورت وجود آمونیاک موهایشان خشک شده ، دچار وزی و گره خوردن می شود. در رنگ موهای بدون آمونیاک سعی می شود ترکیبات دیگری را جایگزین آمونیاک کنند که آسیب کمتری به موها برسانند . به خصوص رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه بسیار مناسب تر از سایر انواع رنگها است و مانع از ایجاد آسیب دوباره به بافت موها می شود.

 

رنگ مو بدون آمونیاک برای موهای کراتینه, عوارض رنگ مو بدون آمونیاک, رنگ مو بدون آمونیاک

ماندگاری رنگ مو بدون آمونیاک

 

ماندگاری رنگ مو بدون آمونیاک

با توجه به مطالب بالا حتما متوجه شده اید که آمونیاک نقش بسیار مهمی در افزایش ماندگاری رنگ مو دارد. رنگ بدون آمونیاک ماندگاری کمتری نسبت به رنگهای دیگر دارند و افرادی که از آن ها استفاده می کنند معمولا از کم بودن ماندگاری این رنگ موها شاکی هستند. 

 

به دلیل عدم وجود آمونیاک در این رنگ ها ، کوتیکول مو باز نمی شود تا رنگ مو بتواند وارد کورتکس مو شود و از آنجا که رنگ شدن موها به صورت سطحی است بنابراین با 10 – 15  بار شامپو زدن کمرنگ می شوند و از بین می روند. نارضایتی مشتریان از ماندگاری کم رنگ بدون آمونیاک باعث شد تولید کنندگان به دنبال روشی جایگزین برای افزایش ماندگاری این رنگها بروند.  

 

در برخی از برندها ی رنگ بدون آمونیاک از روغن های مخصوص جایگزین مثل روغن آرگان استفاده شده است که با رنگدانه ها مخلوط شده و به کورتکس مو نفوذ می کنند و رنگدانه ها را جذب ساقه مو میکنند تا ماندگاری رنگها افزایش پیدا کند. روغن آرگان میتواند قدرت رنگ پذیری و ماندگاری رنگ بدون آمونیاکرا افزایش داده و به حفظ لطافت موها کمک نماید. 

 

برای افزایش ماندگاری رنگ بدون آمونیاک میتوانید از حرارت استفاده نمایید تا بدون تغییر PH منافذ کوتیکول مو را باز کند.

ترکیب دیگری که برای افزایش ماندگاری در رنگ موها جایگزین آمونیاک می شود مونو اتانول آمین یا MEA است که برای تنظیم PH رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد ، این ترکیب در برندهای مختلف به شکل کوکو آمید و آمینو متیل پروپاتول یا AMEA قرار می گیرد. البته این مواد هم میتوانند باعث خشکی موها شوند ولی تولید کنندگان با افزودن روغن های طبیعی این اثر را خنثی می کنند. 

 

لوسیون رنگ مو بدون آمونیاک, مارک رنگ مو بدون آمونیاک, رنگ بدون آمونیاک

فواید رنگ مو بدون آمونیاک 

 

رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه

از آنجا که رنگ موها معمولا به ساختار طبیعی مو آسیب وارد می کنند ، یکی از دغدغه های افرادی که موهایشان را کراتینه کرده اند رنگ کردن موها است. بهترین گزینه برای این افراد استفاده از رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه است . این رنگ موها آسیبی به کراتین مو وارد نمی کنند و باعث کاهش دوام کراتین مو نمی شوند و میتوانید به راحتی از آن ها استفاده نمایید. 

 

البته از آنجا که اغلب آرایشگران از رنگ موهای حاوی آمونیاک استفاده میکنند ولی احتمال این که به شما بگویند بدون آمونیاک است وجود دارد توصیه می شود قبل از کراتینه کردن موها اقدام به رنگ کردن مو نمایید.

 

رنگ بدون آمونیاک در بارداری

از آنجا که رنگ مو شامل ترکیبات شیمیای بسیار متعدد است که توسط پوست سر جذب شده و وارد جریانخون می شود توصیه می شود در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول که جنین در حال تشکیل است و احتمال جهش ژنتیکی بسیار زیاد است، اقدام به رنگ کردن موها ننمایید. رنگ بدون آمونیاک در بارداری به دلیل عدم وجود آمونیاک خطر کمتری برای جنین ایجاد میکند.

 

وجود سولفات هم در رنگ مو باعث بروز حساسیت برای برخی افراد می شود بنابراین رنگ مو دوران بارداری باید بدون سولفات و آمونیاک باشد. 

این رنگ موها فرمولاسیون ملایمی دارند و مواد شیمیایی کمتری در آنها استفاده شده است ولی به هر حال اگر اجباری برای رنگ کردن مو  ندارید بهتر است این کار را به بعد از زایمان موکول کنید. 

 

مزایای رنگ بدون آمونیاک

به طور کلی اگر میخواهید آسیب کمتری به موهایتان وارد شود و موهایتان بعد از رنگ کردن خشک و وز نشود از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده نمایید.

مهمترین ویژگی رنگ بدون آمونیاک این است که جلوه و درخشش خاصی به مو می دهد و استفاده از آن باعث حفظ سلامتی موهایتان می شود. رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه انتخاب بسیار مناسبی است و از آسیب به بافت موها جلوگیری میکند.

 

فواید رنگ مو بدون آمونیاک, رنگ مو بدون آمونیاک خارجی, رنگ مو بدون آمونیاک برای موهای کراتینه

فواید رنگ مو بدون آمونیاک

 

مهمرین مزایا رنگ مو بدون آمونیاک عبارت است از : 

ترکیب ملایم : این رنگ موها ترکیب ملایم و کاملا سازگار با مو دارند و آسیبی به ساختار مو و پوست سر نمی رسانند. 

 

بوی ملایم : رنگ های معمولی به دلیل وجود آمونیوم پرسولفات بوی تند و آزار دهنده ای دارند ولی رنگ بدون آمونیاک به رایحه ای ملایم دارد.

 

آسیب کمتر به موها : رنگ بدون آمونیاک رطوبت مو را نمی گیرد بنابراین کمتر به مو آسیب زده و موها را خشک و زبر نمیکند. استفاده از این رنگ ها باعث می شود موهایتان نرم و براق باقی بماند. 

 

حساسیت کمتر پوست سر : آمونیاک در رنگ مو برای پوست های حساس باعث ایجاد خارش ، سوزش و حساسیت می شود. در صورتی که پوست حساسی دارید برای پیشگیریاز این مشکلات از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده کنید. 

 

پوشش دهی مناسب : رنگ های بدون آمونیاک به راحتی میتوانند موهای سفید را پوشش دهند. بهتر است از سری رنگ موهای نچرال استفاده کنید که رنگدانه های غنی تر و ماندگاری بیشتری دارند.

 

طیف رنگی  متنوع : طیف رنگ موهای بدون آمونیاک درست مانند سایر رنگ موها است و میتوانید به راحتی رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------