آشنایی با سوئیچ کد دارسوئیچ کد دار, آشنایی با سوئیچ کد دار, درباره ی سوئیچ های کد دار

آشنایی با سوئیچ کد دار

 

همه چیز درباره ی سوئیچ کد دار

امروزه شرکت های مختلفی در زمینه ساخت سوئیچ کد دار فعالیت دارند که بسیار موفق بوده اند. ساخت سوئیچ های کد دار برای انواع خودرو امکان پذیر است. در ادامه این مقاله بیتوته اطلاعاتی را درباره ی سوئیچ های کد دار برای شما آورده ایم.

نحوه ی ساخت سوئیچ های کد دار:

اتومبیل های جدید از سیستم های ضد سرقت ایموبلایزر استفاده می کنند که دارای یک قفل مرکزی بر روی ای سی یو خودرو می باشد که تا زمانی که این قفل باز نشود خودرو استارت نمی خورد و حرکت نمی کند به همین دلیل سوئیچ هایی که برای این سیستم استفاده می شود سوئیچ های معمولی نبوده و به آن ها سوئیچ های کد دار گفته می شود که این سوئیچ ها دارای یک چیپ حافظه می باشند که هنگامی که راننده ریموت را داخل سوئیچ می کند، این چیپ حافظه کامپیوتری را به کامپیوتر مرکزی اتومبیل ارسال می کند و از این طریق قفل مرکزی باز می شود.

 

به همین دلیل زمانی که با مشکل گم شدن سوئیچ و یا عدم عملکرد آن روبرو می شوید نمی توانید با هر کلید سازی تماس بگیرید. کلید سازی شبانه روزی که مجهز به دستگاه کد زنی می باشند می توانند سریعا در محل حاضر شوند و اقدام به ساخت سوئیچ کد دار نمایند.

 

در حال حاضر چند نوع متفاوت سیستم های ضد سرقت بر روی خودروهای ساخت ایران خودرو و سایپا وجود دارد که عبارتند از سیستم های ساژم، زیمنس، سی ای ام (CIM)، اس اس ای تی (SSAT)، بوش و کن – زیمنس 

 

روی ماشین های قدیمی فقط دو سیستم زیمنس و ساژم موجود بود که از روی شکل کویل خودرو قابل تشخیص بود. اما امروزه این امر امکانپذیر نمی باشد. برای شناسایی این سیستم برای زمانی که می خواهید با کلید سازی برای ساخت سوئیچ کد دار تماس بگیرید آرم و برند شرکت سازنده ECU  و ICU خودرو را بخوانید. هنگامی که این کار را انجام دادید می توانید با مراکز شبانه روزی ساخت سوئیچ کد دار تماس بگیرید تا در محل حاضر شوند و سوئیچ یدکی برای شما بسازند و مشکل شما برطرف شود. 

 

سوئیچ کد دار چیست؟

سوئیچ کد دار، در واقع سیستم امنیتی و ضد سرقت می باشد. در قدیم سوئیچ های اتومبیل ساده بودند، اما امروزه سوئیچ ها به صورت کد دار وجود دارند، این سوئیچ ها برای امنین بیشتر خودرو هستند.

 

سوئیچ های کددار جدید بهترین جایگزین برای سوئیچ های قدیمی هستند. این سوئیچ ها باعث افزایش امنیت اتومبیل و جلوگیری از هر نوع سرقت می شود. یکی از مزایای سوئیچ کد دار این است که در ساخت آن ها از یک تراشه ی کامپیوتری کاملا یونیک استفاده می شود که آن تراشه تنها برای یک ماشین در دنیا استفاده شده است می شه گفت مانند اثر انگشت که مختص یک فرد می باشد، این هم مختص یک اتومبیل می باشد.

 

زمانی که شما از سوئیچ کد دار استفاده می کنید حتی اگر از روی آن سوئیچ یک سوئیچ معمولی بسازند، ممکن است در خودرو را باز کند و حتی اگر داخل استارت هم بچرخد اما ماشین روشن نخواهد شد. زیرا داخل سوئیچ های کد دار قطعه ای به نام چیپ یا تگ وجود دارد که با کامپیوتر خودرو هماهنگ است و اگر آن سوئیچ به خودرو وصل نباشد و تراشه در سوئیچ وجود نداشته باشد یا با ای سی یو خودرو مچ نشده باشد، کامپیوتر خودرو به آن اجازه ی روشن شدن نمی دهد. به همین دلیل است که در امنیت خودرو تاثیر بسیاری دارد.

 

می توان با برنامه نویسی، سوئیچ عادی خودرو را تبدیل به ریموت کنید و از راه دور آن را کنترل کنید. 

 

به طور کلی سوئیچ های کد دار به 4 دسته تقسیم می شوند :

• سوئیچ هایی که نیاز به کد ندارند یا کد دسترسی آنها برای یک مدل خاص یکی است.

• کد این نوع سوئیچ ها با استفاده از سوکت دیاگ قابل استخراج و استفاده است.

• این نوع از سوئیچ ها قابلیت کدیابی ندارند و باید با استفاده از کارت سوئیچ که کمپانی به خریدار تحویل داده کد دسترسی آنها را پیدا کرد.

• این دسته از سوئیج ها کد دسترسی ندارند و برای ساخت سوئیچ کددار اتومبیل باید سوئیچ اصلی یا یدک در دسترس باشد.

 

هزینه ساخت سوئیچ کد دار :

هزینه ی ساخت سوئیچ های کد دار با توجه به نوع اتومبیل متفاوت می باشد، اما هزینه ی ساخت آن بسیار بیشتر از سوئیچ های معمولی می باشد. برای ساخت سوئیچ کد دار نیاز به تخصص می باشد و باید ساخت آن را به افراد متخصص و با تجربه در شرکت های معتبر در این زمینه بسپارید. هرگز به دلیل هزینه ی کمتر، ساخت آن را به افراد غیر متخصص واگذار نکنید.

 

همه چیز درباره ی سوئیچ کد دار,سوئیچ کد دار چیست, نحوه ی ساخت سوئیچ کد دار

مزیت های سوئیچ کد دار

 

زمانی که سوئیچ خودرو گم شد چه کار باید کنیم؟

ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد که سوييچ اتومبیل آن گم شود و این بسیار ناراحت کننده خواهد بود. هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که سوئیچ ماشین به سرقت برود و یا گم شود، مخصوصا در زمانی که ما در مسافرت باشیم و دستمان به جایی بند نباشد.

 

پیشنهاد ما به شما این است که در این مواقع روز خود را خراب نکنید، شما به راحتی می توانید در هر شهری که هستید با متخصصان در این زمینه تماس بگیرید.

 

با مراجعه به نمایندگی های مجاز خودرو می توانید به راحتی سوئیچ ماشین خود را بسازید. ولی این را فراموش نکنید که این کار می تواند برای شما دردسر و هزینه بسیار زیادی به دنبال داشته باشد. البته هزینه ها بسته به سال تولید خودرو، مدل خودرو و نوع سوئیچ بستگی دارد. همچنین باید ماشین را تا یک نمایندگی مجاز بکسل کنیم.

 

اگر خودرو شما دارای سوئیچ کد دار بود، بدون شک فروشنده یک دستگاه را به خودروی شما متصل کرده و اطلاعات سوئیچ قبلی که قدیمی تر است را پاک می کند. سوئیچ جدید یک چیپ نو با برنامه ریزی دارد که در زمان تحویل ماشین به شما ارائه می شود.

 

زمانی که سویئچ ماشین دزدیده شود احتیاج به قفل جدید در کنار کلید داریم.

 

اگر مدل اتومبیل شما بالا بود تنها توسط سازنده می توان آن را جایگزین کرد، حتی از طریق ضمانت نامه خود می توانید در برخی موارد هم تخفیف بگیرید. با خرید از یک نمایندگی معتبر می توانید اطلاعات خودرو خود را به همراه شناسه معتبر، عکس از سوئیچ ها  و … . دریافت کنید.

 

زمانی که سوئیچ خودرو گم شد چه کار باید کنیم,ساخت سوئیچ کد دار,همه چیز درمورد سوئیچ کد دار

اگر سوئیچ کد دار خودرو گم شود چه کار کنیم ؟

 

گردآوری: بخش خودرو بیتوته

 

تازه ترین مطالب مجله خودرو(دنیای خودرو، بازار خودرو، اصول تعمیر و نگه داری خودرو و ...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------