انواع روش های برندسازی : راه حل های نوین برای ارتقای شناخت برندانواع روش های برندسازی, مزایای برندسازی, برند سازی چیست

برند سازی چیست

 

برندسازی محصول: راهی سریع و موثر برای تمایز در بازار

برندسازی یکی از راه هایی است که می تواند شرکت و یا محصولات شما را از حالت ناملموس به حالت شناخته شده و ملموس برای مشتریان تبدیل کند. برندسازی برای کسب و کارها می تواند نرخ فروش محصولات را در بازار افزایش دهد. به دلیل اهمیت این موضوع در کسب و کار در این مطلب از بیتوته قصد داریم در خصوص انواع روش های برندسازی صحبت کنیم.

برندسازی چیست؟

برندسازی به شیوه ای از بازاریابی گفته می شود که از طریق به کار بردن تخصصی کلمات، اشکال، رنگ ها و نمادها می توانید محصول خود را موثرتر به مشتریان معرفی کنید. برند سازی می تواند محصولات شما را نسبت به محصولات مشابه رقبایتان متمایز و برجسته کند.

 

برندسازی موفق باعث می شود که سریع تر بتوانید محصولات جدید خود را به بازار معرفی کرده و آن را توسعه دهید. شما می توانی از برندسازی برای کسب و کارتان در اقدامات مختلفی مانند: تبلیغات، فروش، توسعه، معرفی محصول جدید استفاده کنید.

 

مهم ترین مزایای برندسازی موفق در کسب و کارها شامل موارد زیر است:

* کسب و کار شما را بهتر به مشتریان معرفی می کند: برند در واقع به محصولات شما هویت مستقل می دهد و مشتریان شما زمانی که نماد برند را مشاهده می کنند محصولات شما را به یاد می آورند.

 

* افزایش تعداد مشتریان جدید: برندسازی اگر به صورت تخصصی و خلاقانه انجام شود باعث جذب بیشتر مشتریان جدید به سمت محصولات شما می شود.

 

* به بازاریابی شما کمک می کند: برندسازی موفق باعث می شود که بتوانید موثرتر تبلیغات کنید. تقریبا می توان گفت که اولین اصل تبلیغات بازاریابی، برند سازی خلاقانه و تخصصی است.

 

* اعتماد بیشتر به خدمات: نتایج تحقیقات مشخص کرده اند که هویت بخشی به کسب و کار و محصولات از طریق برندسازی موفق می تواند باعث افزایش حس اعتماد مشتریان به محصولات شما شود.

 

انواع روش های برندسازی, مزایای برندسازی, معرفی محصول با برندسازی

معرفی محصول با برندسازی 

 

روش های برندسازی

تا این قسمت مقاله در خصوص مفهوم و مزایای برندسازی صحبت کردیم. برند سازی انواع مختلفی دارد که شامل: برندسازی شخصی، برندسازی خدماتی، برندسازی محصول، برندسازی فرهنگی، برندسازی خرده فروشی، برندسازی آنلاین، برندسازی آفلاین و برندسازی شرکت است. برای اینکه بهتر بتوانید برای کسب و کارتان برندسازی کنید به روش های زیر دقت کنید.

 

اهداف خود را مشخص کنید

برای برندسازی در قدم اول باید هدف خود را از ارائه ی محصولاتتان در بازار مشخص کنید. برای مثال اگر محصول شما نوعی قهوه است، احتمالا هدف شما این است که مشتریانتان نوشیدن قهوه ی شما را در لیست اولین کارهای اول صبح خود قرار دهند. برای اینکه بهتر بتوانید هدف محصول خود را مشخص کنید به 3 سوال زیر پاسخ دهید:

1- محصول شما به نیازی پاسخ می دهد؟

2- چه مزیتی محصولات شما را نسبت به محصولات رقبا متمایز کرده؟

3- چرا مشتریان باید برند شما را انتخاب کنند؟

پس از آنکه با کمک پرسنل و کارشناسان برندسازی به سوالات بالا پاسخ دادید، مجموعه شعارها، پیام ها و نمادهای پیشنهادی خود را برای طراحی آماده کنید.

 

انواع روش های برندسازی, مزایای برندسازی, اهداف اصلی کسب و کار را مشخص کنید

هنگام برندسازی اهداف اصلی کسب و کار را مشخص کنید

 

به رقبایتان به طور ویژه توجه کنید

یکی از راه هایی که می توانید در برند سازی موفق عمل کنید این است که روش ها و اقدامات خلاقانه ای را که رقبایتان از آن استفاده کرده اند را بررسی کنید. البته دقت داشته باشید که برای برندسازی از رقبای خود تقلید نکنید. تقلید کردن حتی اگر هنرمندانه نیز انجام شود باز هم به ضرر شما تمام خواهد شد.

 

پیشنهاد می کنیم لیست های اماده ای که در اینترنت برای طریقه ی برندسازی وجود دارند را دانلود کنید. سپس متناسب با هدف و استراتژی های موفقی که رقبا را در حوزه ی کاری شما برجسته کرده به سوالات زیر پاسخ دهید و بهترین پیشنهادها را برای برندسازی استخراج کنید.

 

مهم ترین سوالاتی که در رابطه با برندسازی رقبا در این لیست ها پیدا خواهید کرد، عبارتند از:

1- مهم ترین پیام برند رقبای شما در تصویر سازی برند چه بوده؟

2- آیا مشتریان خدمات رقبا را با برند مخصوص آنها می شناسند؟

3- آیا برند سازی رقبا توانسته در بازاریابی محصولات آنها موفق عمل کند؟

 

انواع روش های برندسازی, مزایای برندسازی, هنگام برندسازی به رقبای خود توجه کنید

هنگام برندسازی به رقبای خود توجه کنید

 

پرسونای مشتریان خود را در نظر بگیرید

مهم ترین هدف برندسازی جذب مشتری است. به همین دلیل اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که غالب مشتریان شما چه کسانی هستند و چه سلیقه ای دارند. برای مثال اگر محصولات شما مرتبط با تربیت کودکان زیر 5 سال است؛ مسلما غالب مشتریان شما مادران خواهند بود و متناسب با نوع محصول، بهترین نمادها برای شما نمادهایی هستند که پیام های مرتبط با تربیت فرزند و فرزند شاد را می رسانند.

 

برای اینکه بهتر بتوانید سلیقه ی مشتریان خود را مشخص کنید توصیه می کنیم تا جایی که امکان دارد بازار هدف خود براساس طیف مشتریانی که بیشترین استقبال را از محصولات شما نشان داده اند، محدود کنید.

 

برای مثال اگر مدیران مهد کودک نسبت به مادران بیشترین میزان خرید محصول را دارند و غالب تبلیغات و بازاریابی شما در مهدکودک ها انجام می شود، در زمان طراحی برند سلیقه ی آنها را در نظر بگیرید.

 

نوع ماموریت خود را مشخص کنید ماموریت در واقع شعار کسب و کار شما است. برای برندسازی موفق باید علاوه بر طراحی نماد، یک شعار منحصر به فرد نیز داشته باشید. برای مثال برند کفش نایکی دارای دو شعار معروف "الهام‌بخشی و نوآوری برای همه ورزشکاران جهان" و "فقط انجامش بده" است.

 

شعارها اغلب جملات الهام بخشی هستند که در قسمت پایین نمادها نوشته می شوند. انتخاب شعار مناسب به مشتریان نشان می دهد که کسب و کار شما چه ارزش هایی را دنبال می کند و استراتژی آن برای توسعه در بازار چیست.

 

برای طراحی شعار کسب و کار باید از اصول مشخصی پیروی کنید. انتخاب شعار قدم بسیار مهمی در برند سازی است. به همین دلیل توصیه می کنیم برای انتخاب آن از از مشاوره ی مشاوران حرفه ای کسب و کار استفاده کنید.

 

انواع روش های برندسازی, مزایای برندسازی, پرسونای مشتریان خود را در نظر بگیرید

هنگام برندسازی پرسونای مشتریان خود را در نظر بگیرید

 

مهم ترین مزایای برند خود را مشخص کنید

مزایا و ارزش برند مواردی هستند که همیشه فقط به برند شما تعلق دارند و رقبای شما علی رغم بودجه ی بالا و تبلیغات گسترده ی خود نمی توانند این ارزش ها را از برند شما بگیرند. به همین دلیل برای ایجاد تمایز در بازار توصیه می کنیم روی ارزش و مزایای منحصر به فرد کسب و کارتان تمرکز کنید.

 

برای اینکه بهتر بتوانید ارزش برند خود را پیدا کنید توصیه می کنیم لیستی از مواردی که نشان می دهد چرا مشتریان باید از شما خرید کنند را تهیه کنید. این لیست می تواند شامل موارد زیر باشد:

+ ارائه ی خدمات پس از فروش

+ کاهش هزینه های مشتری از طریق ارائه ی خدمات تحویل درب منزل و یا کارت های تخفیف

+ استفاده از مواد اولیه با کیفیت

 

انواع روش های برندسازی, مزایای برندسازی, مزایای برندتان را مشخص کنید

هنگام برندسازی مزایای برندتان را مشخص کنید

 

از ادبیات متناسب با ادبیات مشتریان بالقوه ی خود استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که به جذابیت بیشتر برند شما کمک می کند این است که برای طراحی شعار و بروشورهای تبلیغاتی از ادیبات و لحن مخصوص مشتریان خود استفاده کنید. با این کار به آنها نشان می دهید که سلیقه ایشان را در برندسازی و تبلیغات در نظر گرفته اید و به آنها اهمیت می دهید.

 

برای مثال اگر مشتریان شما جزء افرادی هستند که در مشاغلی مانند تعمیرات خودرو مشغول به کارند، توصیه می کنیم در شعارهای تبلیغاتی خود از نمادهای مشابه قطعات خودرو استفاده کنید و جملات خود را با زبان عامیانه تری بنویسید.

 

موارد بالا جزء مهم ترین استراتژی های برندسازی برای کسب و کار است؛ اما از آنجایی که برند در واقع هویت کسب و کار شما را مشخص می کند توصیه می کنیم برای انتخاب آن از مشاوره و تجربه ی افراد متخصص استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. 

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023