چگونه رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟پاک کردن رنگ مو از روی پوست

پاک کردن رنگ مو از روی پوست

 

حتما شما نیز رنگ کردن موهای خود را دوست دارید اما از ریختن رنگ مو بر روی پوست و باقی ماندن اثر آن می ترسید. رنگ کردن مو یکی از مواردی است که می تواند تاثیر بسیار خوبی بر استایل فرد داشته باشد اما زمانی که بر روی پوست می ریزد به طور کلی ایده زیبایی شما را خراب خواهد کرد. حالا سوال اینجاست که آیا روش ساده ای برای جلوگیری از ریختن رنگ مو بر روی پوست و ایجاد لکه وجود دارد؟ در این مقاله به همین موضوع می پردازیم.

چگونه رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟
برای پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح و همچنین پوست شیوه های گوناگونی وجود دارد که با استفاده از آنها به آسانی می توانید لکه های رنگ مو را از بین ببرید.

زمانی که هنوز لکه‌ها ضعیف هستند، صبر کردن شاید بهترین سیاست باشد. کری هیل می‌گوید: اگر تنها سایه‌ای از رنگ بر روی پوست مالیده باشد، به مشتریانم می‌گویم که به خانه بروند و کمی صبر کنند تا چربی طبیعی به پوستشان بازگردد. سپس از یک پاک کننده‌ی آرایش چشم بر پایه‌ی روغن استفاده کنند و لکه رنگ را تمیز کنند!

توصیه‌های دیگری هم برای پاک کردن رنگ مو از پوست وجود دارد. انتخاب آن‌ها بستگی به این دارد که چقدر رنگ به پوستتان مالیده شده، رنگتان چه مقدار پایداری دارد و اینکه به کجای بدنتان مالیده شده است. به احتمال زیاد یکی از راه‌حل‌های خانگی تست شده‌ی زیر به کارتان خواهد آمد:

 

از بین بردن رنگ مو از روی پوست

- لاک پاک‌کن‌ها حاوی حلال‌های آلی هستند و می‌توانند به راحتی انواع رنگ‌ها را از بین ببرند. برخی از آن‌ها حاوی استون بوده و ممکن است باعث آبگیری و خشکی پوست بشوند. سعی کنید از لاک پاک‌کن‌های روغنی برای این منظور کمک بگیرید. یک پد پنبه‌ای را به محلول لاک پاک کن آغشته کنید و به صورت مدور روی محل آغشته به رنگ حرکت دهید تا لکه کاملاً پاک شود. این روش را برای پاک کردن رنگ مو در نواحی پیشانی یا خطوط مو در صورت هم می‌توانید انجام دهید. بعد از پاک شدن لکه، محل را با آب گرم آبکشی کنید تا کاملاً تمیز شود. توجه داشته باشید که مواد لاک پاک‌کن به هیچ وجه با چشم‌هایتان تماس پیدا نکند

 

پاک کردن رنگ مو از روی پوست, پاک کردن رنگ مو از پوست, رنگ کردن موه

روش پاك كردن رنگ موي مشكي از روی پوست

 

- یک پنبه‌ی توپی را به کمی روغن زیتون آغشته کنید، و به آرامی به قسمتی که رنگی شده است بمالید، تا زمانی که رنگ محو شود.


- روش پاك كردن رنگ موي مشكي از روی پوست :کمی اسپری مو بر روی پنبه‌ی توپی اسپری کنید. پیش از اینکه رنگ به خورد پوستتان برود پنبه را روی محدوده‌ی رنگی بمالید تا چسبندگی رنگ به پوستتان شکسته شود.

 

- خمیر دندان‌ها معمولاً حاوی مواد لایه‌بردار و پاک کننده هستند و این مواد می‌توانند به پاک کردن لکه‌های رنگی روی پوست کمک کنند. هرچند لایه‌برداری سطحی و خفیفی هم در حین پاک کردن لکه‌ها رخ می‌دهد، اما این مسئله عارضه خاصی به همراه نخواهد داشت. مقداری از خمیر دندان را روی لکه‌های رنگ قرار دهید و با نوک انگشت به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید خمیر دندان به مدت یک ساعت روی پوست باقی بماند سپس با آب شستشو دهید.


- پاك كردن رنگ موي مشكي از پوست:کمی روغن بچه و پاک کننده‌ی صورت را باهم مخلوط کنید و با یک لیف حمام به محدوده‌ی لک شده به آرامی و با حرکات دایره وار بمالید تا رنگ از پوستتان پاک شود.

 

- مقداری مایع دستشویی روی پوست رنگ شده بریزید و برای چند دقیقه آن را مالش دهید تا رنگ را پاک کند. ناحیه رنگ شده را با آب گرم و با کمک یک دستمال یا پد بشویید.اگر کرم لایه‌بردار دارید، کمی از آن را روی پوست بمالید تا سطح پوست را لایه‌برداری کند و رنگ پاک شود. این کار را چند بار پشت سرهم تکرار کنید تا پوست کاملا از رنگ پاک شود.

 

پاک کردن رنگ مو از روی پوست, پاک کردن رنگ مو از پوست, رنگ کردن موه

پاك كردن رنگ مو از پوست

 

- اگر پوستتان حساس نیست، حتی می‌توانید کمی پاک کننده‌ی لاک ناخن را به یک پنبه‌ی توپی بمالید و آنرا امتحان کنید. پنبه را به محدوده‌ای از پوستتان که رنگی شده بمالید تا تمیز شود.

 

- بسیاری از مردم می‌گویند تنها یک الماس می‌تواند الماس دیگری را ببرد. رنگ مو می‌تواند لکه‌های خود را از بین ببرد. هنگام دوش گرفتن می‌تواند مقداری از رنگ باقی مانده را به همراه صابون و به صورت دوار روی ناحیه‌ای که رنگی شده است بمالید. سپس سریعا ناحیه را با صابون یا شامپو بشویید و کاملا خشک کنید. قاعدتا با انجام این کار لکه باید از بین برود.

 

- یک تکه پارچه تمیز بردارید و روی آن کمی اکسیدان بریزید. اکسیدان خاصیت رنگ بری دارد، پارچه را روی قسمتی از پوست که رنگی شده است بکشید. حتما بعد از پاک شدن لکه ناحیه مورد نظر، دست‌ها و پارچه را بشویید. 

 

- بیکینگ پودر را به نسبت مساوی با مایع ظرفشویی مخلوط نمایید. پارچه تمییزی را به محلول به دست آمده آغشته نمایید و به آرامی روی محل مورد نظر بکشید تا لکه کاملا محو گردد. از آنجایی که مایع ظرفشویی حاوی اسید لیمو می باشد این روش بسیار موثر واقع خواهد شد.

 

- مایع ظرفشویی حاوی دترجنت‌ها و پاک کننده‌های لکه‌های روغنی است، همچنین نوشابه با داشتن اسید‌های قوی می‌تواند انواع لکه‌ها را پاک کند. مقداری از این دو ماده را به نسبت مساوی ترکیب کرده و روی پوست قرار دهید. این ترکیب ضمن پاک کردن لکه‌های رنگی، لایه‌برداری سطحی هم انجام می‌دهد. اگر برای پاک کردن لکه‌های رنگ روی صورت از این ترکیب استفاده می‌کنید دقت کنید که به هیچ وجه با چشمان شما تماس پیدا نکند.

 

اما یک راه ساده این است، پیش از اینکه رنگ مو به پوستتان بمالد، از آن اتفاق پیشگیری کنید! قبل از اینکه دستکش‌هایتان را بپوشید، کمی نرم کننده، وازلین، یا مرطوب کننده‌ی لب به اطراف خط موهایتان و جاهای دیگری که فکر می‌کنید در معرض رنگ مو هستند بمالید، جاهایی مثل لاله‌ی گوش، ابروها، خط فک و پشت گردنتان. مرطوب کردن پوست یک پوشش محافظ ایجاد خواهد کرد تا رنگ مو نتواند به پوستتان نفوذ کند. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------