تازه های آرایش صورت


آرایش صورت با موهای قهوه ای,با موهای قهوه ای چه آرایشی داشته باشیم,برای هر رنگ مو قهوه ای چه آرایشی مناسب است

آرایش صورت با موهای قهوه ای

با موهای قهوه ای چه آرایشی داشته باشیم برای رنگ مو قهوه ای چه آرایشی مناسب است؟ از آنجایی که رنگ…

نکاتی برای کانتور صورتکانتور صورت

 

اگر از طرفداران کانتور صورت باشید پس حتما می‌دانید که این تکنیک نیاز به مهارت‌های خاصی دارد. اما این فقط میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای نیستند که می‌توانند به خوبی صورت را کانتور کنند، شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید. برای اینکه کمک‌تان کنیم تا بتوانید صورت خود را در عرض سه دقیقه کانتور کنید، نکات و توصیه‌های کاربردی مفیدی برای‌تان جمع آوری کرده‌ایم.

 

حتما برای عده‌ای از شما که این مطلب را می‌خوانید این سوال پیش می‌آید که اصلا کانتور صورت چیست؟! کانتور، تکنیکی است که در گذشته برای مدل‌ها و بازیگران تئاتر به کار می‌رفت، اما امروزه بخشی از روتین‌های میکاپ شده است. کانتور صورت، هنر ِ تقویت نقاط قوت صورت و پوشاندن عیب‌های آن با آرایش و فرم دهی به قسمت‌های خاصی از صورت است، جوری که قسمت‌هایی کوچک‌تر و قسمت‌هایی بزرگ‌تر دیده شوند.

 

برای اینکه به شما یاد بدهیم چگونه فرم ظریف زیباتری به صورت‌تان بدهید و استخوان‌های خوش تراش گونه‌های‌تان را بیشتر جلوه دهید باید مراحل کار را به شما معرفی کنیم.

 

نکاتی برای کانتور صورت

 

1. صورت‌تان را با کرم آماده کنید 

صورت خود را آماده کنید؛ کرم مرطوب کننده، کرم پودر و کانسیلر بزنید. لایه‌ی نازکی از پودر مات کننده بمالید تا زیرسازی‌تان کامل شود. این کار کمک‌تان می‌کند کانتور صورت‌تان راحت‌تر و هموارتر انجام شود.

 

2. پودر و کرم و برس‌تان را انتخاب کنید 

شما می‌توانید انتخاب کنید که از کرم استفاده کنید یا از پودر. پودر در پایان، جلوه‌ای مات‌تر می‌دهد اما کرم جلوه‌ی باطراوت‌تری دارد. اگر تازه کار هستید توصیه می‌کنیم با محصولات کرمی شروع کنید چون راحت‌تر ساخته و ترکیب می‌شوند.

 

در مورد برس‌ها نیز از برس‌های کوچک‌تر و پُرتر برای بالا بردن دقت و ظرافت کار استفاده کنید. شما به یک برس برای کانتورینگ و برسی دیگر برای هایلایت کردن نیاز دارید.

 

3. نقشه صورت‌تان را بشناسید 

نقاط اصلی کانتور صورت شامل نواحی زیر فک، طرفین پیشانی، طرفین بینی و فرورفتگی‌های استخوان گونه می‌شود. ترفندی که بکار می‌برید این است که از ساختار استخوانی صورت به عنوان راهنما استفاده کرده و رنگ‌ها را انتخاب کنید.

 

4. به ترکیب رنگ‌ها دقت کنید 

کانتور صورت‌تان هر چه طبیعی‌تر به نظر برسد بهتر است. همیشه توجه داشته باشید که نباید خطوط تیز و آشکار رنگ، روی صورت‌تان دیده شود. از اسفنج تخم مرغی (اشکی) مرطوب یا برس فونداسیون برای ترکیب مواد استفاده کنید. شما می‌توانید از رژ گونه‌ی هلویی – صورتی برای درخشش گونه‌های‌تان کمک بگیرید.

 

5. هایلایت کردن 

فقط قسمت‌هایی از صورت را هایلایت کنید که نور به طور طبیعی به آنها برخورد می‌کند مثلا گونه‌ها، استخوان ابرو، پل بینی، برجستگی وسط لب بالایی و وسط چانه. این کار باعث بیشتر شدن اثر کانتورینگ می‌شود.

 

حالا دستور العمل ساده‌ای از کانتور صورت را برای‌تان می‌گوییم. اولین کاری که باید بکنید این است که فرم صورت خود را مشخص کنید. برای هر فرمی از صورت، دستورهایی خاص خودش وجود دارد.

 

کانتور صورت قلبی شکل

 

چیزهایی که نیاز دارید 

1- پالت کانتورینگ

2- برس‌ها

 

آماده کردن پوست 

اول باید پوست خود را با کرم پودری سبک، آماده کنید.

 

هایلایت 

با یک کرم هایلایتر، فک، تیغه‌ی بینی، زیر چشمها، وسط چانه، گوشه‌های دهان و وسط پیشانی را روشن کنید.

 

کانتور 

حالا که دانستید چه قسمت‌هایی را باید هایلایت کنید، قدم بعدی این است که کانتور کنید. رنگی که برای کانتور انتخاب می‌کنید باید مناسب سایه زدن باشد، نه خیلی گرم یا نارنجی. برس را بردارید و از پایین خط رویش موهای‌تان شروع کنید، به سمت کناره‌های پیشانی بروید تا آن را باریک‌تر کنید. برای کانتور گونه، از ساختار طبیعی استخوان‌تان شروع کنید و از بالای گوش به سمت گوشه‌های دهان را سایه بزنید. پهلوهای بینی‌تان را هم کمی سایه بزنید تا خوش‌تراش‌تر جلوه کند.

 

یکدست کردن 

حالا که طبق نقشه‌ی صورت، کانتور و هایلایت کرده‌اید وقت آن است که آنها را یکدست کنید و این درست همانجایی است که نیاز به ترفند دارد. از یک برس کوچک و پُر استفاده کنید. ابتدا ضربه‌های کوچکی روی پیشانی‌تان بزنید تا هایلایت یکدست شود و این کار را روی قسمت‌های دیگر نیز انجام دهید. برای قسمت‌های کانتور شده از یک برس بزرگ کانتورینگ استفاده کنید؛ از پیشانی شروع کنید و سایه‌ها را به آرامی یکدست کنید. برای گونه‌ها از حرکات رو به بالا استفاده کنید تا جلوه‌ی ملایم‌تری پیدا کند. همه چیز باید واقعا ملایم و لطیف به نظر برسد.

 

تثبیت کردن 

حالا با استفاده از پودر مات و یک برس مناسب و حرکات آرام و سبک، کانتور صورت‌تان را تثبیت کنید تا مدت طولانی‌تری بماند. می‌توانید کمی پودر برنزه هم اضافه کنید تا ظاهرتان گرم‌تر دیده شود.

 

کانتور صورت گرد

 

هایلایت 

صورت خود را با مرطوب کننده و کرم پودر آماده کنید. هایلایت را از وسط پیشانی شروع کنید، سپس تیغه‌ی بینی و بعد هم وسط گونه‌ها. زیر چشمها، مثلث‌های کشیده و معکوس ایجاد کنید و روی استخوان گونه‌ها نیز کمی هایلایتر بزنید.

 

کانتور 

برای کانتورینگ مناسب و جلوگیری از موج دار شدن آن از یک سایه‌ی آندرتون سرد به رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای استفاده کنید. کانتورینگ را از پایین گوش شروع کنید چون این کار باعث می‌شود صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد. سپس کناره‌های پیشانی را بصورت C‌ شکل کانتور کنید. برای باریک‌تر کردن بینی، طرفین آن را سایه بزنید و کانتور کنید.

 

یکدست کردن 

از یک برس کوچک و پُر برای یکدست کردن قسمت‌های هایلایت استفاده کنید، برس را به آرامی فشار داده و رول مانند حرکت دهید. با یک برس بزرگ کانتورینگ نیز کانتورها را یکدست کنید تا هیچ خطی روی صورت‌تان دیده نشود.

 

تثبیت کردن 

با برس مناسب، پودر تثبیت کننده یا پودر مات را همه جا پخش کنید تا میکاپ‌تان فیکس شود. حالا نتیجه را ببینید!

 

کانتور صورت چهارگوش

 

هایلایت 

بعد از اینکه صورت خود را با کرم پودر آماده کردید باید قسمت‌های هایلایت را مشخص کنید. از وسط پیشانی شروع کنید و به سمت مرکز چانه بروید. برای اتصال این دو قسمت، یک خط کوچک در میان بینی‌تان بکشید. دقیقا از مجرای اشکی شروع کنید، قسمت‌های پای چشم را هایلایت کنید و دو شکل V ایجاد کنید. گوشه‌های بیرونی دهان را نیز هایلایت کنید.

 

کانتور 

در مورد انتخاب رنگ برای کانتور صورت چهار گوش، خاکستری سرد و خاکستری متمایل به قهوه‌ای مناسب‌ترین است چون تقلیدی از سایه‌های طبیعی است. روی خط فک را سایه بزنید، زیر استخوان گونه و طرفین بینی را هم سایه بزنید.

 

یکدست کردن 

ترفندی که باید بکار ببرید این است که اول هایلایت‌ها را یکدست کنید و بعد کانتور را وارد هایلایت و یکدست کنید. برس را به آرامی فشار بدهید و تیره روشن‌ها را ترکیب کنید.

 

تثبیت کردن 

برای فیکس کردن کانتور، از کمی پودر استفاده کنید. با یک برس بزرگ، پودر را همه جا پخش کنید. می‌توانید برای گرم‌‌تر کردن جلوه‌ی صورت‌تان از ترکیبی از برنزه و هلویی استفاده کنید. حالا تفاوت را تماشا کنید!

 

کانتور صورت بیضی شکل

 

هایلایت 

پوست‌تان را با مرطوب کننده و کرم پودر آماده کنید. روی پیشانی به صورت تقریبا دایره مانند هایلایت کنید و به سمت بینی بیایید. چانه، گوشه‌های بیرونی دهان و پای چشمها و استخوان گونه‌ها را نیز هایلایت کنید.

 

کانتور 

از سایه‌ی خنثی برای کانتورینگ استفاده کنید. با قسمت گوشه‌ی نوک برس‌تان، زیر استخوان‌های گونه را سایه بزنید. سپس قسمت بیرونی پیشانی، طرفین بینی و خط فک را کانتور کنید.

 

یکدست کردن 

از گوشه‌ی داخلی چشم شروع کنید، هایلایت را از مرکز به سمت بیرون پخش و یکدست کنید و کانتور را از سمت بیرون به داخل.

 

تثبیت کردن 

از پودر مات برای فیکس کردن میکاپ استفاده کنید. از مرکز صورت شروع کنید و به آرامی پیش بروید. نتیجه دیدنی است!

 

کانتور صورت الماس شکل

 

برای صورت الماس شکل، قسمت‌های زیر استخوان گونه را کانتور کنید. از کنار گوش شروع کرده و در وسط گونه، کانتورینگ را تمام کنید. قسمت‌های پایین چشم، وسط پیشانی و وسط چانه را هایلایت کنید تا این قسمت‌ها که به طور طبیعی باریک هستند، پهن‌تر جلوه بدهید.

 

کانتور صورت مستطیلی 

اگر صورت مستطیل شکل دارید تمرکز خود را روی کانتورینگ طرفین پیشانی بگذارید تا خط رویش موهای‌تان کوتاه‌تر به نظر برسد. زیر استخوان فک و قسمت پایین استخوان گونه را کانتور کنید؛ از گوش‌ها شروع کرده و کار را در وسط گونه‌ها تمام کنید. قسمت‌های پایین چشم، کنار استخوان ابرو و وسط چانه را نیز هایلایت کنید.

 

نکات و ترفندهای کانتورینگ 

ممکن است کانتور صورت در ابتدا سخت به نظر برسد اما اگر به تمرین کردن ادامه دهید بالاخره به مهارت لازم خواهید رسید. در ادامه بایدها و نبایدهایی در مورد کانتورینگ صورت ارائه می‌دهیم تا احساس نکنید گیج شده‌اید.

 

. پیش از هر چیزی خیلی مهم است که کانتور متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید تا طبیعی به نظر برسد.

 

. برای ابزار کانتورینگ از هر رنگی که خیلی سرخ یا نارنجی است اجتناب کنید.

 

. برای کانتور بینی می‌توانید از نوار کاغذی استفاده کنید تا خطی که می‌کشید صاف دربیاید. طرفین بینی دو خط بکشید و این کار را از گوشه‌ی داخلی استخوان ابرو شروع کرده و در نوک بینی شکل U مانند ایجاد کنید.

 

. از برس‌های مناسب استفاده کنید.

 

حالا دیگر تمام اصول کانتور صورت را می‌دانید، وقت آن است که آنها را بکار ببرید و تمرین را شروع کنید. برای تازه کارها تنها توصیه‌ی ما این است که یک کیت کانتورینگ برای خود تهیه کنید تا هر چه را که نیاز دارید داشته باشید. پالت کانتورینگ برای تمام افراد بات هر درجه از مهارت مناسب است؛ از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای.

 

منبع: برترین ها

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------