آرایش مناسب برای انواع پوست هاارایش مناسب پوست سرد, ارایش مناسب پوست های گندمی, روش های ارایش پوست روشن

آرایش انواع پوست ها

 

آرایش مناسب پوست های مختلف

آرایش پوست شما باید متناسب با رنگ اصلی پوست صورت انتخاب شود، استفاده از متریال و لوازم آرایشی که هیچ تناسبی با این بخش ندارند زیبایی به چهره شما نخواهد بخشید.

انواع زمینه رنگ پوست 

به طور کلی زمینه پوست اشخاص در سه گروه بسته بندی می شود.

 

تناژ سرد: رنگ زمینه این تناژ قرمز، صورتی مایل به آبی می باشد.

تناژ گرم: رنگ زمینه این تناژ هلویی، زرد، طلایی می باشد.

تناژ طبیعی: رنگ زمینه این تناژ ترکیبی ار تناژ سرد و گرم می باشد.

 

تعيين رنگ پوست 

1- در یک نور طبیعی به پوست خود نگاه کنید. رنگ پوست آن رنگی است که در نگاه اول می بینید و تیره و روشنی پوست را در نشان می دهد. در یک نور طبیعی قرار گرفته و از نزدیک به پوست خود نگاه کنید و رنگ اولیه پوست خود را تعيين کنید. چنانچه رنگ پوست شما عاجی یا کرم رنگ باشد در گروه پوست های روشن قرار دارید. اگر رنگ پوست شما متمایل به برنز و کاراملی است، در ردیف رنگ های متوسط قرار دارید. چنانچه پوستتان به رنگ شکلات یا قهوه است، پس دارای پوستی تیره هستید.

 

2- برای تعيين زیر رنگ پوست خود از یک تکه کاغذ استفاده کنید. دربرابر آیینه بایستید و یک تکه کاغذ کاملاً سفید را جلوی قسمتی از صورت بگیرید. آنگاه پوست خود را با سفیدی کاغذ مقایسه کنید. اگر پوست شما نسبت به کاغذ زردتر است، دمای رنگ پوستتان گرم است. چنانچه پوستتان نسبت به سفیدی کاغذ، تناژ صورتی دارد، دمای پوست سر است. اگر پوست شما نه زد و نه صورتی و چیزی بین این دو رنگ یعنی هلویی است، شما دارای دمای پوست طبیعی هستید.

 

3- به پوست قسمت درونی مچ دست خود نگاه کنید تا زیر رنگ پوست خود را واضح تر تعيين کنید. اگر ازمایش کاغذ سفید، جواب دقیقی به شما نداد، نگاهی به پوست قسمت درونی مچ دست خود بیندازید. نزدیک یک پنجره بایستید و یا در خارج از خانه در نور طبیعی قرار بگیرید و دست خود را بالا نگه دارید. با دقت به پوست خود نگاه نکید. اگر رگ های موجود در قسمت درونی مچ دست تناژ آبی یا بنفش داشت، دارای پوستی سرد، اگر تناژ سبز داشت دارای پوست گرم و اگر بعضی سبز بعضی آبی بود دارای پوستی طبیعی هستید.

 

ارایش مناسب پوست سرد, ارایش مناسب پوست های گندمی, روش های ارایش پوست روشن

بهترین روش ارایش پوست

 

انتخاب کرم پودر مناسب

1- کرم پودری انتخاب کنید که با رنگ پوست و زیررنگ پوست شما هماهنگ باشد. روی برچسب موجود در شیشه کرم پودر ها معمولاً تناژ رنگی آن نوشته شده و می وانید به آن اعتماد کید. همینطور میتوانید مقدار کمی از آنرا ازمایش کنید.

 

2- کرم پودر را روی چانه و زیر استخوان فک ازمایش کنید. مهم است که کرم پودر روی صورت امتحان شود نه روی مچ و گردن. زیرا صورت جایی است که کرم پودر روی آن قرار داده می شود. اگرچه رنگ کرم پودر نباید خيلي با رنگ گردن هم تفاوت داشته باشد. با امتحان کرم پودر روی استخوان فک، میتوانید هماهنگ بودن آنرا با صورت و گردن ببینید.

 

3- رنگ کرم پودر روی صورت را در نورهای مختلف مشاهده کنید. زیر نور سفید، نور زرد و نور طبیعی رنگ کرم پودر متفاوت خواهد بود. برای دیدن رنگ اصلی کرم پودر، تلاش کنید در نور طبیعی قرار بگیرید.

 

4- چنانچه کرم پودر با صورت شما هماهنگ باشد، بعد از قرار گرفتن روی پوست ناپدید خواهد گردید و تنها حالت یک دست کردن را به پوست می دهد و تغيير رنگ مشاهده نخواهید کرد.

 

5- اگر رنگ متناسب با پوست خود را پیدا نمی کنید، آنرا خلق کنید. بسته به رنگ پوست و زیر رنگ پوست شما، امکان دارد کرم پودر با رنگ متناسب پیدا نکنید. بنابراین میتوانید دو رنگ را با یکدیگر مخلوط رده و یا مقداری رنگ تیره یا روشن به آن اضافه کنید تا رنگ کرم پودر متناسب با پوست شما شود. این کار نیاز به تجربه زیادی دارد پس صبور باشید. برای این کار، ابتدا کرم پودری با رنگ روشن تر از پوست خود انتخاب نموده و با اضافه کردن کرم پودر برنز آنرا تیره تر کنید.

 

سایه چشم

رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ پوست باشد و رنگ چشم شما را بیشتر نشان دهد.

 

افرادی که تون پوستی گرمی دارند میتوانند از رنگ هایی نظیر سبز، قهوه ای، طلایی یا صورتی برای سایه چشم استفاده کنند.

 

برای آرایش پوست سرد، سایه ی چشم خود را از بین رنگ هایی مثل آبی، نقره ای، صورتی، و هلویی انتخاب کنید. رنگ سایه چشم را باید باتوجه به رنگ و تون پوست و رنگ چشم انتخاب کرد.

 

برای اشخاص دارای پوست یا چشم تیره، سایه های رنگ تیره مناسبتر است.

 

ارایش مناسب پوست سرد, ارایش مناسب پوست های گندمی, روش های ارایش پوست روشن

آرایش چشم انواع پوست ها

 

رژگونه

رژگونه ای را انتخاب کنید که تکمیل کننده رنگ پوست باشد و آنرا یکنواخت کند. این لوازم آرایش برای هایلایت و پررنگ کردن گونه ها بکار میرود و هیچ وقت نباید ناصاف باشد، بنابراین رژگونه ای نرم با رنگی متناسب با تون پوست خود انتخاب کنید.

 

افرادی که دارای پوست تیره هستند و تون پوست آنها سرد است باید رژگونه با سایه های گوجه ای انتخاب نموده و چنانچه دارای تون پوست گرم هستند بهتر است از رنگ نارنجی- برنزه سوخته استفاده کنند.

 

اگر رنگ پوست شما زیتونی است، رژگونه های قهوه ای و مسی برای شما مناسب است.

 

اگر رنگ پوست متوسط دارید باید از رنگ های هلویی، گل بهی و پوست پیازی استفاده کنید.

 

برای افرادی که دارای رنگ پوست بسیار روشن و بور هستند رنگ صورتی ویا رنگ گل رز مناسب است.

 

اگر بور هستید و تون پوستی شما گرم است، از رنگ های بژ و استفاده کنید.

 

ارایش مناسب پوست سرد, ارایش مناسب پوست های گندمی, روش های ارایش پوست روشن

آرایش گونه انواع پوست ها

 

رژ لب

در مورد رژ لب، خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی زیاد میدانند و رنگهای شفاف و روشن را ترجیح می دهند و خانمهایی که پوست تیره دارند آسان‌تر طرف رنگهای شاد و تند میروند.

 

ارایش مناسب پوست سرد, ارایش مناسب پوست های گندمی, روش های ارایش پوست روشن

آرایش لب انواع پوست ها

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------