راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن با توجه به فرم صورت‌تان + عکسرژگونه,رژ گونه,رژگونه برای صورت لاغر

آموزش رژگونه زدن

 

رژگونه زدن برای همه خانم‌ها به یک شکل نیست بلکه رژگونه زدن برای هرکس با توجه به فرم صورت اش متفاوت است، رژگونه کمک می‌کند گونه‌های برجسته‌تر و زیباتری داشته باشید پس فرم صورت تان را بشناسید و بدانید چگونه باید رژگونه بزنید.

آموزش رژگونه زدن بر اساس مدل صورت

رژ گونه را باید طوری بزنید که استخوان گونه بر جسته تر دیده شود و باید بعد از کرم پودر استفاده شود البته اگر دارای پوست روشنی هستید میتوانید رژگونه را به تنهایی استفاده کنید رژ گونه یکی از سخت ترین مراحل آرایش است و برای هر سنی یک رنگ مناسب میباشد در انتخاب رنگ دقت کنید رنگ صحیح پوست شما را شاداب نشان میدهد در حالی که رنگ اشتباه صورت و چهرتان را پژمرده و خسته نشان می دهد

 

طرز زدن رژگونه

1-این نکته بسیار حائز اهمیت که در هنگام استفاده از رژ گونه برس را خیلی پر نکنید زیرا در این صورت گونه خیلی پر رنگ و رژ گونه بر روی آن خط دار نشان داده میشود برای جلوگیری از این مورد قبل از کشیدن برس بر روی گونه اضافه آن را پوف کنید رژگونه را به سمت بالا بگیرید و آن را به سمت بالا بکشید درست در ابتدای استخوان گونه و خوب آن را روی پوست پخش کنید.

 

2-برس را به سمت بالا و به طرف بالای گوش بکشید رژگونه را برروی سیب های گونه بزنید و مقداری روی بینی چانه و پیشانی زده تا تمام پوست صورت با هم هماهنگ شود.

 

3-اگر گمان کنید که رژ گونه تان را زیاد زده اید میتوانید بر روی آن مقداری پودر شفاف کننده بزنید تا کمرنگ تر شود هنگامی که آرایشتان تمام شده و به طور کامل روی پوستتان خوابیده کنترل کنید که به اندازه کافی رژگونه داشته باشید واگر نیاز بود مقدار آن را زیاد کنید.

 

رژگونه,رژ گونه,رژگونه برای صورت لاغر

طرز زدن رژگونه

 

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهید

برای شروع کار اولین چیزی که نیاز دارید یک سانتی‌متر خیاطی است و بعد شروع به اندازه‌گیری اجزای صورت به شکل زیر کنید و هر کدام از این اندازه‌ها را روی کاغذ بنویسید.

 

۱ - اندازه طول صورت، یعنی از جایی که بالای پیشانی موها درآمده‌است تا پایین چانه

۲ - اندازه خط فک، یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت چانه شما چند سانت است

۳ - اندازه عرض پیشانی، یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت پیشانی شما چند سانت است

۴ - اندازه عرض گونه‌‌ها، یعنی ببینید بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است

 

حالا این اندازه‌ها را با شکل‌های زیر مقایسه کنید تا ببینید به کدام حالت نزدیک‌تر است.

 

رژگونه,رژ گونه,رژگونه برای صورت لاغر

 تشخیص فرم صورت

 

این فرمول برای همه است

پس از زدن کرم‌هایی که باید استفاده کنید از ضد آفتاب تا کرم پودرهای مورد مصرف‌تان برای صاف و یکدست شدن و زیبا سازی پوست، از دو رنگ رژگونه نزدیک به هم استفاده کنید. ابتدا کمرنگ آن را با برس گرد و نرم رژ گونه درست از کنار بینی شروع کنید و تا کنار گوش ادامه دهید و این کار را برای هر دوطرف کامل و مساوی انجام دهید. سپس از رژگونه پررنگ‌تر استفاده کرده و این بار برس را از کنار بینی بزنید اما به حالت هفت گرد و به شکل گونه، تا روی گونه‌ها بیشتر ادامه ندهید و با حرکت رفت و برگشت به آن خوب شکل دهید.

 

رژگونه,رژ گونه,رژگونه برای صورت لاغر

اموزش زدن رژگونه

 

اموزش رژگونه زدن با توجه به فرم صورت

رژگونه زدن صورت بیضی:

دختر هایی با صورت‌ های بیضی بسیار خوش شانس می باشند، زیرا به گونه ای است که بسیاری از افراد باور دارند مدل صورت ایده‌ آلی می باشد. بهترین کار این است که سعی کنید با اضافه کردن رنگی غلیظ به تمامی نواحی گونه خود آن را پهن‌ تر نشان بدهید. در صورتی که با لب‌ های بسته لبخند بزنید، می‌توانید جای صحیح رژگونه را بیابید؛ همراهانی مجله ی رایان درمان فراموش نکنید که شما احتیاج ندارید که جایی از صورت‌ خود را برجسته و یا تیره نمایید، بلکه این بقیه صورت‌ ها هستند که احتیاج دارند تا ظاهر آن ها بیضی‌تر به نظر برسد.

رژگونه: استخوان‌های گونه

 

رژگونه زدن صورت قلبی:

به دلیل اینکه این حالت صورت در انتها تیز به نظر می رسد ما باید لبه های بیرونی صورت را نرم تر جلوه بدهیم تا از تیزی صورت کاسته شود و صورت شبیه به فرم صورت بیضی شکل شود. برای صورت های قلبی باید رژگونه را از گوشه بیرونی استخوان گونه یعنی از نزدیک گوش شروع کنیم و در نقطه ای زیر گوشه بیرونی چشم آن را خاتمه دهیم.

 

رژگونه زدن صورت مربعی:

از آنجایی که در صورت های مربعی استخوان های گونه دارای عرض یکسانی با استخوان چانه هستند باید رژگونه را در زیر استخوان گونه و از محل خط موی پایه گوش بزنیم. این کار به نرم تر کردن لبه های صورت کمک می کند.

رژ گونه: دو طرف استخوان‌ های گونه

 

اموزش رژگونه زدن برای صورت گرد:

اگر صورت گرد دارید باید حتی الامکان با آرایش صورت را کشیده‌تر جلوه داد یعنی با پوشاندن ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه صورت خود را باریک‌تر نشان دهید بنابراین بهتر است رژگونه را به شکل کشیده بزنید باید رژگونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش و از روی استخوان زیر گونه کمی به سمت دهان بزنید و ناگفته نماند که بهتر است رنگ این رژگونه تیره انتخاب شود.

رژ گونه: زیر استخوان گونه

 

رژگونه زدن صورت کشیده:

رژگونه برای صورت لاغر و کشیده، رژگونه را روی استخوان گونه و درست در زیر گوشه بیرونی چشم ها بزنید و مطمئن شوید که رژگونه هرگز به سمت نوک بینی گسترس پیدا نکند زیرا این امر باعث می شود صورت کشیده تر به نظر بیاید.

رژگونه: بر روی استخوان گونه

 

رژگونه زدن صورت مثلثی:

چون در صورت های مثلثی عرض پیشانی بیشتر است و انتهای صورت تیز تر می باشد باید کاری بکنیم که یک حالت تعادل بین این دو ویژگی صورت شما ایجاد شود. بنابراین باید رژگونه را در دو سمت بیرونی صورت بر روی استخوان های گونه به شکل حرف v انگلیسی بزنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------