رژ لب سالم چه ویژگی هایی دارد؟از کجا بفهمیم رژ لب سرب دارد,تشخیص رژ لب بدون سرب ,سرب در رژ لب

خصوصیت های یک رژلب خوب

 

روش های تشخیص رژ لب سالم و بدون سرب

لوازم آرایشی برای خانم ها اهمیت زیادی دارند و شیوه خرید و استفاده از آنها هم اهمیت دارد. رژ لب یکی از لوازم آرایش متداول دنیاست که تقریبا همه خانم ها از آن استفاده می کنند ولی موضوعی که کمتر مورد دقت آنها قرار می گیرد، این است که چشم ها و لب ها مهم ترین و حساس ترین اعضای صورت هستند که بیشترین تولیدهای محصولات آرایشی هم مربوط به این دو قسمت است.

این یعنی زنگ خطر برای زنانی که بدون هیچ تحقیق و شناختی برای خرید محصولات آرایشی (خصوصا مربوط به چشم ها و لب ها) مبادرت می کنند و اصلا به این نکته دقت نمی کنند که امکان دارد این بازار پویا و پرسود سبب وارد شدن محصولات نامرغوب و گاه پرخطر شود .

 

بیشتر رژلب ها دارای لوسیون، ویتامین های گوناگون، مواد حفاظتی UV (که از فساد رژ پیشگیری می کنند)، روغن، الکل،رنگدانه و موم هستند.در رژهای مختلف مواد شیمیایی و مواد طبیعی به کار می رود ولی موضوع اصلی میزان استاندارد بودن هرکدام از آنهاست.

 

از کجا بفهمیم رژ لب سرب دارد,تشخیص رژ لب بدون سرب ,سرب در رژ لب

تشخیص رژ لب بدون سرب

 

ویژگی های رژلب سالم

ماندگاری طولانی‌مدت رژلب 

یکی از خصوصیت های رژلب خوب این است که مدت‌زمان طولانی روی لب شما بماند. رژلب شما نباید از روی لب به سطحی که با آن تماس پیدا کند (مثل دندان‌ها) منتقل شود. این بیشتر به نوع رژلبی که استفاده می‌کنید بستگی دارد، ولی یک رژلب باید بتواند روی لب‌های شما باقی بماند. شما باید رژلبی را تهیه کنید که از تداوم بالایی بهره مند باشد و موقع خوردن غذا و نوشیدن مایعات پاک نشود یا روی فنجان و لیوانتان اثری باقی نگذارد. این مهم‌ترین مورد در خرید رژلب است.

 

البته هیچ رژلب به طور مداوم روی لب شما باقی نخواهد ماند. چیزی که رژلب خوب و پایدار را از بقیه جدا می‌کند، این است که شما مجبور نباشید هرچند ساعت یک‌بار رژ بزنید. رژلب‌هایی که روی پوست لب لایه‌لایه می‌شوند، در آخر روز حس خوبی به شما نمی‌دهند. رژلبی خوب است که ماندنی باشد و رطوبت لب شمارا فراهم کند.

 

از کجا بفهمیم رژ لب سرب دارد,تشخیص رژ لب بدون سرب ,سرب در رژ لب

سرب در رژ لب

 

پخش نشدن رژ لب

یکی از دیگر خصوصیت های یک رژلب خوب این است که بتواند بدون آنکه روی لب‌ها پخش شود بماند. پخش شدن رژ در اطراف خطهای لب با افزایش سن بیشتر به وجود می آید چون چین‌وچروک دور لب سبب پخش شدن رژلب شما می‌شود.

 

روش هایی وجود دارند که می‌توانید از پخش شدن رژلب پیشگیری کنید. با این‌حال اگر یک رژلب را انتخاب کنید که تا حد ممکن پخش نشود، روال آرایش شما 10 برابر راحت تر خواهد بود! از آنجایی که رژلب یکی از لوازم آرایشی شخصی مهم است، هیچ‌چیز بدتر از استفاده از رژلبی که پخش می‌شود نیست!

 

زمانی که رنگ رژلب در دور خطوط لب پخش شود، تقریباً ناممکن است که آن را بدون شستن تمام‌صورت خود پاک‌کنید. همانگونه که گفته شد یکی از خصوصیت های رژلب خوب این است که مشکل پخش شدن را نداشته باشد. پس در موقع خرید رژلب این خصوصیت را در نظر بگیرید.

 

از کجا بفهمیم رژ لب سرب دارد,تشخیص رژ لب بدون سرب ,سرب در رژ لب

ماندگاری طولانی‌مدت رژلب

 

چسبناک نبودن رژلب 

یکی از خصوصیت های رژلب خوب این است که خیلی چسبناک نباشد. هیچ‌کس نمی‌خواهد زمانی‌که در حال ارائه کلاسی یا سخنرانی در یک در شرکت است، یا در یک مهمانی مهم حضور دارد لب‌هایش به هم چسبیده باشد! پس در موقع انتخاب رژلب به این نکته دقت کنید.

 

همانگونه که شما یکرنگ رژلب مناسب می‌خواهید، به دنبال یک بافت یکنواخت و خوب هم باشید. بعضی از رژلب‌ها، به‌ویژه رژلب‌های براق و مایع، می‌توانند با فرمول ویژه ای تهیه شوند. زمان استفاده از این رژلب‌ها این حس به شما دست می‌دهد که هر بار دهان خود را باز می‌کنید لب‌های شما به هم می‌چسبند! اگرچه این به سلیقه شما بستگی دارد. اگر بافت صاف‌تری در رژلب را ترجیح می‌دهید، به دنبال رژلبی باشید که حالتی چسبناک دارد. این رژلب‌ها معمولاً زرق‌وبرق هم دارند.

 

سرب در رژ لب

نخستین ویژگی از ویژگیهایی که از طریق پوست لب جذب بدن شده و در درازمدت به صدمه‌های جدی از جمله سرطان خون باعث می‌شود. برای دورماندن از این صدمه تلاش کنید بهترین مارک رژ لب را تهیه کنید تا از نبودن سرب در آن مطمئن شوید.

 

از کجا بفهمیم رژ لب سرب دارد,تشخیص رژ لب بدون سرب ,سرب در رژ لب

از کجا بفهمیم رژ لب سرب دارد

 

رژ لب ضد آفتاب

همانگونه که می‌دانید بیشتر مردم ضد آفتاب را به‌طور کامل روی لب خود نمی‌زنند. بهترین مارک رژ لب معمولاً دارای spf بوده و از لب در برابر صدمه‌های نور خورشید مراقبت می‌کند. با این توصیف داشتن فاکتورهای ضد آفتاب را هم باید به خصوصیت های رژ لب خوب اضافه کرد.

 

تشخیص رژ لب بدون سرب

-قدری از رژ لبتان را روی دستتان بکشید.

- با یک انگشتر طلا روی آنرا خراش دهید.

- اگر رنگ آن مشکی شد، شما می‌فهمید که دارای سرب می‌باشد.

 

تحقیقات جدید نشان داده که درباره سرب رژ لب نگران نباشید: سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، سوالهای زیادی از مردم درباره وجود سرب در رژ لب و اینکه آیا رژ لبم سرب دارد یا خیر دریافت کرد. به دنبال این سوالات پیاپی، سازمان غذا و داروی آمریکا بررسی های دقیقتری بر روی این محصول انجام داد.

 

مطالعات FDA نشان داد که هیچ مقدار نگران کننده ای از سرب در رژ لب ها وجود ندارد.

 

دانشمندان FDA، شیوه آنالیزی را برای مشخص کردن مقدار سرب در رژ لب ها در سال ۲۰۰۹ ارائه دادند.

 

یافته های اولیه FDA در دسامبر ۲۰۱۱ منتشر شد.

 

در این تحقیق مقدار سرب موجود در رژ لب ها در اندازه بسیار کم و ایمن برای بدن گزارش شد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------