پیگمنت تراپی روشی ایده آل برای رنگ کردن موهای سفید



پیگمنت تراپی مو چیست, اموزش پیگمنت تراپی, دادن دانه مصنوعی به مو

پیگمنت تراپی یا دادن رنگ دانه مصنوعی به مو

 

پیگمنت تراپی چیست و چگونه و به چند روش انجام می شود؟

پیگمنت تراپی به منظور افزودن پیگمنت به موهای سفید یا دکلره انجام می شود تا موها بهتر رنگ بگیرند و ماندگاری رنگ مو بالا برود. 

پیگمنت ها عامل رنگ موی شما هستند، زمانی که مویتان سفید می شود به این معنی است که پیگمنت های و از بین رفته اند ، موهایی که سفید شده اند به راحتی رنگ نمی گیرند برای همین باید از ترفندهایی برای نفوذ رنگ به عمق ساقه مو و ماندگاری رنگ مو استفاده کنید.

 

رنگ کردن موی روشن حتی از  بی رنگ کردن موی تیره سخت تر است. برای روشن کردن  موها از دکلره برای از بین بردن پیگمنت مو استفاده می شود ولی در پیگمنت تراپی باید پیگمنت ها را به موی سفید یا دکلره اضافه کرد.

 

زمانی که موهای سفید شما به بیش از 80 درصد میرسد دیگر رنگ کردنشان  کار راحتی نیست ولی با استفاده از پیگمنت تراپی میتوانید موهایتان را به هر رنگی در آورید. 

یکی از این روش ها برای افزایش رنگ پذیری و افزایش ماندگاری رنگ موهای سفید که طرفداران زیادی دارد پیگمنت تراپی است. در این روش قبل از رنگ کردن موها ، پیگمنت های رنگ دلخواه را به خورد تارهای سفید مو می دهند تا نفوذ رنگ مو نهایی به ساقه مو بیشتر شده و ماندگار تر شود. 

 

پیگمنت تراپی برای افرادی که موهای سفید یا دکلره دارند بسیار مناسب است و رنگ پذیری موها را بیشتر می کند. از پیگمنت تراپی برای تثبیت رنگ موی شرابی هم استفاده می شود.

 

دقت داشته باشید که بعد از رنگ کردن مو ، هنوز کوتیکولهای مو بسته نشده است بنابراین برای افزایش ماندگاری فقط موها را با آب ساده ، آبکشی کنید و بعد از 48 – 72 ساعت شامپو بزنید تا کوتیکولهای مو بسته شده باشند و رنگ مویتان  تثبیت شده باشد. 

 

افزودن پیگمنت به موهای سفید, پیگمنت تراپی, پیگمنت تراپی چیست

پیگمنت تراپی موها

 

پیگمنت چیست؟

پیگمنت (به انگلیسی : pigment) از کلمه ای یونانی به معنی رنگ کردن گرفته شده است. وظیفه پیگمنت ها در صنایع رنگ دهی و ایجاد قوام و پوشش رنگ است. 

پیگمنت ها جامدند و در ترکیب با رنگ ها حل نشده و به حالت سوسپانسیون  شناور می شوند. درصنعت آرایش هم از  پیگمنت ها برای رنگ موها استفاده زیادی میشود.

 

پیگمنت ها رنگدانه هایی در رنگ مو هستند که همیشه به حالت جامد باقی می مانند و حل نمی شوند ، همین ویژگی سبب شده از پیگمنت تراپی به عنوان یک روش موثر برای افزایش ماندگاری رنگ مو استفاده شود.

 

پیگمنت تراپی در رنگ مو, آموزش پیگمنت تراپی, روشهای پیگمنت تراپی

پیگمنت تراپی مو چیست

 

پیگمنت تراپی چیست؟

موهای سفید رنگدانه ندارند و در واقع پیگمنت خود را از دست داده اند که در اصطلاح آرایشگری میگویند پیگمنت مو مرده است بنابراین به سختی رنگ می گیرد. 

در پیگمنت تراپی ، خاصیت رنگ پذیری مو افزایش پیدا کرده و امکان رنگ گرفتن مو سفید بهبود پیدا میکند، بعد از اضافه کردن پیگمنت به تارهای سفید یا دکلره مو میتوان رنگ نهایی را روی مو گذاشت. 

حتی موهای دکلره شده هم با روش های شیمیایی فاقد پیگمنت شده اند بنابراین اگر بخواهید موی دکلره و بلوند خودتان را تیره تر کنید ، می توانید از پیگمنت تراپی بهره ببرید.

 

اموزش پیگمنت تراپی, دادن دانه مصنوعی به مو, رنگ کردن موی سفید

نحوه پیگمنت تراپی موها

 

آموزش پیگمنت تراپی

پیگمنت تراپی معمولا برای رنگ های روشن انجام می شود ، رنگ های تیره با پایه 6 به بالا بدون نیاز به پیگمنت تراپی به خوبی روی موی سفید می نشینند.

تارهای سفید مو به دلیل نداشتن پیگمنت رنگ نمی گیرند ، برای افزایش رنگ پذیری تارهای مو ، باید رنگدانه های سفید را به مو اضافه کنید ، این رنگدانه ها با نفوذ به داخل ساقه مو ، قابلیت رنگ شدن به مو می دهند و میتوانید هر رنگی را روی مو اجرا کنید. 

 

برای پیگمنت تراپی از آب و رنگ خالص استفاده می شود ، آب استفاده شده در ترکیب با توجه به میزان سفیدی مو متغیر است ، اگر درصد سفید شدن موها زیاد باشد از آب کمتری برای رقیق کردن رنگ استفاده می شود.

 

برای افرادی که تمام موهایشان سفید شده است برای پیگمنت تراپی نیازی به اضافه کردن آب زیاد به رنگ ندارید و فقط چند قطره آب کافیست.

درجه خلوص آب هر چه بیشتر باشد ، تاثیر پیگمنت تراپی بیشتر است ، آب مقطر بهترین گزینه برای پیگمنت تراپی است. 

از آنجا که رنگ های گرم قابلیت جذب بیشتری دارند بهترین گزینه ها برای پیگمنت تراپی محسوب میشوند. 

 

رنگ کردن موی سفید, افزودن پیگمنت به موهای سفید, پیگمنت تراپی

پیگمنت تراپی موهای سفید 

 

روش اول پیگمنت تراپی

رنگ مویتان را انتخاب کنید. 

برای پیگمنت تراپی رنگ مویی از همان ترکیب ولی با تناژ گرم تر و یک پایه تیره تر انتخاب کنید و با مقداری کمی آب یا اکسیدان صفر در حدی که رنگ نرم شود ترکیب کنید و با برس به حالت ضربه ای روی موهای سفید یا بی رنگ بزنید و بعد از 15  دقیقه ، رنگ انتخابیتان را با اکسیدان ترکیب کرده و روی موها بزنید.

 

پیگمنت تراپی در رنگ مو, آموزش پیگمنت تراپی, روشهای پیگمنت تراپی

روشهای مختلف پیگمنت تراپی

 

روش دوم پیگمنت تراپی

همانطور که بالاتر گفتیم در پیگمنت تراپی شما رنگدانه های مصنوعی را به موهای سفید اضافه میکنید تا رنگ گرفتن و نفوذ پذیری شان بیشتر شود.

رنگ مویتان را انتخاب کنید و در این روش باید از رنگی که روشن تر است رنگ انتخابیتان است برای پیگمنت تراپی و رنگ کردن استفاده کنید. 

 

برای پیگمنت تراپی در این روش رنگی با یک درجه روشن تر را با کمی آب مقطر مخلوط کنید و روی موهای سفید بزنید و بعد از 10 دقیقه با دستمال حوله ای از روی موها پاک  کنید. حالا همان رنگ را با اکسیدان شماره 1 مخلوط کنید و روی موها بزنید و بعد از نیم ساعت موها را بدون شامپو آبکشی کنید. 

 

روش سوم پیگمنت تراپی

رنگ مو را با آب مقطر و چند قطره اکسیدان مخلوط کرده و 20 دقیقه روی موها بگذارید و سپس با دستمال رنگ را پاک کنید.

رنگ نهایی را روی موها اجرا کنید.

پیگمنت تراپی فوت و فن های تخصصی زیادی دارد مثلا:

اگر بیشتر از نصف موها سفید است باید میزان مساوی از  یک رنگ گرم و رنگ مو اصلی را برای پیگمنت تراپی ترکیب کنید.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------