آموزش پنکک زدن به صورت و نکات استفاده از پنکیکآموزش پنکک زدن,آموزش پنکیک زدن صورت,نحوه پنکک زدن به صورت

آموزش پنکک زدن

 

روش صحیح پنکک زدن به صورت

پنکک جزء وسایل آرایشی پراستفاده به حساب می آید که می توان به جای کرم پودر هم استفاده کرد. استفاده کردن از پنکک آرایشی باعث جذب چربی پوست و زفع عیبهای پوستی می شود، همینطور استفاده از پنکک کمک می کند در پوست شما در طی روز کمتر برق بزند و ظاهری مات و عادی داشته باشد.

همانگونه که می دانید، پنکک آرایشی نوعی از آرایش به حساب می آید، که پایه آن، سنگین، ضخیم، و دارای موم و روغن بوده است و با استفاده از آن، می توان پوشش دهی بسیاری را بر روی پوست صورت به وجود آورد. بیشتر از این نوع کرم های فشرده در سالن های تئاتر و سینما برای بازیگران و مدل ها، استفاده می شود.

 

هدف اصلی استفاده از پنکیک بر روی پوست، مخفی کردن عیبها و نقص های روی صورت است که به موقع استفاده از کرم پودر فشرده، همه قسمت ها و ناصافی ها را یکدست کرده و زیبایی ویژه ای به چهره می دهد. و خانم هایی که زیاد از استخر استفاده می کنند یا زیاد عرق می کنند نیز به آسانی می توانند از کرم پودر فشرده یا همان پنکک استفاده کنند، این پنکیک های ارایشی خاصیت ضدآب داشته و در آب هم مقاوم هستند.

 

خانم هایی که  پوستی چرب دارند، بیشتر از پنکیک استفاده می کنند، زیرا این کرم  پودرفشرده خیلی مقاوم بوده و سبب ریزش نمی شود و حتی براق بودن پوست را هم می گیرد. یکی از نکته های مهم در خرید کرم پودر فشرده برای پوست چرب،داشتن برچسب (Oil Free) یا (Matt) بوده،که داشتن این برچسب نشانه این است که صورت هایی که دارای جوش و چرب هستند ، مانع از جوش زدن دوباره می شود.

 

آموزش پنکک زدن,آموزش پنکیک زدن صورت,نحوه پنکک زدن به صورت

نحوه پنکک زدن به صورت

 

آموزش پنکیک زدن صورت

وسایل مورد نیاز:

- کرم پودر

- پنکیک فشرده یا شل

- اسفنج آرایشی

- قلموی پودر

 

آماده سازی صورت:

شست و شوی صورت با شوینده ملایم:

برای شست و شوی صورت خود از یک پاک کننده صورت و آب ولرم استفاده کنید. روی بخش هایی که چربی بیشتری دارد، مثل پیشانی و بینی تمرکز کنید. آنگاه صورت خود را با آب خنک بشویید تا منفذ های پوست شما بسته شود و با یک حوله تمیز خشک کنید. با پاکسازی چربی صورت، جای تمیزی برای آرایش شما به وجود می آید.

 

مرطوب کننده بزنید:

قدری کرم مرطوب کننده را به صورت و گردن خود بمالید تا پوست شما آبرسانی گردد. مرطوب سازی پوست سبب می‌شود تا پنکیک شما خشک به نظر نیاید. بگذارید مرطوب کننده به مدت ۶۰ ثانیه روی پوست شما بنشیند تا به طور کامل جذب شود.

 

پرایمر

آنگاه به پوستتان پرایمر بزنید تا آرایش بهتر جذب  شود و دوام آن افزایش پیدا کند. پرایمر برای این هست که آرایش به طور کامل روی پوست بنشیند و مرطوب کننده جایگزین آن نیست اما اگر پرایمر در اختیار نداشتید، می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

اینک باید فونداسیون را به پوستتان بزنید. این کار را با دست، اسفنج یا براش مخصوص کرم پودر می توانید انجام بدهید ولی در هر صورت باید به خوبی روی پوست پنهان و blend شود.

 

اسفنج را به آرامی داخل کرم پودر بزنید اگر از کرم پودر فشرده یا همان پنکیک استفاده میکنید بنابراین باید اسفنج مرطوب شود آب اضافه اسفنج را بگیرید سپس استفاده کنید چنانچه بخواهید چهره طبیعی تر دیده شود اسفنج را مرطوب کنید اما چنانچه بخواهید آرایشتان قوی تر و معلوم تر شود اسفنج را به صورت خشک آغشته به کرم پودر (پنکیک)نموده آنگاه استفاده کنید.

 

پنکک زدن

اکنون ابر یا برسی که به پنکک زدید به صورت چرخشی به صورتتان بزنید. پیش از اینکه مجددا ابر را در پنکک بزنید، صورتتان را به خوبی با پنکک روی ابر بپوشانید. زمانیکه پنکک روی ابر تمام شد، مجددا آن را داخل پنکک بزنید. پنکک را روی همه صورت، گونه‌ها، بینی، پیشانی و حتی پلک‌ها بزنید. تلاش کنید لایه نازکی از پنکک را به صورتتان بزنید تا به خوبی روی پوست بنشیند و خطوطی به وجود نیاید.

 

زمان استفاده از پنکک توجه کنید که خیلی زیاد یا خیلی کم از آن برندارید. چنانچه از رنگ پنککی استفاده می‌کنید که با رنگ صورتتان فرق دارد، به گردنتان نیز پنکک بزنید. برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که رنگ‌های خیلی روشن را برای پنکک زدن استفاده کنند که این کار سبب می‌شود رنگ چهره‌شان با بقیه بخش های بدنشان بسیار فرق کند. برای گرفتن بهترین نتیجه از محصولاتی با کیفیت بالا استفاده کنید.  

 

یکدست کردن آرایش

بعد از پایان کار اطمینان پیدا کنید که همه صورتتان را پنکک زدید و هیچ جایی نمانده است. زمانیکه همه صورتتان را پنکک زدید، ابر آرایشی را به طرف تمیز آن برگردانید و آغاز به یکدست کردن پوشش پنکک کنید. برای این کار ابر را خیلی به صورت فشار ندهید. فاصله میان چشم‌ها، و کناره های بینی، دهان و چشم‌ها را از یاد نبرید. همه صورت را به خوبی یکدست کنید. آنگاه بگذارید آرایشتان خشک شود و پنکک روی صورتتان بنشیند. چنانچه پوشش سبکی می‌خواهید یک پارچه یا دستمال کاغذی مرطوب را روی صورتتان قراردهید تا پودرهای اضافی را به خود جذب کند.   

 

آموزش پنکک زدن,آموزش پنکیک زدن صورت,نحوه پنکک زدن به صورت

آموزش صحیح استفاده از پنکک در آرایش

 

تمدید آرایش

از پاف داخل پنکیک خود استفاده کنید. بیشتر پنکیک‌ها، پاف‌هایی درون بسته بندی خود دارند که در صورت عدم دسترسی به براش می‌توانید از آن استفاده کنید. چنانچه خارج از خانه هستید و می‌خواهید آرایش خود را تمدید کنید، با استفاده از این پاف، قدری از پنکیک را روی بخش هایی که کمرنگ شده بکشید.

 

نکات استفاده از پنکیک:

- کاربرد پنکیک بستگی به نوع پوست دارد. در صورت داشتن پوست خشک، پنکیک را تنها روی ناحیه T و زیر چشم انجام کنید. از استفاده از آن در بخشهای خشک صورت پرهیز کنید چون در آخر امکان دارد تکه تکه و کیکی به نظر بیاید.

- افرادی که پوست چرب دارند می‌توانند پودر را در همه صورت و مطمئناً بیشتر در جاهایی که چربی بیشتری دارند بمالند، مخصوصاً در قسمت T.

- زمان استفاده از پنکیک، صبر کنید تا مرطوب کننده و پرایمر به طور کامل جذب پوستتان شوند. در غیر این صورت، در آخر ظاهری ناخوشایند و ناصاف خواهید داشت.

- هنگامی که به پوشش سریع و قوی احتیاج دارید، اسفنج‌ها بهترین مورد هستند. کاربرد آن‌ها راحت است و پوشش بیشتری را به وجود می آوردند.

- رنگی را را انتخاب کنید که به رنگ پوست شما نزدیک باشد. انتخاب سایه روشن می تواند پوست را بعد از مدتی خاکستری نشان دهد.

- در صورت دوست داشتن به استفاده از کانسیلر، بهتر است پس از پنکک از کانسیلر پودری استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------