ماسک مو برای جلوگیری از مو خورهموخوره, درمان موخوره, پیشگیری از موخوره

درمان موخوره

 

راه های زیادی برای جلوگیری از موخوره موها وجود دارد که یکی از بهترین روش ها استفاده از ماسک جلوگیری از موخوره است و شما می توانید به کمک انواع مواد طبیعی و خانگی این ماسک ها را به راحتی در منزل تهیه کنید.

ماسک موی موز و عسل

با ماسک طبیعی موز و عسل، موخوره تان را کم کنید! پوست یک موز را بکنید و لهش کنید، کمی هم عسل به آن اضافه کنید. برای دریافت نتیجه ی بهتر، کمی هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

 

حالا ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود 20 دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. سپس سرتان را با شامپوی همیشگی تان بشویید. این راه درمان خانگی، باید در حدود 2 هفته موخوره ی شما را کمتر کند.

 

ماسک مو تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از اسیدهای چرب و پروتئین است و به خوبی می تواند موها را تقویت کند و آن ها را در برابر موخوره مقاوم سازد. تخم مرغ همچنین موها را صاف می کند و از گره افتادن در آن ها جلوگیری می کند و شما می توانید از ماسک مو تخم مرغ برای جلوگیری از موخوره یک بار در هفته استفاده کنید.

 

موخوره, درمان موخوره, پیشگیری از موخوره

جلوگیری از مو خوره

 

ماسک موی عسل 

زرده تخم مرغ : یک عدد

روغن زیتون : ۲ قاشق غذاخوری

عسل : یک قاشق غذاخوری

روش ساخت ماسک جلوگیری از موخوره 

 

زرده تخم مرغ و روغن زیتون و عسل را درون ظرفی مناسب با یکدیگر ترکیب کنید و ماسک مو تخم مرغ را روی موهای مرطوب خود به مدت نیم ساعت قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده موهایتان را با آب بشویید سپس موها را شامپو بزنید.

 

ماسک مو روغن زیتون و عسل

دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با سه قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و بعد از اینکه موهایتان را شامپو زدید ماسک مو را به همه قسمت های موی خود بمالید و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه موهایتان را با آب گرم و شامپو بشویید.

 

ماسک محلول ریشه کنجد

ریشه کنجد را در آب جوش خیس نموده و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را حدود ۳۰ دقیقه دیگر جوشانده و دم کنید. سپس این مخلوط را صاف کرده و به سر خود بمالید. این عمل را هر روز تکرار کنید.

 

موخوره, درمان موخوره, پیشگیری از موخوره

ماسک مو برای جلوگیری از مو خوره

 

ماسک آووکادو و بادام

آووکادو هم یک نرم کننده‌ی طبیعی برای موهاست. همچنین برای موخوره هم عالی است. مقداری از گوشت آووکادو را له کنید و کمی روغن بادام به آن بیفزایید.

 

خمیر بدست آمده را به موهایتان بمالید و حدود ۳۰ دقیقه، یا تا زمانی که خمیر خشک شود صبر کنید.

 

حالا با یک شامپوی ملایم، موهایتان را بشویید. اگر هر هفته از این خمیر روی موهایتان استفاده کنید، شاهد کاهش موخوره و شکنندگی موهایتان خواهید بود.

 

محلول ضدموخوره شیرین بیان 

یک لیوان شیرین بیان را در سه لیوان آب جوشیده شده بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد و آرام آرام دم بکشد.

 

بعد از این که سرد شد، آن را صاف کنید و هر روز از این مایع به موى سرتان بمالید. این محلول در از بین بردن موخوره بسیار موثر است.

 

ماسک پاپایا

پاپایا هم مثل موز حاوی ویتامین های ضروری، مواد معدنی وسایر مواد مغذی است که آن را به ماده ای ایده آل برای درمان موخوره تبدیل می کند. در ادامه با روش درست کردن ماسک پاپایا برای مشکل موهایتان آشنا خواهید شد.

 

یک عدد پاپایا را از وسط نصف کرده و یک نیمه آن را بردارید. اندازه پاپایا باید متناسب با بلندی موها و پرپشتی آن ها باشد. پاپایا را پوست کنده و هسته های آن را جدا کنید.

 

نیمه پاپایا را کاملا له کرده و بعد نصف لیوان ماست ساده به آن افزوده و خوب هم بزنید.ماسک را روی موها بمالید و ۳۰ دقیقه ماساژ دهید.موها را شسته و شامپو بزنید.

  

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------