روغن کرچک برای رفع نازکی موی شما معجزه می کندخواص روغن کرچک برای مو, روغن کرچک برای مو, فواید روغن کرچک برای مو

روغن کرچک برای مو

 

فواید روغن کرچک برای مو

یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای شما به وجود بیاید نازکی مو هایتان می باشد. می توانید از شیوه های بسیاری برای ضخیم شدن مو های خود استفاده کنید ولی پیشنهاد ما به شما استفاده از خواص روغن کرچک برای ضخیم شدن مو می باشد. این یک روغن طبیعی است که خواص و فواید زیادی برای مو های شما دارد.

خواص روغن کرچک برای مو چیست؟

به‌صورت کلی ازجمله خواص روغن کرچک برای مو و ابرو می‌توان به براق شدن و درخشندگی برای موها، افزایش لطافت و انعطاف‌پذیری موها و ایجاد خواص ضد میکروبی اشاره کرد. روغن به‌خودی‌خود نمی‌تواند سبب رشد مو شود، به علت توانایی آن در ایجاد محیط سالم‌تری روی پوست سر که سبب رشد بهتر موها می‌شود، می‌تواند برای بهبود کیفیت موها موثر باشد. چنانچه بخواهیم خواص روغن کرچک برای مو و ابرو بیان کنیم عبارت‌اند از:

 

تغذیه‌کننده و تقویت‌کننده تارهای مو

روغن کرچک مغذی است. راشل یکی از متخصصان پوست و مو از گروه پوست شوایگر می گوید که برعکس بسیاری از روغن‌های دیگر که می‌توانند عمدتاً چرب باشند، روغن کرچک ترکیبی مغذی دارد که از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌ها تشکیل شده است که همه این مواد در بهترین و پر سر و صداترین مکمل‌های تقویت‌کننده مو در بازار هم وجود دارند؛ پس، جای تعجب نیست که گفته می‌شود روغن کرچک برای مو راهی بی نظیر برای تغذیه پوست سر و فولیکول‌های موهای شکننده است و درعین‌حال رشد موی سالم‌تر و سریع‌تر را تشویق می‌کند. به همین علت، روغن کرچک برای مو به‌ صورت فزاینده‌ای به یک عنصر کلیدی در محصولات مو تبدیل شده است.

 

پیشگیری از ریزش مو

ریزش مو یکی از رایج ترین علل مراجعه افراد به مراکز تخصصی درمان مشکلات پوست و مو است. این مشکل به جنسیت افراد محدود نیست و در بیشتر نژادها هم ریزش مو دیده می‌شود. بیشتر مردان تا رسیدن به سن پنجاه سالگی به طور محسوسی دچار ریزش مو می‌شوند. ریزش مو در بیشتر زنان هم به همین صورت امکان دارد تجربه شود. می‌توان به آسانی و با هزینه کمتر نسبت به محصولات جلوگیری کننده از ریزش مو موجود در بازار و تنها با استفاده از روغن کرچک برای مو به این مشکل خاتمه دهید.

 

خواص روغن کرچک برای مو, روغن کرچک برای مو,روغن كرچك براي مو

فواید روغن کرچک برای مو

 

برای سلامت و درخشندگی مو

روغن کرچک در درمان و پیشگیری از کچلی، ریزش مو، رفع موخوره و شوره سر خیلی اثرگذار می‌باشد. با استفاده مناسب و مرتب از روغن کرچک برای مو درخشندگی، شفافیت و لطافت مو بالا می برد.

 

خواص ضد میکروبی برای پوست سر دارد

بعضی از متخصصین بر این باورند که روغن کرچک دارای خواص ضد میکروبی خوبی است که می‌تواند در مبارزه با رشد بیش‌از اندازه باکتری‌ها یا قارچ‌ها روی پوست سر موثر باشد، ولی باید در مورد یک مسئله در این زمینه احتیاط شود. درست است که رشد بیش‌ازحد قارچ‌ها می‌تواند منجر به التهاب پوست سر شود و روغن کرچک می‌تواند به آن کمک کند اما استفاده بیش‌ازاندازه از روغن کرچک برای مو هم می‌تواند ضررهایی داشته باشد.

 

درمان شوره سر

علل گوناگونی باعث شوره سر می‌شود. یکی از رایجترین علل بیش از حد خشک شدن پوست سر و علت دیگر عفونت‌های باکتریایی و قارچی پوست سر می‌باشد. روغن کرچک برای مو در درجه اول به جذب رطوبت و آبرسانی پوست سر کمک می‌کند و در درجه بعدی به علت قابلیت ضدباکتری و ضد قارچی باعث می‌شود تا پوست سر شما از این نوع عفونت‌ها در امان باشد.

 

دارای خواص ضد میکروبی برای پوست سر است

برای افرادی که به علت خشکی بیش‌ازاندازه پوست سر پوسته‌پوسته‌های آزاردهنده یا شوره سر را تجربه می‌کنند، روغن کرچک می‌تواند موثر باشد. روغن کرچک به‌عنوان یک شیوه مفید و ملایم برای پاکسازی پوست شناخته‌شده است. روغن کرچک برای مو از آنجایی‌که پولاریزه است، درحقیقت کثیفی را جذب کرده و به‌ صورت مفید پوست را تمیز می‌کند.

 

خواص روغن کرچک برای مو, روغن کرچک برای مو,روغن کرچک برای موهای سوخته

طرز استفاده از روغن کرچک برای مو

 

برای رفع موخوره

روغن کرچک برای مو منبع مغذی خیلی خوبی از اسیدهای چرب امگا -6 می‌باشد که به لطافت، رطوبت بخشی و درنتیجه نرمی موی شما کمک می‌کند و در نتیجه سبب می‌شود تا نوک مو کمتر شکننده باشد و موخوره به وجود آید. برای همین می‌توانید برای تقویت نوک مو و ضخیم شدن ساقه مو از روغن کرچک استفاده کنید.

 

جذب دیگر محصولات مراقبت مو را بالا می برد

به جز اثر بخشی روغن کرچک برای مو در پوست سر، به علت اینکه این روغن می‌تواند آلودگی‌ها را جذب کند و از ورود آن‌ها به پوست کف سر پیشگیری کند، سبب افزایش جذب محصولات دیگر و اثر گذاری بیشتر آن‌ها برای رشد موها می‌شود؛ پس چنانچه به‌ صورت منظم و در حد تعادل استفاده شود، دیگر محصولات شما امکان دارد به‌صورت مفیدتری نفوذ کنند که حتما در درازمدت به‌سلامت و رشد موهای شما کمک می‌کند.

 

برای ابروها و مژه‌ها هم موثر است

روغن کرچک برای ابرو و مژه نیز بسیار مفید است. شما می‌توانید به جز استفاده از خواص روغن کرچک برای مو و ابرو برای مژه‌های خود هم استفاده کنید. درحالی‌که این روغن برای بسیاری محرک شناخته‌شده است و نباید بیش‌ ازاندازه روی ابرو و مژه استفاده شود، استفاده استراتژیک مقدار خیلی کمی از آن روی مژه‌ها یا ابروها می‌تواند به رشد دوباره از راه یک قسمت خاص و موضعی کمک کند. چنانچه نگران پیدایش یک واکنش آلرژیک هستید، پیش از استفاده از این روغن بر روی نواحی حساس، یک پچ آزمایشی را روی ناحیه کوچکی از پوست خود انجام دهید. پس از گذشت 24 ساعت چنانچه واکنشی ابه وجود نیامد برای ابرو و مژه هم می‌توانید استفاده کنید.

 

جلوگیری از سفید شدن زودرس موها

در هر سنی امکان سفید شدن مو برای افراد وجود دارد. مو با از دست دادن رنگ‌دانه‌ها در طول زمان به رنگ سفید و یا خاکستری تغییر می‌کند. به علت تغذیه نادرست، علل ارثی و یا استفاده بیش از حد از محصولات با ترکیبات شیمیایی، رنگ‌دانه‌های مو قوای قبلی برای حفظ رنگ را نداشته و کم کم از بین می‌روند. به علل مقادیر خیلی زیاد اسیدهای چرب و انتی اکسیدان داخل روغن کرچک این روغن برای جلوگیری از سفیدی زودرس موها توصیه می‌شود.

 

رشد موها را تحریک می‌کند

اسید چرب موجود در روغن کرچک به نام اسید ریسینولئیک که 90% این روغن را تشکیل می‌دهد یک تحریک‌کننده گیرنده پروستاگلاندین E2 می‌باشد که سبب باز شدن بیشتر رگ‌های خونی و درنتیجه افزایش جریان خون می‌شود؛ پس هنگامی که روی پوست سرزده می‌شود با افزایش جریان خون، میزان اکسیژن و مواد مغذی که به فولیکول‌های مو می‌رسند را هم افزایش می‌دهد. بنابراین می‌تواند رشد موها را چه روی سر و چه در قسمت ابرو و مژه تحریک کند.

 

خواص روغن کرچک برای مو, روغن کرچک برای مو,کرچک برای مو

خواص روغن کرچک برای موها

 

طرز استفاده روغن کرچک برای مو

ماسک مو روغن کرچک

هر شب پیش از خواب به مدت 15 تا 20 دقیقه مو و پوست سر خود را با مقدار کمی از از روغن کرچک ماساژ دهید.

 

نرم کننده مو روغن کرچک

یک قاشق چایخوری از روغن کرچک را به نرم کننده مخصوص موهای خود افزوده و بعد از هر بار شامپو کردن موهای خود قدری از این ترکیب را بر روی ساقه مو مالیده و بعد از چند دقیقه آب کشی کنید.

 

ماسک روغن کرچک برای موخوره

موهایتان را به چند دسته تقسیم کنید و داخل ظرفی را با روغن کرچک پر کنید. موهای خود را داخل ظرف برده و کاملاً به روغن آغشته کنید. یک شب در میان کاملاً موهای خود را به روغن کرچک آغشته کنید و روز بعد با شامپو قلیایی بشویید.

 

روغن کرچک برای مژه و ابرو

چند قطره از روغن کرچک را بر روی انگشتان خود ریخته و انگشتان را به هم بمالید تا گرم شود. آنگاه در جهت رشد موی ابرو و مژه، با انگشتانتان ماساژ دهید تا کاملاً به روغن آغشته شود. توجه کنید که از میزان کم روغن استفاده کنید تا داخل چشم شما نریزد. همین طور می‌توانید با یک پنبه یا پد آرایشی آغشته به روغن این کار را انجام دهید. 

 

طرز تهیه سرم مو با روغن کرچک

در ظرفی با اندازه متوسط به مقدار یکسان و مساوی از روغن كرچك و روغن نارگیل را ترکیب كنید و آن را بر روی سرتان بریزید و خوب پوست سر و موها را ماساژ دهید.

 

آنگاه با شانه‌ای درشت دانه مو خود را به خوبی شانه بزنید تا روغن کاملاً جذب موهایتان شود.

 

موی خود را با حوله‌ای که از قبل گرم کرده‌اید، بپیچید و بعد از حدود یک ساعت موی خود را با شامپو سر بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر از این شیوه جهت ضخیم شدن موهای نازک‌تان پیشنهاد می‌شود یک یا دو بار در هفته آن را تکرار کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------