روشهای انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهرهانواع رنگ مو, رنگ مو, انتخاب رنگ مو

انواع رنگ مو

 

انتخاب رنگ مو

بانوان چنانچه در پی انتخاب بهترین رنگ مو برای خود هستید باید به نکته هایی مثل رنگ پوست و رنگ چشم تان دقت داشته باشید تا زیبا و جذاب به چشم بیایید. انتخاب رنگ مو مناسب با چهره و رنگ پوستتان، تا اندازه ای سلیقه و آگاهی می خواهد. انتخاب رنگ موی مناسب صورت تان را روشن تر و حتی وضعیت موهایتان را زیباتر از گذشته نشان خواهد داد.

می خواهید ظاهر خود را عوض کنید ولی نمی خواهید اینکار به یک فاجعه جبران ناپذیر تبدیل شود؟ اصلا اهمیت ندارد به دنبال ظاهر طبیعی یا زیبا هستید می توانید در هر صورت بهترین رنگ را برای موهای خود پیدا کنید.

 

رنگ مناسب مو باید با خصوصیات و پوست صورت یکسان باشد و در عین حال ظاهر جذاب و زیبایی به شما بدهد. در این ادامه رنگ موی مناسب با چهره خود را پیدا کنید.

 

انتخاب طبق رنگ پوست بدن

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه و تیره، رنگ مو با رنگدانه های قهوه ای روشن و طلایی  است. و بهترین رنگ مو برای پوست روشن ، رنگ موهای بلوند است.

 

به رگ بازوی خود در نور طبیعی، نگاه کنید. چنانچه رنگ رگ شما، سبز است پوست شما گرم و سبزه است در صورتی که رنگ رگ شما، آبی است، پوست شما روشن و سفید است.

 

انتخاب طبق رنگ چشم ها

چنانچه چشم های شما، قهوه ای روشن یا تیره، مشکی، آبی تیره، عسلی است از رنگ مو با تناژ سرد استفاده کنید و چنانچه چشمان شما، سبز یا آبی روشن است از رنگ مو با تناژ گرم برای موهای خود استفاده کنید.

 

انتخاب بر اساس سن

رنگ موهای تیره، قهوه ای و مشکی برای افراد جوان مناسب تر است. چنانچه در سنین بالا، رنگ موهای شما سفید شده است از رنگ های بلوند استفاده کنید ولی چنانچه در سنین بالا، موهای شما هنوز رنگ دانه های طبیعی خود را حفظ کرده اند، بهتر است از رنگ مو استفاده نکنید و ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید.

 

انواع رنگ مو, رنگ مو,رنگ موی مناسب

انتخاب رنگ مو

 

انتخاب مطابق رنگ پوست چهره و رنگ چشم ها

پوست خیلی سفید: خانم هایی که رنگ پریده و پوست خیلی روشن دارند، بهتر است از رنگ های فندقی گرم و یا تناژ مسی، استفاده کنند.

 

پوست روشن و چشمان روشن: زنانی که پوست سفید دارند و رنگ چشمان آنها، روشن است، رنگ های بلوند و رنگ های قهوه ای بسیار روشن برای آنها مناسب است ولی چنانچه از رنگ موی مشکی استفاده کنید زیبایی چهره شان چند برابر می گردد.

 

پوست روشن، چشمان تیره: رنگ موهایی با تناژ بلوطی برای شما مناسب است، بهتر است از رنگ موی مشکی استفاده نکنید.

 

پوست تیره: کسانی که پوست تیره دارند، از رنگ موهای خیلی تیره یا خیلی روشن استفاده نکنند، رنگ موهای میانی از شماره ۵ تا ۷ برای شما مناسب تر است.

 

پوست تیره، رنگ چشم تیره: افرادی که رنگ چشمان آنها قهوه ای تیره یا مشکی است و پوست تیره دارند، از رنگ موهای بلوند و روشن استفاده نکنند، رنگ موهای قهوه ای، بلوطی، فندقی و تناژ مسی برای این اشخاص مناسب تر است.

 

پوست سرخ و سفید: زنان با این رنگ پوست، بهتر است از رنگ موهای بلوطی گرم و بلوند استفاده کنند. رنگ موهایی که تناژ آنها به قرمزی می رود برای این افراد مناسب نیست چون قرمزی پوست آنها را بیشتر نشان می دهد.

 

پوست سرخ و سفید، چشمان روشن: از رنگ مو با تناز طلایی استفاده کنید. این رنگ مو شما را زیباتر نشان می دهد.

 

پوست سرخ و سفید، چشمان تیره: رنگ مو با تناژ فندقی و بلوطی متوسط می تواند مورد خوبی برای شما باشد.

 

انتخاب رنگ مو متناسب با پوست می تواند زیبایی چهره ی شما را دو برابر کند. همه انسان ها عاشق زیبایی هستند و دائم با ایجاد تغییراتی در ظاهر خود به دنبال راهی برای زیباتر شدن هستند. یکی از این تغییرات، رنگ کردن موها است که به میزان بسیار زیادی چهره افراد را دچار تغییر می کند. البته اگر این رنگ مو متناسب با چهره نباشد، امکان دارد به جای زیباتر شدن اثرات منفی داشته باشد.

 

انواع رنگ مو, رنگ مو, رنگ موهای سرد کدامند

رنگ مو مناسب

  

انتخاب رنگ موی متناسب با رنگ چشم ها

با اینکه رنگ پوست اثر بسیاری در انتخاب رنگ موی مناسب دارد، ولی یک معیار دیگر که برای انتخاب باید در نظر داشته باشید، توجه به رنگ چشم هایتان است. بنابراین حتما این مورد را نیز در نظر داشته باشید.

 

انتخاب رنگ مو برای چشم های قهوه ای

اغلب کسانی که چشم هایی قهوه ای رنگ دارند، پوست آن ها سبزه و گرم است. چنین افرادی باید رنگ موهایی با تن گرم را استفاده کنند که چهره آن ها زیباتر شود. پس چنانچه رنگ چشمتان قهوه ای است، باید رنگ هایی مانند عسلی، طلایی، فندوقی، قهوه ای روشن، کاراملی و موارد مشابه را انتخاب کنید. در این صورت چشم هایی درخشان تر و زیباتر خواهید داشت.

 

برعکس چنانچه می خواهید چهره ای بی حالت و اخمو داشته باشید، از رنگ هایی مثل یخی و بلوند نقره ای استفاده کنید! این رنگ ها اصلا با چشم های قهوه ای مطابقت ندارند و ظاهر خوبی به شما نمی دهند.

 

انتخاب رنگ مو برای چشم های روشن و رنگی

چنانچه چشم های روشنی دارید باید رنگ موهایی با تناژ روشن انتخاب کنید؛ به خصوص اگر پوستتان نیز روشن باشد. مثلا شما توصیه می کنیم رنگ هایی مانند بلوند یخی را امتحان کنید که با چشم هایتان هم خوانی دارند.

 

اگر چشم هایی روشن با پوستی تیره دارید، باید از رنگ هایی در طیف قهوه ای و عسلی استفاده کنید. در حقیقت برای چنین خانم هایی رنگ موهای گرم مناسب ترین انتخاب محسوب می شود.

 

هایلایت مو متناسب با رنگ پوست و چشم

یکی از بهترین شیوه هایی که به زیباتر شدن شما کمک می کند، هایلایت کردن موهایتان است. البته این شیوه نیز برای خود قواعدی دارد و باید با رنگ پوست و رنگ چشم هایتان هم خوانی داشته  باشد. کلا چنانچه پوستی تیره و چشم هایی قهوه ای دارید، می توانید موهای خود را به رنگ قهوه ای تیره عوض کرده و از هایلایت شکلاتی – شیری استفاده کنید. ولی اگر پوستی تیره ولی چشم هایی روشن دارید بهتر است هایلایت کاراملی را انتخاب کنید.

 

کسانی که رنگ پوست روشن و چشم های روشن دارند، می توانند از هایلایت های خاکستری استفاده کنند. ولی بهترین انتخاب برای خانم هایی با پوست روشن و چشمانی تیره، رنگ موی بلوند طلایی و هایلایت هلویی است که جلوه ی زیبایی نیز دارد.

 

رنگ موهایی که پوست را روشن میکند

چنانچه پوست متوسط یا تیره ای دارید و دوست دارید چهره روشن تری داشته باشید، می توانید از رنگ هایی که مثل شکلاتی، قهوه ای طلایی، شاه بلوطی، یا شرابی استفاده کنید. چون رنگ های طیف قهوه ای که تن سرد دارند می توانند زردی پوست های تیره را متعادل می کند و چهره آن را جذاب تر و روشن تر نشان دهند.

 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------