با رعایت این نکات از خراب شدن آرایش درگرما جلوگیری کنیدماندگاری بیشتر آرایش, ماندگاری آرایش روی صورت

ماندگاری بیشتر آرایش در گرما

 

حفظ زیبایی و تازگی آرایش در فصل گرما بسیار سخت تر از فصول دیگر است زیرا گرما و عرق کردن باعث ریختن و پاک شدن سریع مواد آرایشی می شود، اما با کمک چند ترفند می توانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

این اصلا قابل قبول نیست که این همه برای آرایش کردن، پوشاندن لک های صورت و کشیدن خط چشم تان وقت بگذارید و خیلی راحت بعد از چند دقیقه نتیجه زحمتتان را در حال فروریختن و پاک شدن ببینید. با اینکه پوست به طور طبیعی در گرما عرق می کند و مواد آرایشی روی آن، ثبات خود را از دست می دهند، اما ترفندهایی هم وجود دارد که ماندگاری آرایش را بیشتر می کنند و به شادابی و تازگی آرایش کمک می نمایند.

 

جلوگیری از خراب شدن آرایش

قبل از آرایش صورت را از چربی پاک کنید

از شوینده های صورت بدون چربی برای تمیز کردن صورت قبل از ارایش کردن استفاده کنید تا با این کار چنانچه چربی روی صورتتان است پاک شود. بعد با حوله یا دستمال تمیز صورت را پاک کنید.

 

یک تکه یخ کارتان را راحت می کند

بعد از شستن صورت، با یک قالب کوچک یخ، پوستتان را برای چند ثانیه ماساژ دهید تا کاملا خنک و تازه شود و بعد با یک حوله تمیز صورتتان را خشک کنید. یادتان باشد که زیاد نگه ندارید چون باعث تحریک پوست می شود. این کار باعث بسته شدن منافذ پوست و بهتر شدن ظاهر آن و همچنین کاهش تولید چربی می شود و از ریختن و عرق کردن آرایش هم جلوگیری می کند.

 

این ترفند ساده را خیلی از آرایشگران بزرگ دنیا انجام می دهند و آن را موثر می دانند. استفاده از یک تونر مناسب هم می تواند در پوستتان را متعادل کند که در صورت تمایل می توانید از آن هم بعد از یخ کمک بگیرید.

 

ماندگاری بیشتر آرایش, ماندگاری آرایش روی صورت

خراب شدن آرایش درگرما

 

استفاده از کاغذ خشک کن

این کاغذهای خشک کن یکبار مصرف هستند و چربی های اضافی روی پوست را بر می دارند. شما می توانید هر چند بار که نیاز پیدا کردید از این کاغذها استفاده کنید چون ضرری برای پوست ندارند.

 

انتخاب کرم پودر مناسب

قبل از استفاده از تونر اندکی کرم مرطوب کننده و پرایمر به صورت بزنید. این کار سبب میشود آرایش شما زمان بیشتری روی پوست بماند. به خصوص در روزهای گرم فصل تابستان.

 

استفاده از خط چشم 

برای چشمتان از یک خط چشم مایع استفاده کنید. چون روی پلک ثابت می ماند و نسبت به مداد چشم هایی که چرب هستند، زیر چشم نمی ریزد و آن را سیاه نمی کند.

 

چه طور از ریمل چشم استفاده کنید

هر مدل رطوبت، رطوبت هوا، اشک یا حتی عرق باعث جدا شدن و ریختن ریمل از روی مژه میشود پس برای جلوگیری از پخش شدن ریمل از ریمل های ضد آب استفاده نمایید و برس ریمل را خیلی آهسته به مژه هایتان بمالید و پیش از خشک شدن ریمل سریع چند لایه بزنید زیرا ریمل زدن پس از این که لایه قبلی خشک شد، باعث انباشته شدن ریمل روی مژه و پوسته پوسته شدنش میشود .

 

ماندگاری بیشتر آرایش, ماندگاری آرایش روی صورت

جلوگیری از خراب شدن زودهنگام آرایش

 

زدن پنکیک روی صورت

اگر در طول روز عرق کردید برای جلوگیری از بهم ریختگی آرایش تان می توانید از پنکیک های خشک استفاده کنید. بدین صورت که پد را به آرامی بر روی تمام نقاط پوست گذاشته و بردارید تا پوست تان یکنواخت شود. در صورتی که پنکیک تان به هر  دلیل پودر شده و یا شکسته و به راحتی نمی توانید از آن استفاده کنید باید آن را ترمیم کنید که روش انجام آن در مقاله ترمیم پنکیک شکسته آموزش داده شده است.

 

رژگونه زدن

از رنگ های ملایم برای رژگونه استفاده کنید. با برس مخصوص رژگونه را بزنید و با پد پنکیک پخش کنید  تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه ها طبیعی تر به نظر آیند و مرزی ایجاد نشود.

 

رژلب

برای رژ زدن بهتر است اول لب ها را به پنکیک آغشته کنید، سپس برای خط لب از یک مداد نه چندان خشک و چرب استفاده کنید و آن را بر روی لب ها پخش کنید. سپس یک رژ با رنگ روشن را برای لب ها انتخاب کنید. پنکیک زیر رژ مانع از پاک شدن زودهنگام آن می شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------