باتری کمکی خودرو چه کاربردی دارد و چگونه نصب می شود ؟باتری کمکی خودرو, باتری کمکی خودرو چه کاربردی دارد, نحوه ی کار کردن باتری کمکی خودرو

باتری کمکی خودرو چه کاربردی دارد و چگونه نصب می شود ؟

 

آشنایی با باتری کمکی خودرو :

خرابی باتری کمکی مانع از روشن شدن و رانندگی وسیله ی نقلیه نمی شود. اما می تواند عوارض مهمی از جمله خرابی یا عدم کارکرد لوازم جانبی مهم را ایجاد کند. از باتری کمکی برای استفاده های دیگر خودرو استفاده می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

زمان و نحوه استفاده از باتری کمکی :

زمان و نحوه استفاده از باتری کمکی فرقی نمی کند خودروی شما با بنزین، بنزین یا گازوئیل کار کند، اجباراً باتری دارد. تمام خودروها برای تامین انرژی موتور به باتری نیاز دارند. مهمتر از همه، باتری انرژی را برای تمام اجزای دیگر خودرو در زمانی که موتور کار نمی کند تامین می کند. از آنجایی که باتری از عملکردهای مختلفی پشتیبانی می کند، بسیاری از خودروها بیش از یک باتری دارند. به عنوان مثال، این روزها اکثر خودروهای برقی دارای باتری اصلی هستند که موتور را تامین می کند و یک باتری کمکی که سیستم صوتی، چراغ های داخلی، یخچال و سایر اجزای خودرو را تامین می کند. با این حال، موارد زیادی وجود دارد که باتری کمکی به تنهایی نمی تواند از آنها مراقبت کند.

 

کاربردهای مختلف باتری کمکی :

یک باتری کمکی می تواند برای انجام بسیاری از عملکردها استفاده شود. ما در اینجا به برخی از آنها می پردازیم.

 

برق رسانی به سیستم صوتی

سیستم های صوتی خوب تقویت کننده های قدرتمند و سایر اجزای سنگین را حمل می کنند که به قدرت بالایی نیاز دارند و بنابراین، یک باتری برای کار کردن، به ویژه زمانی که موتور کار نمی کند، نیاز دارند.

 

چادر زدن

اگر از افراد علاقه مند به کمپینگ هستید، از داشتن یک باتری کمکی در خودروی خود سود زیادی خواهید برد. با یک باتری کمکی قادر خواهید بود مبدل خود را به راحتی به خودروی خود متصل کنید. مهمتر از آن، باتری کمکی باعث می شود که موتور خودرو در زمان بازگشت به خانه روشن شود.

 

کارکرد باتری کمکی خودرو, زمان و نحوه ی استفاده از باتری کمکی خودرو, کاربردهای مختلف باتری کمکی خودرو

کاربردهای مختلف باتری کمکی خودرو

 

از باتری های کمکی برای تغذیه سیستم های دیگر روی ماشین استفاده می‌شود که به برق 12 ولت نیاز دارند و دینام قادر به تغذیه مستقیم آن ها نیست. در این موارد دینام وظیفه شارژ باتری اصلی و کمکی را بر عهده دارد. باتری اولیه ولتاژ را در هنگام چرخش میل لنگ تامین می کند و باتری کمکی برخی یا بیشتر لوازم جانبی خودرو را اجرا می کند.

 

مانند همه باتری ها، باتری های کمکی نیز در نهایت فرسوده می شوند یا از کار می افتند. هنگامی که این اتفاق می افتد، آن ها باید جایگزین شوند.

یادتان باشد باتری های کمکی را می توان در حین تعمیر و نگهداری بررسی کرد، اما لازم است با مکانیکی که با تنظیمات وسیله نقلیه خود آشناست کار کنید.

 

خرابی باتری کمکی به طور کلی مانع از رانندگی شما نمی شود، اما عوارضی مانند کار نکردن عملکرد لوازم جانبی ایجاد می کند. اندازه، مکان و هزینه باتری از خودرویی به خودروی دیگر به شدت متفاوت است.

 

با گذشت زمان و استفاده معمولی، باتری خراب می شود. عمر بیشتر آن ها حدود پنج تا هفت سال است، اما این فقط یک تخمین است. هنگامی که باتری کمکی از کار بیفتد، به بقیه سیستم شما فشار وارد می کند و ممکن است برخی از لوازم جانبی به درستی یا اصلاً کار نکنند.

 

در حالی که خرابی باتری کمکی مانع از رانندگی وسیله نقلیه نمی شود، می تواند عوارض مهمی از جمله خرابی یا عدم کارکرد لوازم جانبی مهم را ایجاد کند. همچنین می تواند فشار بیشتری را بر بقیه اجزای سیستم شارژ شما وارد کند. در اسرع وقت باتری کمکی را تعویض کنید.

 

با این حال، در اینجا زمانی است که یک باتری کمکی کار نمی کند :

اگر قصد دارید باتری کمکی خود را برای پشتیبانی از باتری اصلی خود نصب کنید، اما اگر باتری اصلی شما به درستی کار نکند، باتری کمکی کار نخواهد کرد. به عبارت ساده، اگر ماشین شما به دلیل کار نکردن باتری اصلی شما روشن نمی شود، اضافه کردن یک باتری کمکی مشکل را حل نمی کند. باتری ای که شارژ نمی شود فقط نشان دهنده یک مشکل در درون خود است و بنابراین در این حالت باید باتری اولیه را تعویض کرد و باتری کمکی دریافت نکرد.

 

در اینجا کارهایی که می توانید برای محافظت از باتری ماشین خود انجام دهید آورده شده است.

اگر می خواهید عمر باتری خود را افزایش دهید، باید اطمینان حاصل کنید که در سیستم مشکلی وجود ندارد. به طور مداوم باتری خود را از نظر مشکل بررسی کنید. در حالی که می توانید این کار را با کمک یک چراغ آزمایشی انجام دهید، داشتن یک آمپرمتر خوب نتایج دقیق تری را در اختیار شما قرار می دهد. در صورت مشاهده تخلیه در باتری، فوراً به مشکل رسیدگی کنید.

 

به همین ترتیب، اگر متوجه شدید که عمر دینام شما کاهش یافته است، بیشتر به این دلیل است که برای مدت طولانی از باتری خود استفاده کرده اید و بنابراین، زمان تعویض باتری است.

 

زمان و نحوه ی استفاده از باتری کمکی خودرو, کاربردهای مختلف باتری کمکی خودرو, همه چیز درباره ی باتری کمکی خودرو

نحوه ی نصب باتری کمکی

 

در اینجا آنچه باید در مورد نصب باتری کمکی بدانید آورده شده است.

اگر قصد نصب باتری کمکی را دارید، اولین چیزی که باید بدانید این است که یک باتری کمکی همیشه به موازات باتری اصلی نصب می شود. به عبارت ساده، هنگام نصب باتری کمکی، دقت کنید که هم پایه های منفی به زمین و هم پایه های منفی به کمک فیوز درون خطی به یکدیگر وصل شوند. جدا از این، همچنین مطمئن شوید که باتری کمکی را در یک فضای امن مانند محفظه موتور یا داخل جعبه باتری نصب کنید.

 

گردآوری : بخش خودرو بیتوته

 

تازه ترین مطالب مجله خودرو(دنیای خودرو، بازار خودرو، اصول تعمیر و نگه داری خودرو و ...)

سایر مطالب مجله خودرو

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022