تاسیس یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چینمرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین،اخبار علمی،خبرهای علمی
یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پکن تاسیس شده که قرار است پلتفرم‌های اصلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ربات‌های انسان‌نما را بسازد.

به گزارش ایسنا به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین ایجاد شده است تا عرضه فناوری و صنعتی شدن ربات‌های انسان‌نما را سرعت بدهد.

 

شرکت مرکز نوآوری ربات‌های انسان‌نمای پکن که به طور رسمی در منطقه توسعه اقتصادی-فناوری پکن ثبت شده، به طور مشترک توسط شرکت‌هایی ساخته شده است که ربات‌های کامل، اجزای اصلی آنها و مدل‌های بزرگ ربات‌ها را می‌سازند.

 

این مرکز، پلتفرم‌های اصلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را می‌سازد و روی حل کردن مشکلات کلیدی صنعت مانند سیستم کنترل عملیات و سیستم‌عامل منبع باز تمرکز خواهد کرد که باید فورا حل شوند.

 

«سو گوبین»(Su Guobin) معاون اداره اقتصاد و فناوری اطلاعات پکن گفت: پکن دارای یک پلتفرم ملی بازرسی و آزمایش ربات و یک کمیته فنی استاندارد ملی ربات است و به زودی صندوق توسعه صنعت ربات را راه‌اندازی خواهد کرد. همچنین، پکن در حال ساخت یک مرکز پردازش مشترک است که به پردازش و ساخت ربات خدمات می‌دهد.

 

براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، این کشور تلاش خواهد کرد تا یک سیستم نوآوری اولیه را با تعدادی از شرکت‌های کوچک و متوسط ایجاد کند که در بازار ربات‌های انسان‌نما تخصص دارند و دارای فناوری‌های پیشرفته هستند. همچنین، چین سعی دارد دو تا سه شرکت ربات‌های انسان‌نما با نفوذ جهانی را تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------