این برنامه های غیر ضروری اندروید را از دستگاه خود پاک کنید!برنامه های غیر ضروری اندروید

 

اپلیکیشن های اندرویدی زیادی در پلی استور گوگل وجود دارند. برخی برنامه های غیر ضروری اندروید عملکرد گوشی را کند کرده و مصرف باتری را افزایش می دهند.

بسیاری از افراد بر روی دستگاه های خود اپلیکیشن هایی را نصب می کنند که علاوه بر ایجاد مشکل در عملکرد آن ها، باعث افزایش مصرف باتری نیز می شوند.

 

در این مطلب به معرفی برنامه های غیر ضروری اندروید که باید از گوشی خود حذف کنید می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

برنامه های افزایش حافظه رم

برنامه های پس زمینه اندروید رم زیادی مصرف می کنند و همچنین باعث مصرف انرژی می شوند. این موضوع در زمانی که گوشی در حالت آماده به کار باشد نیز صادق است. بسیاری از اپلیکیشن های اندرویدی ادعا می کنند که با بستن برنامه های پس زمینه میزان رم دستگاه را افزایش می دهند.

 

حذف برنامه های غیر ضروری در اندروید

 

این اپلیکیشن ها اجرای برنامه های پس زمینه را متوقف می کنند با این حال بعد از مدتی این برنامه ها ریستارت می شوند. زمانی که یک اپلیکیشن دوباره اجرا می شود، میزان زیادی انرژی و حافظه رم مصرف می کند.

 

سیستم عامل اندروید به صورت اتوماتیک میزان مصرف رم را مدیریت می کند بنابراین با استفاده از برنامه های افزایش حافظه رم تنها کارایی گوشی های هوشمند دچار مشکل می شود.

 

برنامه Clean Master (اپلیکیشن های پاکسازی)

اپلیکیشن های پاکسازی ادعا می کنند که با حذف فایل های اضافه عملکرد گوشی های هوشمند را بهبود می بخشند. در حالی که با حذف کش برنامه ها می توان سرعت گوشی را افزایش داد، برای این کار نیاز به اپلیکیشن جداگانه ای نیست. کاربران می توانند با ورود به بخش تنظیمات حافظه کش را پاک کنند.

 

 اپلیکیشن های اندرویدی

 

برنامه های پاکسازی مصرف باتری بالایی دارند. در اکثر این اپلیکیشن ها شاهد وجود تبلیغات هستیم که باعث افزایش مصرف اینترنت می شود. با توجه به این موضوع پیشنهاد می کنیم که این برنامه ها را از دستگاه خود حذف کنید.

 

اپلیکیشن فیس بوک

شبکه اجتماعی فیس بوک به تازگی با مشکل کمبریج آنالیتیکا مواجه شده است. این رسوایی به همراه مشکلات دیگر فیس بوک را تبدیل به یکی از برنامه های غیر ضروری اندروید می کند. 

 

 

با حذف اپلیکیشن فیس بوک از گوشی هوشمند خود علاوه بر افزایش سرعت، کارایی آن را نیز بهبود دهید. برنامه فیس بوک نیاز به رم زیادی دارد و همچنین همیشه فعال باقی می ماند. این اپلیکیشن باتری زیادی مصرف می کند. 

در صورت استفاده از فیس بوک به شما پیشنهاد می کنیم که از سایت موبایلی آن استفاده کنید. با انجام این کار علاوه بر جلوگیری از افت سرعت دستگاه خود، شارژدهی باتری آن را نیز افزایش دهید.

 

اپلیکیشن های پیش فرض

بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه های اندرویدی بر روی محصولات خود چندین اپلیکیشن به صورت پیش فرض نصب می کنند. بسیاری از این برنامه ها علاوه بر اشغال حافظه داخلی باعث افزایش مصرف انرژی نیز می شوند.

 

کاربران می توانند برخی از این اپلیکیشن ها را حذف کنند با این حال بعضی از این برنامه ها قابل حذف شدن نیستند. صاحبان دستگاه های اندرویدی برای جلوگیری از فعالیت این برنامه ها می توانند در بخش تنظیمات آن ها را غیر فعال کنند. این موضوع باعث می شود که اجرای برنامه های غیر ضروری اندروید متوقف و از لیست برنامه ها نیز حذف شوند.

 

 

تعدادی از تولیدکنندگان محصولات اندرویدی به کاربران اجازه حذف برنامه های مربوط به شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک را نمی دهند. برای جلوگیری از این موضوع سعی کنید دستگاه هایی را خریداری کنید که کمترین تغییرات در سیستم عامل آن ایجاد شده باشد. برای مثال گوشی های هوشمند گوگل و لنوو نرم افزارهای اضافی کمتری دارند.

 

اپلیکیشن های کاهش مصرف باتری

مانند برنامه های افزایش حافظه رم، اپلیکیشن های کاهش مصرف باتری نیز کارایی مناسبی ندارند. در حالی که توسعه دهندگان ادعا می کنند این برنامه ها باعث افزایش شارژدهی دستگاه ها می شوند، در حقیقت مصرف باتری را افزایش می دهند.

 

گوگل به اپلیکیشن ها اجازه کنترل سیستم عامل اندروید را نمی دهد به همین علت برنامه های کاهش مصرف باتری تنها به کاربر برنامه های پرمصرف را معرفی می کند. کاربر با بستن این برنامه ها مصرف باتری را افزایش می دهد چرا که آن ها برای اجرای مجدد انرژی بیشتری مصرف می کنند.

 

 

اگر خواهان شناسایی برنامه های پرمصرف و بستن آن ها هستید می توانید به‌جای نصب برنامه های غیر ضروری اندروید به بخش تنظیمات و باتری مراجعه کنید.

 

منبع: click.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------