رنگ کردن مو به روش حرفه ای هارنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

طریقه رنگ کردن مو

 

نحوه رنگ کردن مو در منزل

رنگ کردن موها باعث زیباتر شدن چهره می شود از این جهت بسياري از خانم‌ها برای این که در چهره خود تغيير ایجاد نمایند و چهره خود را زیباتر از قبل کنند به رنگ کردن موهای خویش می پردازند. بسياري از خانم‌ها به جای رفتن به آرایشگاه برای رنگ نمودن موهای خود، در منزل اقدام به این کار می کنند .ما در این مطلب، نحوه رنگ کردن مو در منزل را به شما عزیزان آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز برای رنگ کردن مو در خانه

قبل از این که شما تلاش کنید موی خود را رنگ کنید، نیاز خواهید داشت که لوازم ضروری را تهیه کنید:

- رنگ مو

- براش رنگ

- پاک کننده ارایش

- دستکش لاتکس

- مرطوب کننده لب جامد

 

آموزش رنگ کردن مو:

تمامی دستورالعمل های موجود روی جعبه رنگ مو را دقیق مطالعه کنید از جمله مقدار مخلوط رنگ و اکسیدان و یا مدت زمان لازم برای گذاشتن ترکیب رنگ بر روی مو، بسیار مهم است. تنها با رعایت این موارد است که میتوانید رنگ موی بسیار خوبی داشته باشید.

 

رنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

روش رنگ كردن مو

 

موهای خویش را در صورت نیاز کوتاه کنید

اصول صحیح رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی نیازمند مراحلی است. چنانچه موهای خویش را بدرستی کوتاه نکنید پس از رنگ کردن شان متوجه مشکلات زيادي خواهید شد و باید به سراغ آرایشگر بروید. پس چنانچه نیاز بود موهای خویش را کوتاه کنید.

 

شروع رنگ کردن موها

در ابتدا موها را کامل با برس تخت صاف کرده تا یکدست شود. با کرم نرم کننده یا وازلین پشت گوش و تمام صورت و دستها و گردن را چرب نمایید.

 

موها را  چهار بخش مساوی یا هشت قسمت( تقسیم بندی به شکل +) تقسیم نمایید. هر بخش را با کلیپس آرایشی ثابت نگه دارید.

 

در این جا نوبت به ساخت مخلوط رنگ و اکسیدان می رسد. از ظرف غیر فلزی جهت ترکیب مواد و از فرچه مخصوص رنگ مو برای عمل رنگ آمیزی و ترکیب رنگ استفاده نمایید.

 

کار خود را از ریشه ها آغاز کنید و آغاز به رنگ زدن موها نمایید. براش رنگ را بردارید و قسمت های انتهایي را رنگ کنید. از گیره برای بخش بندی موها استفاده کنید.

 

- هنگامی که کل رنگ را روی موها زدید، از براش برای پخش کردن رنگ روی موها استفاده کنید تا مطمئن شوید بطور کامل پخش می شود.

 

- موهای خویش را با کلاه بپوشانید. کلاه به شما اجازه می دهد موهای خود را گرم نگه دارید.

 

- باید لااقل 30 الی 45 دقیقه منتظر بمانید. مدت زمان انتظار به برند رنگ و موهای شما بستگی دارد.

 

رنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

آموزش رنگ کردن مو

 

 

اکسیدان ها چه فرقی با هم دارند؟

اکسیدان که به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو بکار می رود، با توجه به نتایج مورد دلخواه شما و همینطور با تمایلات سازندگان رنگها تعيين می شود.

 

اکسیدان vol10:رنگ را تنها بطور جزیی باز می کند.

اکسیدان vol20:قدرت بازکنندگی و روشن کنندگی بالا روی مو های سفید را دارد.

اکسیدان vol30:قدرت روشن کنندگی بالا با کم ترین میزان رنگ را دارد.

 

از آنجایی که اکسیدان های با درجه بالا ميزان بیشتری از سولفور مو های شما را پاک می کند، معمولا توصیه میشود از اکسیدان های با درجه کمتر از ۳۰ استفاده کنید. آمونیاک هم همین خطر را دارد.

 

رنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

نحوه رنگ کردن مو

 

كدام رنگ مو را انتخاب كنید؟

۱- افراد با پوست تیره:رنگـ هـای شـرابی، مسـی، شـاه بلوطی، فنـدقی و آجری.

 

۲- افراد با پوست روشن:بـلوند خاكـستـری یـا صدفی، قهوه ای مات، بـلونـد دودی و های لایت آبی یا قرمز.

 

۳- افراد با پوست های گندمگون و برنزه:شـیـری، گـلبـهـی، مسـی، كـرم نـخـودی، قهوه ای، فندقی و عسلی.

 

۴- افراد با پوست های صورتی و سرخ:كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه ای تیره.

 

۵- افراد با چشم های آبی:آبی خاكستری، آبی تیره، قهوه ای و مشكی.

 

۶- افراد با چشم های كهربایی:طلایی، فندقی، مسی و قهوه ای سوخته.

 

رنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

اموزش رنگ کردن مو

 

چند نکته اساسی که پیش از رنگ کردن موها

قبل از رنگ کردن موهایتان با رنگ موی دلخواه نخست قدری از آنرا به پشت گوش هایتان بمالید و مدت زمانی کوتاه صبر کنید. چنانچه احساس سوزش و یا خارش کردید از مصرف آن پرهیز کنید.

 

قبل از رنگ کردن موهایتان با رنگ موی دلخواه ابتدا قدری از آنرا به پشت گوش هایتان بمالید و مدت زمانی کوتاه صبر کنید. چنانچه احساس سوزش و یا خارش کردید از مصرف آن پرهیز کنید.

 

ماساژ مو چند روز پیش از رنگ کردن با میوه ها و تقویت ریشه مو باعث بازسازی ریشه های اسیب دیده و شادابی موها می شود و خریداری شامپوی تقویت کننده مناسب میتواند نقش زیاد در متفاوت شدن رنگ مو می شود.

 

تخم مرغ از ديگر راهکارهایی است که ماساژ آن با موها میتواند سبب تثبیت رنگ مو شود و بهتر است یک روز پیش از رنگ کردن موهایتان یک عدد تخم مرغ را به صورت ماسک روی موهای مرطوب خود بگذارید و آنگاه آبکشی کنید.

 

رنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

آموزش رنگ كردن موي سر

 

موهای خویش را بشویید

بعد از اینکه مدت زمان مدنظر به پایان رسید، موها را زیر دوش بشویید تا آب رنگی صاف شود.

بهترین شیوه برای شستشوی رنگ، حمام کردن است. سعی کنید هیچ رنگی روی پوستتان نریزد برای این که سبب ایجاد لکه می شود.

 

شستشوی صحیح مو

قبل از رنگ کردن مو حتماً مو های سر خودرا شستشو دهید و از روغن های طبیعی استفاده کنید تا رنگ جذب مو شود و به پوست یا ریشه اسیب وارد نکند. شستشو و استفاده از روغن را لااقل یک شب قبل از رنگ کردن مو انجام دهید.

 

  بیشتر بخوانید: رنگ موی طبیعی با قهوه

 

رنگ کردن موهای سفید

بعضی از موهای سفید مثل موهای ریز، کلفت و... اطراف شقیقه در مقایسه با ديگر موهای سفید دربرابر رنگ مو مقاوم هستند و یا خيلي سریع رنگ خود را از دست می دهند.

 

برای موهایی که بسیار سفید شده اند، ابتدا اکسیدان با Vol 20 یا 30 را روی موی سفیدتان قرار دهید و اجازه دهید تا 5- 7 دقیقهبماند وسپس موها را آبکشی کنید. این کار را از جایی که سفیدترین موها را دارد شروع کنید و آنگاه موها را بشویید و کامل خشک کنید.

 

آنگاه رنگ یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظرتان را روی موها بگذارید زیرا رنگ به علت وجود نداشتن رنگدانه در تار مو ها روشن تر بنظر می رسد. موهای سفید قدرت جذب بیشتری دارند پس باید زمان گذاشتن رنگ روی مو 45 دقیقه باشد.

لازم به ذکر است از روش پیگمنت تراپی می توان  به منظور افزودن پیگمنت به موهای سفید یا دکلره انجام استفاده کرد تا موها بهتر رنگ بگیرند و ماندگاری رنگ مو بالا برود.

 

رنگ کردن مو,طریقه رنگ کردن مو,روش رنگ كردن مو

طرز رنگ کردن مو

 

از محصولات تقویت کننده مو پس از رنگ کردن استفاده کنید

با استفاده از شامپو، نرم کننده و کریستال یک بار در هفته بین رنگ کردن های مو میتواند به تازگی رنگ مو کمک کند. ارایشگر ها می گویند که درمانهای سالن ها- برای بالا بردن عمر رنگ موها، درخشش بیشتری به مو می دهد و کاربرد آن اسان است.

 

جلوگیری از محو شدن رنگ

از خورشید دور بمانید تا مو را از نور دور نگه دارید و تماس با آب کلر دار را به حداقل برسانید( مو های سبز می خواهید؟). همچنین از شامپو و نرم کننده بطور خاص برای موهای رنگ شده استفاده کنید. آنها رنگ را از بین نمی برند( که محصولات دیگر امکان دارد ) و میتوانند طول عمر رنگ موهای جدید شما را تا چند هفته طولانی‌تر کنند.

 

اشتباهات رنگ کردن مو در خانه

رنگ تیره تر را انتخاب می کنید

شما در فروشگاه ایستاده اید در حالی که دو رنگ در دستتان دارید، رنگ روشن تر و رنگ تیره تر، هیچ ایده ای ندارید کدامیک را انتخاب کنید. این سناریو برای همه ما اتفاق افتاده است. بزرگ ترين اشتباهی که انجام می دهیم انتخاب رنگ تیره تر است. چنانچه بین انتخاب دو رنگ دودل هستید همیشه رنگی را که یک درجه روشن تر است انتخاب کنید. رنگ روشن را راحت تر میتوانید عیب یابی کنید و اگر ایرادی داشت آنرا برطرف کنید، ولی عیب یابی رنگ تیره مشکل است. رنگ زدن روی رنگ تیره هم همیشه مشکلات خودش را دارد.

 

از رنگ دودی می ترسید

بسياري از ما تصورمان از رنگ دودی رنگی است که به خاکستری می زند، بنابراین هنگام انتخاب رنگ از رنگ های دسته بندی دودی خيلي سریع می گذریم. ولی بد نیست بدانید گاهی استفاده از رنگ دودی در ترکیب رنگ میتواند جذابیت بیشتری به رنگ نهایی بدهد. این رنگ میتواند گرمای بیشتری به رنگ موها بدهد و همیشه قرار نیست موهایتان را خاکستری را روشن کند

 

موهایتان را به خوبی دسته بندی نمی کنید

برای رنگ کردن مو در خانه، بسیار مهم است که آنرا درست، دسته بندی کنید تا رنگ به همه نقاط برسد و یکدست شود. چنانچه بدرستی موهایتان را قسمت بندی نکنید در پایان با رنگ مویی روبرو می شوید که در قسمتی روشن و در قسمت ديگر تیره است.

 

رنگ را بیش از حد روی موهایتان می گذارید

این مهم است که رنگ مو به مدت لازم روی سر باقی بماند و به موقع آنرا بشویید. همانطور که در نکته قبل گفته شد بهتر است پیش از استفاده، راهنمای داخل جعبه را بخوانید تا بدانید رنگ مورد نظرتان باید چه مدت روی سرتان بماند.

 

می خواهید رنگی طبیعی برای موهایتان داشته باشید، ولی با رنگ نارنجی و غیرطبیعی روبرو می شوید

 

در اینصورت میتوانید از شامپوهای رنگ بنفش استفاده کنید. شامپوهای ویولت، بدون سولفات هستند و نه تنها به آسانی موهایتان را تمیز و نرم می کنند، بلکه در صورت وجود رنگ زرد یا نارنجی آنها را به رنگی طبیعی تبدیل می کند. چند مرتبه از این شامپو برای شستشوی موهایتان استفاده کنید تا رنگ طبیعی موهایتان تثبیت شود.

 

از حنا برای رنگ کردن موهایتان استفاده می کنید

بسياري از اشخاص از حنا به عنوان یک رنگ کننده طبیعی مو استفاده می کنند که این اصلاً بد نیست، ولی مشکل اینجاست که رنگ حنا به این راحتی ها پاک نمی شود و چنانچه شما بخواهید موهایتان را روشن کنید به مشکل بر می خورید و چنانچه مرتب از این ماده برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید موهایتان خيلي تیره می شود. بنابراین شاید بهتر باشد مرتب از حنا استفاده نکنید یا برای تیره کردن موهایتان از موادی استفاده کنید که اگر خوشتان نیامد بتوانید چند ماه بعد آنرا به رنگی روشن تر تبدیل کنید.

 

فوت و فن های رنگ مو در خانه

وقتی که تمام موها به رنگ اغشته شد. کل موها را بر روی هم خوابانده و انگشتان خود را به آرامی داخل موها نمایید. شروع به ماساژ ریشه ها بر روی هم و کف سر نمایید.

 

موها را داخل کلاه رنگ بگذارید. همان طور که گفته شد 45 دقیقه به آن زمان دهید.

 

پس از گذشت زمان گفته شده نوبت به شستشوی موها می رسد. در این مرحله هم باید توجه داشته باشید. هیچوقت پس از رنگ آمیزی از شامپو برای شست و شو استفاده ننمایید. حتماً از نرم کننده و یا ماسک مو برای این منظور استفاده نمایید.

 

بعد از سه روز میتوانید از شامپوی خویش استفاده نمایید.

 

گردآوری:بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023