پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوحلکه رنگ مو را چگونه پاک کنیم,پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح,لکه رنگ مو را چگونه از روی سطوح پاک کنیم

پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح

 

لکه رنگ مو را چگونه پاک کنیم؟

امکان دارد در موقع رنگ کردن موها به وسیله خودتان یا آرایشگر، قدری از رنگ به روی سطوح مختلف مثل میز یا صندلی چوبی، فرش یا موکت، مبل و یا پوستتان بریزد. برای پاک کردن لکه ی رنگ مو شیوه های گوناگونی وجود دارد که به آسانی می توانید لکه های رنگ مو را از بین ببرید. همراه بیتوته باشید.

پاک کردن رنگ مو از روی چوب 

کمی سرکه و قدری جوش شیرین را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید تا مقداری حالت خمیری داشته باشد. آنگاه این خمیر را روی یک پارچه تمیز بگذارید و بر روی لکه ی رنگ مو روی سطح چوب بمالید این کار را 3 بار تکرار کنید تا رنگ مو کامل از بین برود. دستمال را به آهستگی روی سطح چوب بکشید که به وسایل آسیبی نزنید.

 

لکه رنگ مو را چگونه پاک کنیم,پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح,چطور لکه رنگ مو را از روی پوست و وسایل پاک کنیم

پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح

 

پاک کردن لکه رنگ از روی فرش و موکت

پاک کردن لکه ی رنگ از موکت و فرش به علت اینکه نمی شود آنها را در محلول های پاک کننده قرار داد کرد به صبر و حوصله بیشتری احتیاج است. در اینجا سرعت عمل خیلی اهمیت دارد.

 

اول با یک قاشق یا کاردک ، اضافه رنگ ریخته شده روی فرش یا موکت را پاک کنید. دقت کنید قاشق یا کاردک را روی لکه فشار ندهید تا رنگ به عمق فرش نرود. در ظرف کوچک غیر فلزی دو فنجان آب سرد، یک قاشق چای خوری سرکه سفید و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را مخلوط کنید.

 

یک پارچه سفید تمیز یا یک اسفنج را به محلول آغشته کنید و از لبه بیرون لکه شروع به کشیدن روی لکه کنید تا به مرکز لکه برسید این کار کمک می کند تا لکه به بخش های دیگر فرش نرود. روی قسمتی که لکه وجود داشت با دستمال توالت خشک کنید تا اضافه رنگ به دستمال جذب شود. چنانچه لکه رنگ قدیمی تر بود بگذارید محلول به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی فرش بماند.

 

چنانچه این کار تاثیر نداشت از الکل پزشکی استفاده کنید. قدری الکل روی دستمال حوله ای یا اسفنج بزنید و روی لکه از بیرون به داخل بکشید و آنگاه با دستمال توالت اضافه لکه را پاک کنید. هنگامی که لکه پاک شد با یک اسفنج تمیز و قدری آب سرد محل را شستشو دهید.

 

لکه رنگ مو را چگونه پاک کنیم,پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح,لکه رنگ مو را چگونه از روی سطوح پاک کنیم

لکه رنگ مو را چگونه از روی سطوح پاک کنیم

 

پاک کردن رنگ مو از روی پارچه

همان لحظه که متوجه شدید پارچه را رنگی کردید به سرعت محل لکه را با پودر یا مایع های لباسشویی دارای آنزیم های لکه بر قوی بشویید، البته پاک کردن لکه از روی پارچه تا اندازه ای به تناژ رنگ هم بستگی دارد.

 

برای لکه رنگ موی سیاه، قهوه ای و آبی سینک یا تشت را با آب سرد و آب اکسیژنه پرکنید پارچه را در آن بگذارید و اجازه دهید لااقل برای هشت ساعت خیس بماند و آنگاه پارچه را آبکشی کنید.

 

چنانچه پس از این کار، لکه با سماجت روی پارچه باقی ماند یک راه حل دیگر هم وجود دارد البته اگر پارچه سفید باشد.

 

یک ظرف آب را با یک چهارم مایع سفید کننده (وایتکس) مخلوط کنید و بگذارید پارچه به مدت فقط ۱۵ دقیقه  در این محلول باشد توجه داشته باشید چنانچه مدت زمان زیادی پارچه در این محلول شناور قرار بگیرد الیاف آن نازک و پاره می شود.

 

لکه رنگ مو را چگونه پاک کنیم,پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح,آموزش پاک کردن رنگ از روی انواع سطوح

آموزش پاک کردن رنگ از روی انواع سطوح

 

پاک کردن رنگ مو از پوست 

خمیر دندان‌ دارای مواد لایه ‌بردار و پاک کننده است، همین طور نوشابه با داشتن اسید‌های قوی می‌تواند انواع لکه‌ها را پاک کند. ترکیب این دو ماده برای برطرف کردن لکه رنگ مو روی پوست مفید است.

 

برای این کار قدری نوشابه و خمیر دندان را با هم ترکیب کنید. توسط یک گوش پاک کن روی لکه رنگ پخش کنید. بگذارید نیم ساعت بماند و سپس آبکشی کنید. چنانچه برای پاک کردن رنگ مو از صورت از این ترکیب استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که اصلا با چشمانتان تماس پیدا نکند.

 

لکه رنگ مو را چگونه پاک کنیم,پاک کردن رنگ مو از روی انواع سطوح,چطور لکه رنگ مو را از روی پوست و وسایل پاک کنیم

چطور لکه رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم

 

دو روش برای لکه رنگ های قرمز و شرابی

یک چهارم آب و یک دوم قاشق مرباخوری مایع ظرف شویی و یک قاشق چای خوری آمونیاک ساده غیر قابل اشتعال را در ظرف شیشه ای ترکیب کنید. جای لکه را به مدت 15 دقیقه در این محلول قرار دهید پس از گذشت 15 دقیقه پارچه را بیرون آورده و قسمت لکه را به هم بکشید تا لکه از بین برود و آنگاه 15 دقیقه دیگر در محلول قرار دهید و با دقت پارچه را آبکشی کنید تا چیزی از محلول روی پارچه باقی نماند.

 

در ظرفی دیگر یک چهارم آب گرم را با 1 قاشق مرباخوری سرکه سفید مخلوط کنید محل لکه را به مدت 30 دقیقه در این محلول بگذارید و آنگاه آبکشی کنید.

 

نکته:

- پیش از انجام همه این مراحل به برچسب روی لباس یا پارچه دقت کنید اگر لباس برچسب خشک شویی دارد انجام هیچ کدام از این مراحل مجاز نمی باشد.

 

- هیچ وقت آمونیاک را با آب اکسیژنه و سفید کننده(وایتکس) ترکیب نکنید چون که این کار باعث تولید گاز های سمی می شود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------