انواع کانسیلر رنگی و کاربرد کانسیلرهاکانسیلر رنگی, کانسیلر رنگی چیست, انواع کانسیلر رنگی

کانسیلر رنگی

 

راهنمای کامل استفاده از کانسیلر رنگی

کانسیلر یکی از لوازم آرایشی است، که برای تصحیح کردن رنگدانه های پوست مانند لک،کک‌ و مک، جای سوختگی، ماه‌گرفتگی، آثار جوش و اسکار استفاده میشود. همینطور برای برجسته‌ کردن بخش هایی از صورت مانند روی گونه، تیغه‌ی بینی و …. به کار می رود.

کانسیلر رنگی چیست؟

برای آن گروه از اشخاصی که تا به حال اسم کانسیلر به گوش آن‌ها نخورده و نمی‌‌دانند کانسیلر چیست، باید بگوییم که از کانسیلر برای پوشش مشکلات پوست کمک گرفته می‌شود و به‌همین علت هم، کانسیلرها در رنگ‌های گوناگون بر اساس رنگ پوست اشخاص گوناگون ارائه ‌می‌شوند. در این میان کانسیلرهایی هم وجود دارند که با رنگ پوست سازش ندارد و در رنگ‌هایی مثل بنفش روشن، زرد موزی و سبز نعنایی روانه‌ی بازار شده‌‌اند. در ادامه برای شما می‌گوییم که کاربرد انواع کانسیلر رنگی چیست؟

 

کانسیلر رنگی, کانسیلر رنگی چیست, انواع کانسیلر رنگی

کانسیلر رنگی چیست

 

کاربرد کانسیلرها

- جوش

- جای جوش

- تیرگی زیرچشم ، حلقه زیر چشم مایل به کبودی یا رنگ قهوه ای

- لک داشتن روی پوست

- در برخی موارد حتی استفاده از کرم پودر نمی تواند آن را پوشش دهد و زیر کرم پودر استفاده می شود.

 

چنانچه از مشکلات پوست خود ناراضی هستید و به دنبال راهی هستید که آن را رفع کنید کانسیلرها بهترین مورد برای شما هستند.

 

کانسیلر رنگی, کانسیلر رنگی چیست, انواع کانسیلر رنگی

کاربرد کانسیلرهای رنگی

 

انواع کانسیلر رنگی

کانسیلر نارنجی

کانسیلر نارنجی برای کسانی که پوست سبزه یا گندمی دارند مناسب است چون این نوع کانسیلر می تواند انواع لکه های تیره و روشن را از روی پوست آن ها ناپدید کند. کسانی که پوست سفیدی دارند نباید از کانسیلر نارنجی استفاده کنند چون پوست شان متمایل به رنگ نارنجی میشود و خیلی غیر طبیعی می شود.

 

شیوه استفاده: شیوه استفاده از این نوع کانسیلر این است که کمی از کانسیلر را روی قسمت هایی از صورت که دارای لکه هست به سمت پایین بزنید و با پد ناپدید کنید.

 

کانسیلر سبز

کانسیلر سبز برای خنثی کردن قرمزی پوست، جای جوش و زخم، جای آکنه و همینطور پوشانندن لک های قرمز مادرزادی و یا ماه گرفتگی برروی صورت از ان استفاده کرد. رنگ سبز مکمل و یا نقطه مقابل رنگ قرمز است پس برای پوشاندن رنگ قرمزی در پوست از آن مورد استفاده قرار می گیرد. برای این کار با براشی تنها روی نقطه قرمز یا جوش کانسیلر را بزنید.

 

کانسیلر زرد رنگ

این رنگ برای هر تناژ رنگ پوستی مناسب است. رنگ زرد می تواند لکه های تیره روی پوست و تیرگی دور چشم را به خوبی از بین ببرد. این رنگ کانسیلر را هر زنی باید در کیف آرایشی خود داشته باشد. چنانچه از این رنگ برای روشن کردن سیاهی دور چشم استفاده کردید باید یک مثلث زیر چشم هایتان بکشید قدری از آن به پشت چشم بزنید و با کمک یک پد آرایشی آن را پخش کنید تا آرایشتان مصنوعی به نظر نیاید. کانسیلر زرد رنگ بهترین وسیله برای رفع  و مخفی کردن سیاهی دور چشم است.

 

این رنگ کانسیلر می تواند در بالا بردن دوام رژ لب جامد هم اثر گذار است. بنابراین به جای خرید رژ لب با دوام بالا از این محصول استفاده کنید.

 

کاربرد کانسیلر صورتی

چنانچه پوست‌تان روشن است؛ ولی رنگ دور چشم‌تان به تیرگی می‌زند؛ باید به جای استفاده از کانسیلر نارنجی، به دنبال کانسیلر صورتی بروید. کانسیلر صورتی اغلب دو تناژ گوناگون دارد که یکی به رنگ ماهی سالمون شبیه است و دیگری هلویی است. این دو طیف رنگی اغلب از ترکیب رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی به وجود می‌آیند که هر کدام ضد رنگ‌های سبز، بنفش و آبی هستند. بنابراین عجیب نیست که برای پوشاندن تیرگی دور چشم در افرادی که پوست روشن دارند، باید از یکی از این دو طیف صورتی کمک گرفت.

 

کاربرد کانسیلر بنفش

استفاده از کانسیلر بنفش به خصوص در کشورهای آسیای شرقی که رنگ پوست مردمان‌شان به زردی می‌زند، خیلی کاربردی است. چنانچه شما هم رگه‌های زردی در پوست‌تان دارید، مانند زمانی که کبودی‌ها در حال بهبودی هستند و به زردی می‌زنند و دل‌تان می‌خواهد آرایشی بی‌ عیب داشته باشید که در آن اثری از زردی باقی نماند، از کانسیلر بنفش برای پوشش نقاط زرد پوست استفاده کنید.

 

کانسیلر رنگی, کانسیلر رنگی چیست, انواع کانسیلر رنگی

آشنایی با انواع رنگ ها‌ی کانسیلر

 

بایدها و نبایدها و روش درست استفاده از انواع کانسیلر که حتما باید بدانید

- رنگ‌های مناسب را برای پوست خود انتخاب کنید. تاثیرگذاری اصلاح کننده‌های رنگ بستگی به پیدا کردن تناژ رنگی مناسب که با لکه های شما همپوشانی داشته باشد. فراموش نکنید که کانسیلر نارنجی مخصوص پوست تیره است و کانسیلر صورتی یا هلویی مخصوص پوست روشن و سفید.

 

- کانسیلر را در لایه های نازک استفاده کنید. یک لایه ضخیم از کانسیلر نه تنها عیب ها را نمی‌پوشاند بلکه پایه آرایش شما را خراب می‌کند.

 

- از رنگ هایی که لازم نیست استفاده نکنید. کانسیلر اصلاح رنگ تنها برای لکه هایی که از نظر ظاهری قوی هستند استفاده می‌شود. برای لکه‌های کوچک‌تر که کمتر به چشم می آیند، لازم نیست از کانسیلر رنگی استفاده کنید.

 

- از اسفنج آرایشی برای ناپدید کردن کانسیلر روی پوست استفاده کنید و به صورت ضربه‌ای کانسیلر را ناپدید کنید. رنگ ها را در همه صورت خود پخش نکنید. با این کار همه کارهایی را که انجام داده‌اید با انتقال رنگدانه‌ها به جاهای اشتباه خنثی می‌کند.

 

- فراموش نکنید که آرایش باید عیب های پوست شما را اصلاح کند نه این‌که پوست شما را بپوشاند. بنابراین در مورد کانسیلرهای رنگی اصلاح کننده در موارد خیلی ضروری و آرایش‌های رسمی استفاده کنید نه آرایش روزانه و دائمی.

 

- چنانچه می‌خواهید پس از چند ساعت کانسیلر زیر چشم شما خط نیفتد و بریده بریده نشود نخست از پرایمر مخصوص دور چشم استفاده کنید و آنگاه کانسیلر مخصوص دور چشم را به کار ببرید.

 

- از کانسیلرهای سبک به جای کانسیلرهای چرب و غلیظ استفاده کنید. در واقع بهترین مارک‌های کانسیلر هم آن‌هایی هستند که سبک، با بافتی لطبف و کم چرب هستند.

 

- شیوه درست استفاده از کانسیلر برای دور چشم نه به صورت مدور بلکه به این شکل است: کانسیلر را به صورت مثلثی پایین چشم بکشید و آنگاه با یک اسفنج یا براش آن را در اطراف چشم ناپدید کنید. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------