تازه های سلامت مو

بافت مو و سلامت پوست سر

فواید بافت مو برای سلامت موها

مزایای بافت مو برای سلامت مو بافت مو چه مزایایی برای سلامت موها دارد؟ در این مقاله از بیتوته فواید…

چگونه از موهای تازه رنگ ‌شده نگهداری کنیم؟نگهداری از موهای رنگ شده, راههای نگهداری از موهای رنگ شده, نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

نگهداری از موهای رنگ شده

 

روش های مواظبت از موهای تازه رنگ ‌شده

درصورتی که مرتب موهای خود را رنگ می‌کنید، به احتمال زیاد موهایتان خشک و شکننده شده است. مواد شیمیایی رنگ‌ موها، رطوبت مو را از بین می‌برند. در نهایت، موها ضعیف می‌شوند. با این حال، می‌توانید به کمک روش های زیر از صدمه بیشتر به موهای خود پیشگیری کنید.

روش های نگهداری از موهای رنگ شده

استفاده از حرارت را کاهش دهید

موی رنگ شده، از موی طبیعی شکننده‌تر است. بنابراین، زمان استفاده از اتوی مو، سشوار و وسایل شبیه به آنها، با موهایتان به آرامی برخورد کنید.

 

بهتر است موقع سشوار کشیدن و فر یا صاف کردن مو از وسایلی استفاده کنید که درجه حرارت آن‌ها قابل تنظیم است. همینطور، از محصولات محافظ حرارت مو استفاده کنید. زیرا صدماتی که حرارت به مو وارد می کند، امکان دارد برگشت ناپذیر باشد و کم کم موها را شکننده و ضعیف کند.

 

علاوه بر این، تلاش کنید تا حد امکان، استفاده از دستگاه‌های حرارتی (سشوار، اتو و فرکننده مو) را به هفته‌ای یک بار استفاده کنید. هنگامی که موهایتان را با این وسایل مدل می‌دهید، باید از یک محصول محافظ حرارت موی با کیفیت استفاده کنید تا رطوبت و سلامت موهایتان محفوظ بماند و موهایتان کمتر ضرر ببیند.

 

این محصولات مراقبت از مو به جز رطوبت رسانی، از موهایتان در مقابل حرارت و خشکی مراقبت می‌کنند.

 

نگهداری از موهای رنگ شده, راههای نگهداری از موهای رنگ شده, نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

راههای نگهداری از موهای رنگ شده

 

بعد از رنگ مو ۷۲ ساعت تا شامپو زدن صبر کنید

زمانی که موهای خود را رنگ می‌کنید لایه کوتیکول باز می‌شود در نتیجه داخل شدن رنگ به شکاف‌های مو آسان تر می‌شود. اگر موهای خود را پس از رنگ کردن خیلی زود شامپو بزنید، لایه کوتیکول هنوز باز است در نتیجه رنگ از شکاف‌ها و منافذ موهای شما شسته می‌شود. سه روز طول می‌کشد تا لایه کوتیکول کاملا بسته شود. در نتیجه هر چقدر بیشتر برای شامپو زدن موهای خود پس از رنگ کردن صبر کنید، پیگمنت‌های رنگ فرصت بیشتری برای ثابت شدن در کوتیکول مو دارند. در نتیجه رنگ موهای شما مدت بیشتری مقاومت می کند.

 

نگهداری از موهای رنگ شده, راههای نگهداری از موهای رنگ شده, نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

 

کم کردن شست وشو

وقتی موهایتان را 3 یا 4 بار در هفته می شویید رنگ مو کم کم عوض می شود بنابراین برای اینکه رنگ مو و چربی سر ثابت شود شستشوی مو را بین 2 تا 3 بار در هفته کمتر کنید.

 

شست وشو با آب سرد

شستشوی مو با آب داغ سبب می شود کوتیکول های لایه خارجی مو باز شوند که رطوبت را کاهش میدهد مو فر و مجعد میشود و مو بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرد به همین علت مفیدترین راه شستشوی مو با آب سرد است .کوتیکول ها را مرطوب نگه می دارند و وزوزی مو رنگ آن را کنترل می کنند چنانچه نمی توانید با آب سرد حمام کنید پس از شستشوی خود با آب گرم سر را با آب سرد بشویید.

 

نگهداری از موهای رنگ شده, راههای نگهداری از موهای رنگ شده, نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

روش های مراقبت از موهای رنگ شده

 

از شامپوی مناسب استفاده کنید

اختراع شامپوی مخصوص موهای رنگ‌شده بی‌ علت نبوده است. شامپوهای معمولی خیلی زود رنگ موی شما را در جریان شست‌وشو از بین می برد. این شامپوها حتی امکان دارد سبب تغییر رنگ مو شوند. فرمول مخصوص شامپوی مخصوص موهای رنگ‌شده از رنگ موی شما مراقبت می‌کند.

 

شست‌وشوی موهای رنگ‌شده با شامپوهای مخصوص باعث شفافیت و سلامت هرچه بیشتر موها می‌شود. بهتر است از شامپوهای بدون سولفات یا شامپوهایی که سولفات کمتری دارند استفاده کنید تا تثبیت رنگ موی شما بیشتر شود. در ضمن، وقتی از شامپوهای بدون سولفات استفاده می‌کنید، رطوبت موهایتان حفظ می‌شود. 

 

از ماسک مو استفاده کنید

تفاوتی نمی کند که چقدر به موهایتان دقت می کنید یا نه، هر چند وقت یک بار از ماسک مو استفاده کنید. پس از استفاده از ماسک با آب ولرم موها را بشویید.

 

نگهداری از موهای رنگ شده, راههای نگهداری از موهای رنگ شده, نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

مراقبت از موهای رنگ شده

 

پوشاندن موها

امواج UV (فرابنفش) علاوه بر پوست بر روی مو هم اثر دارد و سبب کدر شدن آن می شود. برای مراقبت بیشتر و بهتر از رنگ مو، موها را از نور خورشید حفظ کنید. برای این کار از محصولاتی استفاده کنید که از موها در مقابل نور خورشید مراقبت می کند. همینطور از یک سرم یا اسپری محافظت کننده در برابر گرما هم استفاده کنید. از آب استخر دور بمانید ،کلر موجود در آن می تواند موهایتان را سبز بدرنگی کند،  اگر باید شنا کنید، حتما از کلاه مخصوص استفاده نمایید.

 

در حمام کردن روزانه مستقیم به سراغ نرم‌کننده بروید

ترک عادت شست‌وشوی روزانه برای کسانی که سال‌هاست عادت دارند هر روز دوش بگیرند سخت است. درصورتیکه جزو این گرده از افراد هستید، بهتر است تنها دو یا سه بار در هفته از شامپو استفاده کنید و دیگر روزها در حمام تنها از نرم‌کننده مو استفاده کنید. با کاهش استفاده از شامپو، پایداری و شفافیت رنگ موی شما بیشتر می‌شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------