تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

بازگشت پي‌در‌پي در فتوشاپآموزش فتوشاپ, کلیدهای میانبر فتوشاپ

 

بسياري از كاربران سطح متوسط رايانه با كليدهاي ميانبر در نرم‌افزارها آشنايي دارند. يكي از عمومي‌ترين اين كليدها نيز Ctrl + Z است كه در بسياري از برنامه‌ها براي بازگشت به عقب به‌كار مي‌رود. اگر با نرم‌افزار فتوشاپ كار كرده باشيد، حتما متوجه شده‌ايد كه اين كليد در فتوشاپ عمل بازگشت و حركت به جلو را انجام مي‌دهد. به‌طوري‌كه با يك‌بار فشار اين كليدها يك مرحله به عقب برمي‌گرديد و با فشار مجدد آن، يك مرحله به جلو رفته و به عبارت ديگر به همان حالت اوليه بازخواهيد گشت! اگر در اين نرم‌افزار بخواهيد چند مرحله و به‌صورت پشت سرهم به عقب برگرديد، ‌بايد از گزينه step backward كمك بگيريد كه كليدهاي ميانبر براي استفاده از آن Ctrl + Alt + Z است. در صورتي‌كه اصرار داريد از همان كليدهاي Ctrl + Z استفاده كنيد، اما به‌جاي يك مرحله به عقب و يك مرحله به جلو، به‌صورت پي‌در‌پي به سمت عقب حركت كنيد،بايد مراحل زير را دنبال كنيد:

 

سيستم‌عامل ويندوز

1ـ نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا كنيد.

 

2ـ به منوي Edit رفته و گزينه Keyboard Shortcuts را كليك كنيد. (از كليدهاي ميانبر Alt + Shift + Ctrl + K نيز مي‌توانيد كمك بگيريد)

 

3ـ در پنجره ‌به‌نمايش درآمده روي Edit كليك كنيد تا فهرست ميانبرهاي موجود نمايش داده شود. از فهرست به‌نمايش درآمده Step Backwards را انتخاب كرده و كليدهاي Ctrl + Z را از روي صفحه‌كليد فشار دهيد.

 

4ـ در اين مرحله پيغام هشداري را مشاهده مي‌كنيد كه به شما اطلاع مي‌دهد به علت وجود كليد ميانبر تكراري، ميانبر قبلي از كار افتاده و ميانبر جديد فعال مي‌شود. با كليك روي گزينه Accept and Go to Conflict مراحل كار را دنبال كنيد.

 

5ـ در نهايت براي اعمال تغييرات روي OK كليك كنيد.

 

توجه: براي برگرداندن كليدهاي ميانبر به حالت اوليه ‌بايد مجددا به پنجره Keyboard shortcuts برويد و از بخش Set، گزينه Photoshop Defaults را انتخاب كنيد.

 

سيستم‌عامل مك

در فتوشاپ نسخه مك كليد ميانبري كه براي بازگشت پي‌در‌پي تعريف شده option+command+Z است كه با طي مراحل زير اين كليد را نيز به command+Z تغيير خواهيم داد:

 

1ـ نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا كنيد.

 

2ـ از منوي Edit گزينه Keyboard Shortcuts را انتخاب كنيد (از كليدهاي تركيبي option+shift+command+K نيز مي‌توانيد استفاده كنيد)

 

3ـ گزينه Step Backwards را انتخاب كرده و آن را به command+Z تغيير دهيد.

 

4ـ با كليك روي گزينه Accept and Go to Conflict تغييرات را تاييد كرده و به استفاده از ميانبرهاي جديد بپردازيد.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------