چگونه فایل PDF بسازیم و بخوانیم؟ ( آموزش تصویری)درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

چگونه باید پی دی اف ساخت

 

چگونه پی دی اف بسازیم

پی‌دی‌اف یک قالب فایل رایانه که مشخص کنندهٔ بافت فایل‌های کتاب الکترونیکی است که به عنوان راه‌حلی برای نمایش فایلهای متنی در یک طرح‌بندی خاص مشابه متون چاپ شده به کار می‌روند. خالق این فرمت شرکت ادوبی می‌باشد.

PDF ها برای به اشتراک گذاشتن کارهای شما عالی هستند. پی دی اف خوان های رایگان برای ویندوز ، macOS ، Linux ، iOS و Android در دسترس هستند و فایل پی دی اف بدون توجه به جایی که نمایش داده می شود ، قالب بندی خود را حفظ می کند. از همه بهتر ، شما می توانید به سرعت با استفاده از ابزارهایی که از قبل در اختیار دارید از سایر اسناد PDF ایجاد کنید.

 

چگونه فایل پی دی اف بخوانیم؟

برای این که بتوانیم یک فایل پی دی اف را بخوانیم باید از نرم افزار Adobe Acrobat Reader استفاده کنیم. این نرم افزار را می توانیم از سایت www.Adobe.com/acrobat به راحتی دانلود کنیم.

 

برای دانلود کردن یک فایل PDF به جای آن که روی لینک آن کلیک کنیم، بهتر است ابتدا کلیک راست کنیم و بعد Save target as را انتخاب کنیم تا فایل بر روی کامپیوترمان ذخیره شود تا به راحتی بتوانیم آن فایل را باز کنیم.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

چگونه pdf بسازیم

 

چگونه پی دی اف بسازیم؟

ایجاد پی دی اف در ویندوز بسیار آسان است ، خواه در حال ساخت یکی از اسناد word ، صفحات وب ، تصاویر یا هر چیز دیگری باشید که دارید.

 

• با استفاده از چاپگر داخلی ویندوز 10 ، از هر چیزی یک PDF ایجاد کنید

ویندوز 10 دارای پرینتر داخلی است که اسناد را به PDF تبدیل می کند. استفاده از آن نیز بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سند را به روشی که معمولاً چاپ می کنید چاپ کنید و سپس گزینه PDF را به عنوان چاپگر خود انتخاب کنید. ما می گوییم سند ، اما در واقع ، شما می توانید هر چیزی را که معمولاً چاپ می کنید به PDF تبدیل کنید (فایل های متنی ، تصاویر ، صفحات وب ، اسناد آفیس و غیره)

 

برای مثال ما در اینجا ، می خواهیم یک PDF را از یک فایل متنی ایجاد کنیم. این یک روش ساده برای نشان دادن روند کار با استفاده از پنجره پیش فرض Windows Print است. بسته به برنامه ای که از آن چاپ می کنید ، ظاهراً کمی متفاوت به نظر می رسد ، اما فرقی نمی کند روند آن تقریباً یکسان است.

 

با انتخاب دستور “Print” در هر برنامه ای که استفاده می کنید شروع کنید. 

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

چگونه پی دی اف درست کنیم

 

در مرحله بعدی ، چاپگر را تغییر می دهید. باز هم ، اینطور است که در پنجره پیش فرض Windows Print به نظر می رسد. در برنامه های مختلف متفاوت به نظر می رسد ، اما گزینه همچنان وجود خواهد داشت. هنگامی که چاپگر PDF را انتخاب کردید ، پیش بروید و سند را چاپ کنید.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

چگونه pdf درست کنیم

 

هنگام چاپ ، ویندوز یک پنجره استاندارد Save As را برای نامگذاری و ذخیره PDF جدید خود باز می کند. بنابراین ، ادامه دهید و یک نام به آن دهید ، مکان ذخیره خود را انتخاب کنید و سپس دکمه "Save" را بزنید.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

درست کردن پی دی اف

 

اکنون یک PDF برای اشتراک گذاری دارید.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

 چگونه فایل pdf بسازیم

 

 از یک سند موجود Word یک PDF ایجاد کنید

اگر فایل Microsoft Word دارید و می خواهید آن را به PDF تبدیل کنید ، بهتر است این کار را از طریق نرم افزار Word انجام دهید تا اینکه از چاپگر PDF داخلی Windows استفاده کنید زیرا Word در حفظ طرح و قالب بندی سند شما در هنگام تبدیل کار بهتری دارد.

 

سند Word را باز کنید و روی منوی "File" در نوار ریبون کلیک کنید.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

چگونه پی دی اف بسازیم

 

در نوار کناری باز شده ، روی دستور "Save As" کلیک کنید.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

چگونه پی دی اف درست کنیم

 

اکنون ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به فایل خود یک نام دهید ، "PDF" را از فهرست کشویی انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه "Save" کلیک کنید.

 

درست کردن پی دی اف, چگونه فایل pdf بسازیم

درست کردن پی دی اف

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------